Місто, з якого почалася війна… У Слов’янську відбулась презентація звітів про окупацію 2014 року

7 липня на галявині під дубом на Соборній площі Слов'янська правозахисники, що приїхали до міста з різних куточків України, презентували серію звітів «МІСТО, З ЯКОГО ПОЧАЛАСЯ ВІЙНА» про порушення прав людини, які відбувалися під час захоплення та окупації Слов’янська в 2014 році.

Збірка звітів «Місто, з якого почалася війна» містить в своїй основі свідчення осіб, які стали свідками чи постраждалими від порушень прав людини, які відбувалися в період окупації Слов’янська 12 квітня 2014 року по 5 липня 2014 року.


Автори видання розповіли про діяльність незаконних збройних формувань, підконтрольних РФ та безпосередньо командувача Ігоря Гіркіна, питання розгортання проросійської пропаганди в місті, проблеми доступу до медичної допомоги під час окупації, функціонування незаконних в’язниць НЗФ.

Йшлось і про  переслідування мешканців міста за релігійні переконання; залучення неповнолітніх осіб до збройних формувань. Обговорювались питання примусової праці та торгівлі людьми в незаконних місцях несвободи, а також проблеми обстрілів та мінування об’єктів цивільної інфраструктури та пошуку шляхів примирення.

Слов’янськ став не просто містом, з якого почалася війна на Сході України – події в ньому стали рольовою моделлю для захоплення інших міст Донбасу.


Учасниками презентації були Євгенія Бардяк, голова ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», Олексій Біда, координатор Центру документування УГСПЛ, Наталія Каплун, документаторка БФ Восток SOS, Ганна Куровська, аналітикиня ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив», Андрій Москаленко, юрист ГО «Громадський комітет конституційних прав і свобод громадян», Надія Нестеренко, аналітикиня ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив».

Також в обговоренні прийняли участь медичні робітники лікарень Слов'янська, які на весні та влітку 2014 року працювали у захопленому місті, та виконували свої обов'язки.

Звіт «Місто, з якого почалася війна» складається з двох видань.
Видання «Місто, з якого почалася війна» підготовлена Східноукраїнським центром громадських ініціатив, БФ «Восток SOS», Правозахисним центром громадських досліджень, ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Громадський комітет захисту конституційних прав і свобод громадян», які є членами Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі», за підтримки Kurve Wustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action в рамках програми «Громадянська служба миру», яка фінансується Федеральним урядом Німеччини.
Видання «Місто, з якого почалася війна: на головну роль призначено...» підготовлена та представлена УГСПЛ за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine - USAID Україна) «Права людини в дії».

фото Едуард Торський
монтаж відео Сергій Кулєшов
Діловий Слов'янськ

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

4
23

Эта запись была размещена в рубрики: