Податкова Слов’янська інформує: Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника

З початку року до бюджету надійшло понад 400 мільйонів гривень єдиного внеску

За січень-травень платниками Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДПС у Донецькій області забезпечено надходження 415,0 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Цей показник перевищує суму сплати єдиного внеску за аналогічний минулого року на 4,6 відс., або на 18,2 млн. гривень.

У травні 2020 року  було забезпечено 76,9 млн. грн. ЄСВ.

Дотримання податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам контролюється органами ДПС з метою виконання покладених завдань із забезпечення реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску для забезпечення своєчасного здійснення пенсійних виплат і соціальних допомог.

Від платників Слов’янсько-Лиманського управління до місцевого бюджету надійшло понад 350 млн грн податку на доходи фізичних осіб

З початку 2020 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Слов’янсько-Лиманському управлінні Головного управління ДПС у Донецькій області, сплатили до місцевого бюджету України 350,3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що більше аналогічного показника минулого року на 20 млн.грн.

У травні 2020 року платники податків сплатили до місцевого бюджету 64,6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Програмні РРО: про терміни впровадження

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що Законом України від 17 березня 2020 року №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» із змінами перенесено терміни набуття чинності законодавчих норм щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Так, відтерміновується:

  • з 19.04.2020 до 01.08.2020– можливість застосування програмних РРО і збільшення розміру штрафних (фінансових) санкцій;
  • з 01.10.2020 до 01.01.2021– запровадження механізму «Кешбек» та обов’язок застосування РРО фізичними особами – підприємцями платниками єдиного податку другої та третьої груп, які проводять ризикові види діяльності;
  • з 01.01.2021 до 01.04.2021– обов’язок застосування РРО усіма фізичними особами – підприємцями платниками єдиного податку другої та третьої груп.

Отже, суб’єкти господарювання мають можливість підготуватися до набрання чинності вимог законів.

Щодо новацій Закону № 466 для податкових боржників

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що Законом України від 16.01.2020 року № 466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема до Глави 9 «Погашення податкового боргу платників податків». 
            Відповідно до прийнятих змін, зменшено з 60 до 30 календарних днів термін, протягом якого до платника податків, якому надіслано податкову вимогу, не застосовуються заходи стягнення (пункт 1 статті 95 Податкового кодексу). 
          Також скорочено терміни з двох до одного місяця, протягом яких платник податків може самостійно здійснити оцінку майна: (пункт 12 статті 95 Податкового кодексу). 
Крім цього, доповнено підстави звільнення майна платника податків – боржника з податкової застави (стаття 93 Податкового кодексу). Відтепер, майно боржника може бути звільнено з податкової застави у разі,:

1.отримання контролюючим органом підтвердження повного погашення не лише  суми податкового боргу, а й розстрочених (відстрочених) грошових зобов'язань та процентів за користування розстроченням (відстроченням) в установленому законодавством порядку. 
          2. отримання платником податків внаслідок проведення процедури адміністративного або судового оскарження або в інших випадках, передбачених статтею 55 Податкового кодексу, рішення відповідного органу про визнання протиправними та/або скасування раніше прийнятих рішень щодо нарахування суми грошового зобов'язання; 
          3. отримання платником податків згоди контролюючого органу на відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, відповідно до статті 92 цього Кодексу.

У разі наявності у платника податкового боргу до 1020 гривень, податкова вимога боржнику не надсилається, але при цьому на заборговану суму нараховуються штрафні санкції. 

Перевірити інформацію про наявність чи відсутність податкового боргу платник може в Електронному кабінеті платника зайшовши в меню «Стан розрахунків з бюджетом» або на вебпорталі ДПС України в розділі «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера».

Платникам ПДВ про зміни, запроваджені Законом України № 466

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області акцентує увагу платників ПДВ на основних змінах, внесених до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IV «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466), які стосуються правил оподаткування ПДВ.

  1. Зміни щодо періодичності подання звітності

Законом № 466 внесено зміни до ст. 202 ПКУ, відповідно до яких встановлюється єдиний звітний період для усіх категорій платників ПДВ (у тому числі для платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, що передбачає реєстрацію платником ПДВ), який дорівнює календарному місяцю. Квартальний звітний період для податкової звітності з ПДВ скасовується.

  1. Зміни, які стосуються зовнішньоекономічної діяльності платників ПДВ

Встановлено окремий порядок визначення бази оподаткування для операцій з вивезення товарів за межі митної території України

Законом № 466 ст. 189 ПКУ доповнено п. 189.17, згідно з яким базою оподаткування ПДВ для операцій з вивезення товарів за межі митної території України є договірна (контрактна) вартість таких товарів, зазначена в митній декларації, оформленій відповідно до вимог Митного кодексу України.

Змінено порядок оподаткування операцій з експорту соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку

Законом № 466 з підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ виключено п. 63, яким тимчасово звільнялися від оподаткування ПДВ операції з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку.

 Врегульовано питання звільнення від оподаткування ПДВ операцій сільськогосподарських товаровиробників із ввезення племінних чистопородних тварин

Згідно з п. 197.18 ст. 197 ПКУ з 23.05.2020 операції з ввезення на митну територію України племінних чистопородних тварин, племінних (генетичних) ресурсів за кодами згідно з УКТ ЗЕД 0101 10 10 00, 0102 10 10 00, 0102 10 30 00, 0103 10 00 00, 0104 10 10 00, 0511 10 00 00, 0511 99 85 10, що здійснюються сільськогосподарськими товаровиробниками звільняються від оподаткування ПДВ.

  1. Зміни в частині формування податкового кредиту

Тимчасові, додаткові та інші види митних декларацій визначено як підставу для формування податкового кредиту за операціями з ввезення товарів на митну територію України

Відповідних змін зазнав п. 198.6 ст. 198 ПКУ.

Змінено правила формування податкового кредиту для платників ПДВ, які застосовують касовий метод податкового обліку ПДВ

Так, відповідно до оновленого абзацу шостого п. 198.6 ст. 198 ПКУ платники ПДВ, що застосовують касовий метод податкового обліку ПДВ, які починаючи з 23.05.2020 здійснили розрахунок (сплату, інший вид компенсації) за операціями з придбання товарів/послуг, що були їм поставлені більше ніж 1095 днів до такого розрахунку, мають право включити суми ПДВ, зазначені в податкових накладних, складених постачальниками за такими операціями, до складу податкового кредиту.

Право на формування податкового кредиту за такими податковими накладними зберігається протягом 60 календарних днів з моменту оплати (надання іншого виду компенсації).

  1. Зміни щодо терміну реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, складених відповідно до п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 ПКУ

 Пункт 201.10 ст. 201 ПКУ доповнено новим абзацом, відповідно до якого для зведених податкових накладних/розрахунків коригування, складених за операціями, зокрема, здійсненими у травні 2020 року відповідно до п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 ПКУ, граничним терміном реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних є 20 червня 2020 року.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що Законом України від 30 березня 2020 року № 540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби   (СОVID-19)» внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами (далі – Закон № 2464) у частині тимчасового звільнення за бажанням платника (фізичної особи – підприємця, особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, та члена фермерського господарства) від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) лише за себе.

При цьому змін у порядку нарахування та виплати заробітної плати, нарахування та сплати єдиного внеску, зокрема щодо найманих працівників, працівників, які працюють за трудовими договорами, не відбулось.

Так, відповідно до абзацу другого частини 8 статті 9 Закону № 2464 платники, зазначені у п. 1 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим частини 8 ст. 9 Закону № 2464, або за результатами звірення платника з податковим органом за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина 12 статті 9 Закону № 2464).

Тому незмінними залишились і положення ст. 24 Закону № 2464 у частині контролю банками платників єдиного внеску на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавіруснбї хвороби (СОVID-19).

При цьому на період запровадження надзвичайної ситуації ДПС рекомендує отримати адміністративну послугу, зокрема з погодження довідки-розрахунку за формою згідно з додатком 1 до Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17.09.2013 за № 602/24134 (далі – Порядок) (пункт 3 Порядку) в електронній формі.

Для отримання такої послуги платник єдиного внеску за допомогою Електронного кабінету може надіслати до відповідного органу ДПС скан-копію належним чином оформленої довідки-розрахунку у форматі pdf (обмеження 2 МБ); скан-копія, погоджена невідкладно податковим органом, направляється на адресу електронної пошти заявника (оригінал платник зможе отримати після закінчення карантину).

Про розгляд питання виключення платника ПДВ з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що відповідно до п. 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», із змінами, питання відповідності/невідповідності платника ПДВ (платника податку) критеріям ризиковості платника ПДВ розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника ПДВ хоча б одному з критеріїв ризиковості платника ПДВ комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника ПДВ критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника ПДВ з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Інформація та копії документів подаються платником ПДВ до ДПС в електронній формі засобами електронного зв’язку з урахуванням вимог законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» із змінами, від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» із змінами та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557, із змінами.

Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника ПДВ з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути:

► договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

► договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

► первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

► розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

► документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

► інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Інформацію та копії документів, подані платником ПДВ, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.

Слов’янсько-Лиманське управління 

З початку року підрозділами аудиту Донеччини додатково забезпечено 57 мільйонів гривень надходжень до бюджету 

Одним з важливих завдань для податкової служби на сьогодні є забезпечення єдиних правил для всіх учасників ринку, протидія нечесній конкуренції і схемам ухилення від оподаткування та боротьба з тіньовою економікою. Тому підрозділами аудиту Донеччини першочергова увага приділяється проведенню перевірок суб’єктів господарювання, що мають ризики в своїй діяльності. 

Так, з початку 2020 року фахівці підрозділів управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Донецькій області провели 256 документальних перевірок, за результатами яких донараховано податкових зобов’язань на 401,5 млн гривень. Крім того, в ході перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 5,3 млн гривень.

За січень-травень 2020 року підрозділами аудиту Донеччини забезпечено додаткових надходжень до державного бюджету 56,9 млн гривень. За результатами проведених документальних перевірок поточного року до бюджету надійшло 13,5 млн гривень. 

Донеччина: 49 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень передано до правоохоронних органів з початку 2020 року 

У січні-травні поточного року за результатами дослідження діяльності суб’єктів господарювання Донеччини управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДПС у Донецькій області підготовлено та передано до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним кодексом України 49 матеріалів, за якими встановлено збитки бюджету на суму більше 9 млрд грн та виявлено легалізованих доходів, одержаних злочинним шляхом, на 44 млн гривень. 

В результаті розгляду матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень, що були спрямовані до правоохоронних органів, 37 матеріалів  було приєднано до кримінальних проваджень. Крім того, порушено і обліковано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 12 кримінальних проваджень. 

Більше 16% від усіх виявлених правопорушень – це порушення у сфері державних закупівель. Так, з початку року управлінням вже складено 8 матеріалів щодо порушень в цій сфері на суму майже 500 млн гривень.

Головним управлінням ДПС у Донецькій області з метою недопущення використання коштів з бюджету поза правовим полем продовжують вживатися заходи щодо виявлення, аналізу та організації проведення перевірок осіб, які здійснюють фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом. 

Більше 73 тис. адмінпослуг надано Податковою Донеччини за січень-травень 2020 року

З початку року Головним управлінням ДПС у Донецькій області надано майже 73 тис. адміністративних послуг представникам бізнесу та громадянам.

У травні 2020 року надійшло понад 8,4 тис. звернень щодо надання адміністративних послуг, з них майже чверть – засобами електронного зв’язку. Крім того, у травні п.р. надано майже вдвічі більше адміністративних послуг, ніж у квітні 2020 року. 

Найбільша кількість таких звернень надійшла в ЦОПи Маріупольського управління ГУ ДПС у Донецькій області – 2522 звернення, Краматорського управління – 696, Слов’янсько-Лиманського управління – 635 та Бахмутського управління – 471 звернення.

Найпопулярнішими у травні послугами були, зазвичай, видача карток про присвоєння реєстраційних номерів – 1911 та відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми / джерела виплачених доходів та утриманих податків – 879. 

Також у травні поточного року надано 831 витяг з реєстру платників єдиного податку, 682 довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються податківцями Донеччини, зареєстровано 792  платника єдиного податку та інше.  

Податкова Донеччини звертає вашу увагу, що наразі з 21 Центру обслуговування платників Донецької області у контактному режимі функціонують 20 ЦОП, в яких сервісне обслуговування здійснюється з урахуванням рекомендацій Міністерства охорони здоров`я України щодо правил безпеки працівників та відвідувачів на період карантину. У зв’язку з тим, що у м. Слов’янську лабораторно підтверджено значну кількість випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, вхід до ЦОП Слов’янської державної податкової інспекції Слов’янсько-Лиманського управління ГУ ДПС з 05 червня 2020 року тимчасово обмежено. 

Наполегливо рекомендуємо платникам і надалі утримуватись від відвідування центрів обслуговування платників без нагальної потреби. Особливо, якщо проблему, з якою ви збираєтеся звернутися до ЦОП, можливо вирішити дистанційно (онлайн або поштою). 

Також нагадуємо, що для отримання деяких адміністративних послуг є можливість використовувати електронні сервіси ДПС, у тому числі  Електронний кабінет (https://cabinet.tax.gov.ua), вхід до якого здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису та який працює в режимі 24/7.

Майже 40 мільйонів гривень податку на нерухомість отримали місцеві бюджети Донеччини

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – один із основних платежів, який наповнює місцеві скарбниці, оскільки спрямовується туди в повному обсязі. Сплачують його власники житлової та нежитлової нерухомості – юридичні та фізичні особи. 

За 5 місяців 2020 року власники нерухомості спрямували до місцевих бюджетів Донеччини 37,8 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. 

Основними платниками є юридичні особи, адже частка сплаченого ними податку на нерухомість складає 77 відсотків. Відтак вони перерахували до місцевих скарбниць 29,3 млн грн платежу.

Натомість, фізособи сплатили 8,5 млн грн податку, що перевищує відповідні надходження минулого року на 1 млн гривень.

Найбільше надходжень податку на нарухоме майно, відмінне від земельної ділянки, надійшло від власників нерухомості м. Маріуполя – 13,7 млн грн, м. Слов’янськ та м. Бахмут – по 4,3 млн грн відповідно, м. Покровськ – 4,2 млн гривень.   

Від платників Донеччини надійшло майже 5 млрд грн ПДФО 

Податок на доходи фізичних осіб традиційно залишається одним з основних дохідних джерел наповнення місцевих бюджетів, адже його надходження складають понад 70 відсотків від загальних надходжень до місцевих скарбниць Донеччини. Саме тому одним із першочергових завдань Податкової Донеччини є контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати найманим працівникам і сплати належних сум ПДФО до бюджету. 

Так, з початку 2020 року від платників Донецького регіону надійшло 4,9 млрд грн податку на доходи фізичних осіб, у тому числі до державного бюджету – 1,2 млрд грн, до місцевих скарбниць – 3,7 млрд гривень.

Загалом, в зрівнянні з аналогічним періодом минулого року, цього податку надійшло на 86 млн грн більше, що дозволить забезпечити ефективний розвиток бізнесу у регіоні та сприятиме вирішенню низки соціальних проектів.

Податкова Донеччини нагадує, що з метою захисту прав найманих працівників розроблений та вже ефективно працює мобільний додаток Legal Zrplat, за допомогою якого кожен громадянин Донецького регіону зможе  поскаржитися на недобросовісних роботодавців. Цей безкоштовний додаток можна завантажити на мобільний телефон чи планшет засобами Play Market (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.solidpack.legalzrplat) або App Store (https://apps.apple.com/us/app/legal-zrplat/id1490703512?ls=1)

ГУ ДПС у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: