Городские головы требуют публикации конечного дизайна децентрализации


Майже 400 голів міст, селищ і сіл, місцевих депутатів, експертів з питань децентралізації вже приєдналися до підписання Спільної заяви про необхідність оприлюднення кінцевого дизайну децентралізації до моменту реорганізації районів.

Про це повідомляє Донецьке регіональне відділення Асоціації міст України.

Серед підписантів також: Андрій Сілич,голова Вугледарської міської ОТГ, Вадим Лях, Слов’янський міський голова, його заступник Юрій Підлісний, депутати Краматорської,Слов’янської та Святогірської міських рад. Долучилися до підписання і регіональні консультанти Асоціації міст України.

У відкритому листі лідери місцевого самоврядування та експерти просять народних депутатів відхилити проєкт Постанови№3650, запропонований Кабінетом Міністрів України «Про утворення та ліквідацію районів», а також проєкт Постанови № 3582 «Про призначення чергових виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних, міських голів, старост сіл, селищ у 2020 році» та відправити їх на доопрацювання. На думку підписантів, прийняття цих документів може«законсервувати стару модель конституційного дизайну територіальної організації влади, але при цьому вже на новій адміністративно-територіальній основі, за якої від моменту ухвалення відповідних рішень та проведення виборів абсолютно всі громади будуть під районними радами та РДА, чого ніколи за часи незалежності не було».

Автори заяви застерігають, що з прийняттямПостанови про укрупнення районів може статися централізація влади, а процес децентралізації не буде доведенийдологічного завершення.
>«Це рішення знищує результати децентралізаційної реформи, розбудови ОТГ та призведе до вилучення з бюджетів міст і громад значної частини доходів, необхідних для надання життєво-необхідних послуг їх мешканцям»,пояснюють в Асоціації міст України.

Асоціація міст України виступає за дворівневу систему місцевого самоврядування, де перший рівень – це сільські, селищні, міські ради, які представляють інтереси територіальних громад.І другий рівень – це обласні ради, які вирішують спільні, більш глобальні інтереси. Основні послуги мають надаватися на рівні сільських, селищних, міських рад. А на рівні області повинна бути високоспеціалізована охорона здоров`я, програма регіонального розвитку, утримання доріг між територіальними громадами,–розповівконсультант з юридичних питань у Донецькому РВ АМУ Костянтин Гацько.

Він додав, що запропонований Кабінетом Міністрів України проєкт адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня не вирішує головну проблему – великі диспропорції між адміністративно-територіальними одиницями за чисельністю населення. Крім цього, включення міст обласного значення до складу районів ускладнить систему управління територіями, адже додатково на цих територіях діятимуть нові органи – районна рада та районна адміністрація.
Асоціація міст України наголошує, що положення Постанови несуть загрози порушення функціонування бюджетної системи в цілому і бюджетних відносин у містах обласного значення та районів зокрема.
Лідери місцевого самоврядування та експерти закликають владу повернутися до консультацій щодо завершення формування спільного консенсусного бачення фіналізації децентралізації усіма зацікавленими сторонами, оперативне закінчити їх та оголосити кінцевий план завершення децентралізації, внісши відповідні законопроєкти на розгляд Верховної Ради України, розкривши тим самим комплексне бачення місця та ролі районного рівня в реформі. А потім привести запропоновані проєкти постанов у відповідність до вищеперерахованих документів, поставивши крапку в дискусії.

На сьогодні збір підписів під Третьою спільною заявою щодо необхідності оприлюднення кінцевого дизайну децентралізації до моменту реорганізації районів триває:https://docs.google.com/document/d/12wqzEQrvYDO7eh4mHNZ1eijx_GIHFWXW708xCasFzzQ/edit

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

11
0

Эта запись была размещена в рубрики: