День дружбы. Пусть у всех парков будут друзья

30 липня світ відзначає день дружби. Така форма людської взаємності сприяє зміцненню ідей, підтримці, толерантності і розвитку культурних традицій.

Сьогодні мати друга важливо не лише, аби поспілкуватися і разом провести час, а й об’єднуватися заради спільної мети. Так відновлюється давня світова традиція клубів друзів.

Такі товариські об’єднання утворюються довкола інституцій, видань, публічних просторів. Організація Місто-сад, яка спільно з громадами розробляє проекти публічних просторів у різних куточках України, сприяє об’єднанню однодумців у клуби друзів. Адже основна мета відновлення простору – це відродження громадської активності, довіри, відповідальності за своє місто.


Що означає бути другом публічного простору розказали представники з трьох міст сходу України. Всі вони були активними учасниками процесу від розробки концепції до створення проекту парку, скверу тощо.

Денис Бігунов, друг парку “Шовковичний”, місто Слов’янськ

 Бути другом публічного простору, зокрема, парку «Шовковичний» для мене - це будь-якими засобами сприяти розвитку та збереженню парку. На жаль, сфера культури часто недофінансовується державою та муніципалітетом, тому такі локації загального користування та відпочинку потребують уваги та піклування з боку громадян та бізнесу - це реальність нашої країни.

Місто-сад став організацією, яка вперше в новітній історії парку підійшла до його відновлення з системним підходом та залучила до цього процесу широку аудиторію - громаду міста, владу, бізнес. На той момент у нас, громадянських активістів міста, не вистачало організаційних і професійних можливостей, аби комплексно запустити такий процес самостійно. Але Місто-сад став каталізатором процесів, що, імовірно, сприяло проекту департаменту екології Донецької ОДА з подальшої реконструкції парку “Шовковичний”.

Парк має своє 200-літню історію і лише у 2016 разом з командою Місто-сад у Слов’янську почали працювати над реконструкцією парку, а  “Шовковичний” став брендом.

 

У місті Кремінна розробили проект “Бульвар”, а цього року перейшли до фандрайзингової кампанії для фізичного втілення простору. Активною учасницею процесів реалізації “Бульвару” є Олеся Ізуїта. Жінка переїхала з родиною в Кремінну з Луганська у 2014 році і бере активну участь у житті громади і розвитку міста.

 Олеся Ізуїта, друг “Бульвару” у Кремінній

 Для мене дуже важливо, щоб мої діти жили в комфортному і сучасному місті. І взагалі щоб підлітки і молодь, коли відвідують інші великі міста, не дивились на сучасні зони відпочинку, як на щось інопланетне, а розуміли що в їхньому місті не гірше. Я вдячна за той професіоналізм, з яким підходить Місто-сад до проектів, як залучає громаду до всіх процесів зі створення спільного публічного простору. Я бачу, як молоді це важливо, вони дізнаються про свої можливості впливати на зміни у своєму місті.

 Публічні простори, які створюються, або ревіталізуються у містах, стають майданчиком для діалогу містян і цим підсилюють громаду.

 
Володимир Орос, друг “Скверу 21”, Добропілля

 Найбільш яскраві події відбувалися у Сквері під час проведення арт-пікніку, коли організатори та учасники не розділялися між собою – це була справжня синергія у громаді. Саме для таких зустрічей і було збудовано цю конструкцію. Але її життя було недовгим, і після новин про пожежу більшість друзів клубу відчували порожнечу, нерозуміння, як так трапилось та що робити далі. Але ми сподіваємося на відновлення і споруди, і цікавих заходів для громади.

Проект публічного простору планувався, як майданчик для діалогу. Сама споруда не така важлива, як перетворення в громаді, коли люди спілкуються один з одним, знаходять точки перетину, народжують нові ідеї та плани. Тому бути другом публічного простору – це бути частиною громади, відчувати один одного та допомагати.

Місто-сад запрошує долучатися до клубів друзів, ділитися ідеями і разом розвивати українські міста.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
1

Эта запись была размещена в рубрики: