Бізнес Донеччини об’єднується у кластери: За результатами онлайн-форуму «Кластерних та креативних ініціатив»

Представники малого та середнього бізнесу Донецької області готові приєднатися до процесу створення нових галузевих кластерів. Такі основні підсумки Форуму «Кластерних та креативних ініціатив», який 23 липня провів Центр Інформаційної Підтримки Бізнесу м. Краматорськ, заснований на базі Донецької торгово-промислової палати.

Цьогоріч у зв’язку із карантинними обмеженнями захід відбувся в онлайн-режимі за допомогою платформи «Zoom». До події долучилися не лише представники МСБ Донеччини, але й представники влади, члени вже наявних кластерних об’єднань, громадські діячі.

Захід було спрямовано на членів кластерів, власників та топменеджерів мікро-, малих та середніх підприємств галузей харчової промисловості, IT, туризму, легкої промисловості, ландшафтного дизайну та керамічної промисловості.

Форум став масштабною подією для  представників МСБ регіону. В ньому взяли участь понад 100 учасників з Донецької Луганської, Харківської, Івано-Франківської, Львівської Київської, Дніпропетровської, Одеської, Миколаївської, Сумської областей. Протягом 7 годин 7 досвідчених спікерів ділилися з учасниками форуму практичною інформацією та кейсами.

Під час Форуму експерти знайомили представників МСБ з інструментами, завдяки яким існує можливість підвищити ефективність бізнесу.

Про наміри допомагати підприємствам домагатися поставленої мети розповів під час Форуму представник ЄБРР Тимур Халілов. Він зазначив, що українські підприємці для розвитку свого бізнесу можуть долучатися до онлайн-платформи Merezha, що розроблена за підтримки ЄБРР у рамках ініціативи ЄС #EU4Business, та отримувати практичну допомогу, в тому числі навчальні матеріали та консультації по роботі в умовах кризи від галузевих експертів на ресурсі «Академія ноу-хау». Нові діджитал-інструменти покликані сприяти підвищенню прозорості ринку бізнес-послуг, а також встановленню контактів між провайдерами можливостей для розвитку та компаніями, які їх потребують.

Голова правління агентства кластерного розвитку Clust-ua, експерт зі створення кластерів, Михайло Крікунов підкреслив, що у першу чергу кластеризація повинна нести конкретну користь усім учасникам процесу, тобто сприяти реалізації проєктів, виконання яких доцільно тільки спільними зусиллями.

Всі спікери одностайно наголосили, що на сьогодні в Донецькій області назріла необхідність активізації кластерної ініціативи: розвиток вже існуючих кластерних об'єднань та залучення в них нових підприємств, формування нових кластерів. А залучення представників МСБ до процесу сприятиме формуванню підготовленої команди однодумців, оскільки це постійний процес вдосконалення.

Креативність можна регулювати та направляти, бо у сучасному світі тільки інноваційний бізнес і може вижити. На цій тезі зробила наголос кандидатка економічних наук, бізнес-тренерка, когнітивно-поведінковий консультант Олеся Вієцька.

Учасники форуму обговорювали не тільки питання підтримки кластерів, а й способи, умови їх створення. Головними питаннями, які виникали під час дискусії були: що потрібно зробити, щоб прискорити процес розвитку кластерів на Донеччині? Хто повинен брати безпосередню участь у підтримці кластерних ініціатив?

Окрім, учасники мали можливість попрацювати у групах, де обмінювалися досвідом, дізнавалися про новітні форми роботи, які можна використовувати у бізнесі.

«Упевнений, що Форум «Кластерних і креативних ініціатив став ефективним продовженням розпочатої роботи по об'єднанню підприємців регіону», - прокоментував підсумки заходу президент Донецької торгово-промислової палати Максим Ануфрієв.

Форум був організований Центром інформаційної підтримки бізнесу м. Краматорськ, заснований на базі Донецької торгово-промислової палати за підтримки ЄБРР у рамках ініціативи ЄС #EU4Business.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: