Какая “правда” на подвале? Славянск в оккупации


7 липня о 15.30 годині на галявині під дубом на Соборній площі Слов'янська правозахисники презентують серію звітів про порушення прав людини, які відбувалися під час захоплення та окупації Слов’янська в 2014 році.

Збірка звітів «Місто, з якого почалася війна» містить в своїй основі свідчення осіб, які стали свідками чи постраждалими від порушень прав людини, які відбувалися в період окупації Слов’янська 12 квітня 2014 року по 5 липня 2014 року. Автори видання розкажуть про діяльність незаконних збройних формувань, підконтрольних РФ та безпосередньо командувача Ігоря Гіркіна, питання розгортання проросійської пропаганди в місті, проблеми доступу до медичної допомоги під час окупації, функціонування незаконних в’язниць НЗФ; переслідування мешканців міста за релігійні переконання; залучення неповнолітніх осіб до збройних формувань; питання примусової праці та торгівлі людьми в незаконних місцях несвободи; проблеми обстрілів та мінування об’єктів цивільної інфраструктури та пошуку шляхів примирення.

Слов’янськ став не просто містом, з якого почалася війна на Сході України – події в ньому стали рольовою моделлю для захоплення інших міст Донбасу.

Відвідати презентацію можна з дотриманням всіх запроваджених обмежень карантину, з використанням засобів особистого захисту, збереженням безпечної соціальної дистанції між людьми тощо.

Учасники презентації:

Євгенія Бардяк, голова ГО «Молода Просвіта Прикарпаття»
Олексій Біда, координатор Центру документування УГСПЛ
Наталія Каплун, документаторка БФ Восток SOS
Ганна Куровська, аналітикиня ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив»
Андрій Москаленко, юрист ГО «Громадський комітет конституційних прав і свобод громадян»
Надія Нестеренко, аналітикиня ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив»

З питань організації звертайтесь будь ласка до Дениса Бігунова: +380507522521.

Звіт «Місто, з якого почалася війна» складається з двох видань.
Видання «Місто, з якого почалася війна» підготовлена Східноукраїнським центром громадських ініціатив, БФ «Восток SOS», Правозахисним центром громадських досліджень, ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Громадський комітет захисту конституційних прав і свобод громадян», які є членами Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі», за підтримки Kurve Wustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action в рамках програми «Громадянська служба миру», яка фінансується Федеральним урядом Німеччини.
Видання «Місто, з якого почалася війна: на головну роль призначено...» підготовлена та представлена УГСПЛ за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine - USAID Україна) «Права людини в дії».

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

8
25

Эта запись была размещена в рубрики: