Як не отруїтися в літню спеку? Ваше здоров’я у Ваших руках!

Спека, вилазки на природу, овочі та фрукти, які не піддаються термічній обробці. В смачний літній сезон збільшується вірогідність харчових отруєнь. Як обирати та зберігати продукти, щоб не нашкодити здоров’ю.

Не варто купувати готову їжу в місцях, не обладнаних холодильниками та «з рук». Не забувайте перевіряти термін придатності. Купувати продукти, які швидко псуються, краще в останню чергу, щоб менше часу провести з ними на спеці. В іншому випадку вони можуть зіпсуватися ще до приходу додому.

Не тримайте їжу і продукти під прямими сонячними променями. Все, що швидко псується зберігайте в холодильнику  (м'ясо і фарш). Їсти їх можна, тільки якщо вони мають рожевий, а не червоний колір, і свіжий запах. Риба також повинна зберігатися в холодильнику і бути не липкою на дотик. Зябра мають бути рожевими, а не червоними.

Правильно розміщуйте продукти в холодильнику: готові страви і напівфабрикати - на верхніх полицях, сирі продукти - на нижніх.

Всі овочі, фрукти, баштанні культури, ягоди, зелень перед вживанням потрібно добре мити. Призначені для їди в сирому вигляді - кип'яченою водою, інші - водопровідною, яйця - гарячою водою. Частіше мийте руки. Це допоможе уникнути «хвороби брудних рук» - кишкової інфекції.

Продукти, уражені пліснявою, викидайте. Не готуйте їжу про запас та не беріть в поїздку їжу, яка швидко псується. Добре проварюйте та прожарюйте м’ясо, рибу, яйця. Не пийте сиру воду.

Для обробки м'яса, риби, хліба використовуйте окремі дошки. Регулярно міняйте мочалку для миття посуду.

Якщо виникла підозра на отруєння, треба не займатися самолікуванням, а негайно звертатися до лікаря.

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Ваше здоров'я у Ваших руках!

Слов’янське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій обл

 

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
2

Эта запись была размещена в рубрики: