Налоговая Славянска информирует: Легальная работа – это социальные гарантии работникам

Отримали у 2019 році дохід – задекларуйте його не пізніше 30.06.2020!

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області звертає увагу платників, що Законом України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» із змінами продовжено кампанію декларування громадянами доходів, отриманих у 2019 році.

Останній день подання декларації про майновий стан та доходи (далі – Декларація) за 2019 рік – 30 червня 2020 року.

Нагадуємо, що зобов’язані подати річну Декларацію громадяни, які у  2019 році отримали:

доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався, але які не є звільненими від оподаткування;

доходи від особи, яка не є податковим агентом, у тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу (обміну) власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо;

спадщину (дарунок) від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення;

інвестиційні доходи від операцій з інвестиційними активами;

іноземні доходи;

доходи у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника ПДФО, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відс. однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року.

Cума податкового зобов’язання, зазначена у поданій річній Декларації, сплачується платниками ПДФО самостійно до 01 жовтня 2020 року.

Застосування програмних РРО розпочнеться з 01 серпня 2020 року

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що Законом України від 17 березня 2020 року №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» було відтерміновано:

з 19.04.2020 до 01.08.2020 – можливість застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій і збільшення розміру штрафних (фінансових) санкцій;

з 01.10.2020 до 01.01.2021 – запровадження механізму «Кешбек» та обов’язок застосування РРО фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку другої та третьої груп, які провадять ризикові види діяльності;

з 01.01.2021 до 01.04.2021 – обов’язок застосування РРО усіма фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку другої та третьої груп.

Звертаємо увагу платників на переваги застосування програмних РРО.

Перш за все, реєстрація програмних РРО буде відбуватися в режимі онлайн, в електронному кабінеті, а користування РРО стане простішим та дешевшим, а також  швидшим для бізнесу, адже користувачам програмних РРО буде забезпечено виключно онлайн реєстрацію та онлайн передачу (отримання) даних. Передбачено автоматичний режим створення Z-звіту, що унеможливить ризик  його не створення та загрозу застосування штрафних санкцій до платника.

З'являється альтернатива класичним РРО, обслуговування яких коштує щонайменше 200 грн. щомісяця для кожного РРО.

Можливість використовувати замість традиційних (класичних) РРО спеціальні програми, призначені для реєстрації розрахункових операцій. Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет: ноутбук, планшет чи  смартфон. При цьому закон прямо зобов’язує контролюючий орган забезпечити безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання, – безкоштовним буде не тільки завантаження самої програми, але і її підтримка.

Використовувати програмні РРО можна буде з 01 серпня 2020 року.

Акцентуємо увагу, що нові правила застосування РРО не стосуються спрощенців І групи, річний обсяг доходу яких не перевищує 1,0 млн.грн. та фізичних осіб, які продають на ринках вживані речі та продукцію власних підсобних господарств.

Кошти в рахунок погашення податкового боргу зараховуються згідно з черговістю його виникнення

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області звертає увагу платників, що відповідно до п. 87.9 ст. 87 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов’язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.

У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до ст. 95 «Продаж майна, що перебуває у податковій заставі» ПКУ або за рішенням суду у випадках, передбачених законом. Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов’язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Легальна праця - це соціальні гарантії працівникам

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області закликає роботодавців та найманих працівників дотримуватися законодавства про працю та уникати неофіційних трудових відносин.

Роботодавець, який ухиляється від офіційного оформлення працівників, позбавляє їх захисту основних трудових прав, а  наймані працівники втрачають страховий стаж, який забезпечує їм отримання заробленої пенсії та інших соціальних виплат.

Легальна праця забезпечує офіційно працевлаштованим робітникам «білу» заробітну плату та  соціальні гарантії: безпечні умови праці, регулярну заробітну плату, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, страхування від нещасних випадків на виробництві, страхування на випадок безробіття.

Відсутність належним чином оформлених трудових відносин з найманими працівниками позбавляє роботодавців прав вимагати від працівників  належного виконання робіт, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, встановленого режиму роботи та можливості притягнути до відповідальності працівника, який виконав її неякісно.

З 1 липня оновлюються ознаки доходів для форми № 1ДФ

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує, що 01.07.2020 набере чинності наказ Міністерства фінансів України від 26.05.2020 № 241 «Про внесення Змін до додатка до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12.06.2020 за № 514/34797 (далі – Наказ № 241).

Наказом № 241 внесено зміни до додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (далі – Додаток). При цьому зміст форми № 1ДФ не зміниться.

Так, у Розділі 1 «Довідник ознак доходів фізичних осіб» Додатку чинні назви ознак доходів приводяться у відповідність до норм Податкового кодексу України, а саме:

► ознаку 153 «Основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку» розділено на дві:

153 «Сума поворотної фінансової допомоги наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому»;

197 «Сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку»;

► розділено види доходів з ознаки 106:

106 «Надання земельної частки (паю) в лізинг, оренду або суборенду»;

195 «Надання земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю в лізинг, оренду суборенду, емфітевзис»;

196 «Надання майна (крім земельної частки (паю), земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю) в лізинг, оренду або суборенду».

► зі змісту ознаки доходу 125 видалено інформацію про внески за договорами довгострокового страхування життя;

► викладено у новій редакції ознаку доходу 128.

Під цією ознакою будуть зазначатися сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги особам з інвалідністю з Фонду соціального захисту інвалідів. Під цієї ознакою також потрібно буде зазначати допомогу по вагітності та пологах.

Слов’янсько-Лиманське управління

На Донеччині провели понад 1300 перевірок  щодо подання щорічних декларацій  податківцями

Одним з першочергових завдань Головного управління ДПС у Донецькій області є виявлення та запобігання корупції, оскільки випадки вчинення неправомірних дій негативно впливають на імідж податкової служби та на взаємовідносини з платниками податків. 

Управлінням з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС у Донецькій області протягом 2020 року проведено 19 службових  перевірок та 5 перевірок відповідно до вимог Наказу від 07.10.2019 № 107  «Про затвердження Порядку організації та здійснення заходів контролю в апараті ДПС, її територіальних органах, на державних підприємствах та в установі, які належать до сфери управління ДПС, оформлення і реалізації їх результатів».

Крім того, проведено 1327 перевірок факту подання щорічних декларацій працівниками  Головного управління ДПС у Донецькій області та 14 перевірок декларацій працівників  що звільнилися (декларацій після звільнення). Встановлений 1 факт порушення вимог фінансового контролю, а саме  не подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Проведено 1327 перевірок факту подання щорічних декларацій працівниками  Головного управління ДПС у Донецькій області та 14 перевірок декларацій працівників  що звільнилися (декларацій після звільнення). Встановлений 1 факт порушення вимог фінансового контролю, а саме  не подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

  Працівниками управління проводяться організаційно - роз’яснювальні заходи, так з початку 2020 року  проведено  21  круглий стіл, 24 лекції, 5  виступів на телебаченні, 9  публікацій на субсайті ГУ ДПС у Донецькі області,  4  публікації в мережі інтернет та соцмережах.

Надано методичну  та консультаційну допомогу 346 посадовим особам та  структурним підрозділам.  

Нагадаємо, що для подання повідомлення про факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень працівниками податкової служби діють такі канали зв’язку: тел. (0626) 62-13-36 та електронна адреса dn.zvk@tax.gov.ua.                               

Більше півтора мільйона грн штрафів сплатять порушники готівкових розрахунків у Донецькому регіоні

Завдяки сучасним рішенням використання РРО стає швидким, простішим та доступним, а рівні правила для всіх учасників відносин у сфері застосування РРО забезпечують фахівці Податкової Донеччини.

За січень-травень 2020 року співробітниками підрозділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування  області проведено 104 фактичні перевірки. Як результат – встановлено факти порушення касової дисципліни та донараховано порушникам більше 1,5 млн грн штрафних санкцій, з яких 1,1 млн грн вже сплачено до бюджету.

Невидача чека або видача недійсного чека під час продажу товарів чи наданні послуг – це одна з найчастіших проблем, з якою зустрічаються споживачі. 

ГУ ДПС у Донецькій області інформує, що з метою захисту прав споживачів податковою службою запроваджено «гарячу» телефонну лінію. Отже, якщо вам видали чек невстановленої форми чи, взагалі, відмовили в його видачі, просимо звертатися:

за номером телефону 0-800-501-007 (напрямок «4»);

або написати скаргу на електронну адресу idd@tax.gov.ua.

Податковою Донеччини виявлено нереальних господарських операцій на 6 мільярдів гривень

Першочергова робота сучасного аудиту спрямована саме на упередження ризикових операцій на етапах ранньої діагностики, доведення таких транзакцій платнику податків для добровільної відмови від роботи із «сумнівними» контрагентами. 

З цією метою фахівцями управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Донецькій області робиться аналіз постачальників на предмет походження товарів, послуг, які вони в подальшому реалізують підприємствам Донецького регіону.  

Наступний етап – проведення співбесід з представниками підприємств, у яких виявлено ризики ймовірного ухилення від сплати податків. З початку року за результатами проведеної роботи в цьому напрямку 28 підприємств добровільно відмовились від сумнівного схемного кредиту шляхом надання уточнюючих розрахунків на суму ПДВ 725,7 тис. грн, із яких сплачено до бюджету - 291,2 тис. гривень. 

Однак є і несумлінні платники податків, до яких застосовуються усі заходи в межах діючого законодавства. Так, за майже півроку фахівцями Податкової Донеччини виявлено нереальних господарських операцій на суму 6,3 млрд грн, за якими складені податкові інформації та спрямовані за місцем реєстрації покупців для подальшого відпрацювання. За результатами перевірок донараховано 351,1 млн грн, в тому числі ПДВ – 287,4 млн грн, податку на прибуток – 63,7 млн грн, зменшено залишок від’ємного значення з ПДВ – на 16,9 млн грн, зменшено збитків підприємств – на 12,9 млн гривень. Держбюджет Донецького регіону додатково вже отримав 7,2 млн грн, з яких податок на прибуток склав 6,5 млн грн, ПДВ – 0,7 млн гривень. 

З початку 2020 року роботодавцям-порушникам донараховано до сплати понад 14 мільйонів гривень 

Легалізація заробітної плати та зайнятості населення є і залишається одним з основних напрямків роботи податкової служби Донеччини. Саме тому, дбаючи про майбутнє громадян, їх соціальний захист та розвиток регіону за рахунок наповнення місцевих бюджетів, співробітники відомства продовжують  проводити комплекс заходів, спрямованих на детінізацію трудових відносин. 

Так, протягом січня-травня 2020 року роботодавцям, які порушували податкове законодавство при виплаті заробітної плати та інших доходів фізичним особам, донараховано до сплати 14,1 млн гривень. Із загальної донарахованої суми понад 10,3 млн грн складає податок на доходи фізичних осіб, 2,2 млн грн – єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та майже 1,6 млн грн – військовий збір. 

Слід зауважити, що фахівцями Головного управління ДПС у Донецькій області постійно проводиться роз’яснювальна робота серед керівників підприємств регіону, внаслідок чого роботодавці додатково уклали майже 8 тис. трудових угод з найманими працівниками. 

За результатами вжитих заходів залучено до державної реєстрації 2,2 тис. громадян, котрі здійснювали підприємницьку діяльність без реєстрації, в результаті чого до бюджету додатково сплачено 2,5 млн грн податків.  

Головне управління ДПС у Донецькій області висловлює щиру вдячність сумлінним роботодавцям за їх небайдужість до своїх найманих працівників. Адже офіційна заробітна плата – запорука майбутнього громадян і держави в цілому. 

ГУ ДПС у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
2

Эта запись была размещена в рубрики: