Засідка та штурм. Як діють гвардійці за таких умов?

Бійці окремого загону спеціального призначення Східного територіального управління НГУ цей тиждень провели на польовому виході. Вони пройшли виснажливі тренування та вдосконалили свої навички стрільби з штурмової гвинтівки UAR-15, яку нещодавно взяли на озброєння. Ми стали очевидцями лише деяких з таких занять.

Запиленою ґрунтовою дорогою мчить бронеавтомобіль. Курява величезними хмарами крутиться біля його бортів. І раптом він розпочинає крутий віраж. Луна від кінджальної стрільби розносить по полігону. Авто зупиняється – звідти розсіюються бійці, стрімкі як лісові мурахи. Вони не припиняють рухатись, змінювати позиції, і стріляти, вражаючи чисельні мішені. Спочатку вони переміщуються до укриття. Відтак, після підриву зачинених дверей, починають штурм будівлі. При цьому не роблять жодних зайвих рухів, вражаючи різноманітні цілі всередині. Миттєво оцінюють тактичну обстановку, залежно від розташування дверних проходів, укриттів, мішеней, необхідності дій прикриття чи надання допомоги. Зачистка завершується настільки ж тактичним відходом.

 

«Специфіка всіх спеціальних підзроділів така, що ми вчимося щонайменше п’ять днів на тиждень. Від цього залежить наша здатність виконувати спеціальні бойові задачі з контрдиверсійної боротьби в районі проведення ООС, а також на мирній територій. Це питання нашого фізичного виживання та нашої ефективності. Вчимося цілий рік. Наприкінці кожного модуля проводимо подібний польовий вихід.

Читайте также: «Нерв армії». Сьогодні зв’язківці відзначають професійне свято!

Таким чином, ніби, підбиваємо підсумок всього, чому навчились до того», – пояснює заступник командира о окремого загону спеціального призначення Східного територіального управління з позивним «Штиль», – «наразі ми відпрацьовуємо засідку та штурм. Всі ці дії ми відпрацьовували багато разів зі стрільбою та без. Але при цьому змінюємо мішеневу обстановку. Насправді, все це постійно ускладнюється, ми постійно розбираємо різноманітні тактичні ситуації»

Стрільби спецпризначенців також відрізняються від тих, що відбуваються у лінійних підрозділах. Вони більш різноманітні, цілі рухаються, качаються, крутяться – це справжній атракціон, який вимагає постійного руху та більш складних навичок стрільби з різних положень на різні відстані, ще й за різних умов природного та штучного освітлення. Боєць має знати можливості своєї зброї так само як і свої, і постійно відсувати поріг неможливого. Тут же командир загону практично продемонстрував, що UAR-15 з коліматором дозволяє вести досить точну прицільну стрільбу на дистанції 375 метрів з положення лежачи. Це, власне та відстань, з якої починають працювати снайпери, використовуючи для цього ТSM – 338 та TRG M10, ці гвинтівки спільного та іноземного виробництва, демонструють стабільну та високу ефективність і тому завойовують все більшу популярність серед спецпризначенців НГУ, ЗСУ та інших силових відомств

Відділення інформації і комунікації Східного територіального управління НГУ

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

2
6

Эта запись была размещена в рубрики: