Зачем нужны ПИН и ПАК коды паспорта гражданина Украины


Що таке ПІН та ПАК коди, які громадяни України вводять у зчитувач при отриманні паспорта громадянина України  у формі
ID-картки?

Згідно Порядку використання безконтактного електронного носія, який імплантовано в паспорт громадянина України, що затверджений Наказом МВС України «Про затвердження Порядку використання безконтактного електронного носія, який імплантовано в паспорт громадянина України», інформуємо про наступне:

  • ПІН1 - персональний ідентифікаційний номер, який складається з 4 цифр, призначений для ідентифікації та авторизації доступу до безконтактного електронного носія (далі-БЕН) під час здійснення операцій внесення додаткової змінної інформації до БЕН;
  • ПІН2 - персональний ідентифікаційний номер, який складається з 4 цифр, призначений для здійснення операцій зчитування із захищених груп даних БЕН або внесення змін до захищених груп даних БЕН;
  • ПАК1 - персональний авторизаційний код, який складається з 8 цифр, призначений для розблокування ПІН1;
  • ПАК2 - персональний авторизаційний код, який складається з 8 цифр, призначений для розблокування ПІН2.

При отримання паспорта громадянина України в формі картки особа, на ім’я якої оформлено паспорт зобов’язана змінити початкові значення «0000»/«00000000» ПІН1/ПАК1 та ПІН2/ПАК2 власною комбінацією цифр (крім комбінації - 0000 або 00000000), а надалі - забезпечити конфіденційне зберігання цієї інформації.

Під час використання паспорта у разі неправильного введення ПІН1 тричі підряд автоматично блокується можливість внесення змін до груп даних БЕН. Для розблокування можливості внесення змін до груп даних БЕН потрібно ввести ПАК1.

У разі неправильного введення ПІН2 тричі підряд автоматично блокується можливість зчитування та внесення змін до захищених груп даних БЕН. Для розблокування можливості зчитування та внесення змін до захищених груп даних БЕН потрібно ввести ПАК2.

У разі неправильного введення ПАК1/ПАК2 десять разів підряд автоматично блокується можливість внесення змін до груп даних БЕН та можливість зчитування та внесення змін до захищених груп даних БЕН.

В такому разі втрачається можливість використання паспорта в повному обсязі (паспорт може використовуватися протягом терміну дії, але без можливості внесення інформації до груп даних БЕН та здійснення операцій зчитування та внесення змін до захищених груп даних БЕН).

У разі неможливості використання паспорта в повному обсязі особа, на ім’я якої оформлено паспорт, або її законний представник може звернутися до центрального органу виконавчого влади, який реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, із заявою про обмін паспорта у зв’язку з непридатністю паспорта для подальшого використання.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
10

Эта запись была размещена в рубрики: