Славянску нужны велодорожки и не только

ПРОГРАМА ООН ІЗ ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗБУДОВИ МИРУ презентує обговорення щодо

«Програми розвитку велоінфраструктури у Слов'янська на 2020 рік»

Місце: Площа Соборна м. Слов’янськ
Дата: 27 серпня 2020 року 11:00

Кількість учасників та учасниць: 25 осіб (ЗМІ, ГО «Платформа ініціатив Теплиця», голова ГО
«Східноукраїнський велоклуб ТОР», заступник міського голови, представники/ці управління
УЖКГ Слов’янської міської ради, представники патрульної поліції Краматорська та Слов’янська,
місцеві активісти)

Спікер(к)и:
Ганна Авдіянц – голова ГО Платформа Ініціатив "Теплиця"
Юрій Соколов – голова ГО Східноукраїнський велоклуб ТОР
Юрій Підлісний – заступник міського голови Cлов'янська міська рада з питань сім’ї, молоді, фізкультури та спорту; питань внутрішньої політики та громадських організацій
Антон Малюский - старший інспектор відділення безпеки дорожнього руху Патрульна поліція Краматорська та Слов'янська

Мета заходу: надати ЗМІ, представникам активних груп та мешканцям міста інформацію щодо розробки Програми розвитку велоінфраструктури Слов’янська на 2020 рік. Розкрити поняття «велосипедна інфраструктура», надати розуміння щодо форм, способів організації велосипедного руху, планування та будівництва велосипедної мережі.

Під час події ми поговоримо про таке:

• Як розроблювалася «Програма розвитку велоінфраструктури Слов’янська на 2020 рік»?
• Що це за документ та що він дає місту?
• Скільки коштів на «Програму розвитку велоінфраструктури м. Слов’янська на 2020 рік» виділить
Слов’янська міська рада та Програма ООН із відновлення та розбудови миру?
• Якими будуть наступні кроки на шляху до розвитку велосипедної інфраструктури міста?

Посилання на подію в фейсбуці:

https://www.facebook.com/events/1037078706736344/

Вхід на подію вільний для всіх!

Готуйте свої запитання! Спікер(к)и готові на них відповісти.
Ключові тези заходу й коментарі від спікерів/ок

Ганна Авдіянц: «Мешканці Слов'янська активно користуються велосипедом, як засобом пересування, а також для активного відпочинку, але на жаль пересуватися велосипедом в нашому місті не завжди безпечно і комфортно.

Розробка і прийняття міською радою, програми розвитку велоінфраструктури в м. Слов'янськ, дозволить не лише зробити місто безпечним та комфортним для велосипедистів, а буде сприяти розвитку економічного зростання, тому що наше місто насправді має великий туристичний потенціал який не використовується на повну».

Юрій Підлісний: «Слов’янська міська рада підтримала запропонований громадськими організаціями проєкт розвитку велоінфраструктури у місті. Його реалізація наразі розпочалася з розробки цільової комплексної програми. Затвердження програми має відбутися на вересневій сесії міської ради. Протягом жовтня-листопада 2020 року триватиме встановлення велопарковок біля
соціально важливих об’єктів міста. Одночасно розпочнеться громадське обговорення концепції розвитку велоінфраструктури у Слов’янську. Очікуємо, що затвердження концепції відбудеться у грудні 2020, або січні 2021 року. Окрім документальної складової проєкту є складова практична.
Саме її реалізація потребує найбільших ресурсів. Слід зважати на той факт, що дорожня інфраструктура міста при її плануванні та будівництва не була розрахована ані на комфортне пересування велосипедистів, ані навіть на нинішню кількість автотранспорту. Єдина велодоріжка у місті є такою лише умовно, оскільки була свого часу побудована у якості прогулянкової траси для людей з інвалідністю. Тому попереду – складна, але важлива робота».

Антон Малюский: «У нас не так багато велосипедистів, оскільки відсутня велоінфраструктура. Все залежить від місцевої влади, бо це питання виділення коштів. Ми часто відвідуємо подібні заходи, аби потім донести інформацію до міської влади. Поліція завжди намагається впливати на правильні рішення і не надавати можливості чинити не правильно. Це питання наболіле, а тому
своєчасне у Слов’янську».

Юрій Соколов: «Щороку людей, які обирають велосипед в якості транспортного засобу, більшає. І потреба в наявності зручної та безпечної інфраструктури зростає пропорційно. Якісне вирішення проблеми завжди починається з планування - тому велоконцепція міста Слов'янськ і є тим планом на базі якого в подальшому буде відбуватися будівництво майбутньої велоінфраструктури.

Це великий шлях, який ми хочемо почати з правильних, чітких кроків. А розробка й прийняття велоконцепції - це перший з них!»

Проєкт реалізовується в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Контактна особа для ЗМІ:
Катерина Гончар – менеджерка з комунікацій Платформи ініціатив «Теплиця»
0990485759, katarinahonchar@gmail.com

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

8
2

Эта запись была размещена в рубрики: