Слов’янському краєзнавчому музею – 50! Вітаємо!

Сьогодні, 16 червня, Слов'янський краєзнавчій музею у зв'язку з ювілеєм відвідав міський голова Слов'янська з журналістами місцевих відань.

 

Раніше на сайті міської ради він привітав працівників музея з цією знаменною датою:

Шановні працівники краєзнавчого музею Слов'янська! Прийміть найщиріші вітання з 50-річним ювілеєм!

За цей час пройдено великий і славний шлях: за роки плідної діяльності колективом музею вдалося долучити до культурних цінностей не одне покоління. Краєзнавчий музей завжди служить важливій та благородній справі патріотичного, духовного і культурного просвітництва, дбайливо зберігає для нащадків пам'ять поколінь.

Коли ми говоримо про музеї, ми завжди розуміємо, що за всією цією роботою стоять люди. Ми високо цінуємо успіхи і досягнення колективу в науково-експозиційній і музейно-педагогічній діяльності, виставках, конференціях, фестивалях та інших цікавих проектах, які викликають незмінний інтерес у слов’янців і гостей міста. Ми любимо наш музей, ми пишаємося вами.

Бажаю колективу успішної реалізації намічених планів, здоров'я, щастя і всього самого доброго. Миру, благополуччя і міцного здоров'я вам і вашим родинам!

Історична довідка: 50 років тому, в червні місяці 1970 р. за наказом Міністерства культури України в Слов’янську було створено краєзнавчий музей.

Музеї радянського періоду були засобами пропаганди ідеологічної політики партії і уряду. Їх основним завданням було комуністичне виховання трудящих, відображення успіхів соціалістичного будівництва, перемоги ленінського курсу компартії, боротьба за здійснення програми КПРС. Наш музей не був виключенням з цих правил.

Першим директором і фактично організатором музею, була активістка, член партії Варвара Михайлівна Малікова . Перший склад працівників музею провів значну роботу по збору експонатів та створенню першої музейної експозиції. Ця робота тривала чотири роки і тільки в 1974 році музей було відкрито для відвідувачів.

Майже кожен зал починався з цитати В.І. Леніна або директив ЦК КПРС. Але не зважаючи на це, основні історичні етапи розвитку міста експозиція відобразила. Особлива увага приділялась періоду нової історії. Музейні стенди та вітрини заповнювали безліч фотографій з’їздів і конференцій партії, комсомолу, навіть піонерії ,а також окремих діячів цієї сфери .

Поступово колектив змінювався і новий склад взяв курс на максимальне наближення до відображення історії рідного краю, перехід від політики до реальних історичних і культурних подій у нашому краї, від плоскістних експонатів до автентичних об’ємних композицій та інтер’єрів. Це викликало обурення з боку першого керівника музею, посипалися скарги. Але життя уже вимагало змін і керівництво міста 90-х років підтримало перебудову музейної експозиції за сучасними тенденціями.

Експозиція – це живий динамічний організм, якій постійно змінюється і доповнюється.
Сьогодні музейна експозиція складається з чотирьох основних розділів : природа краю, стародавня історія (археологія та заснування міста), місто в період 1917-1990 роки, сучасний соціально-економічний розвиток. Доповнює експозицію дві виставкові зали, в яких проходять покази музейних та приватних колекцій.

Наукові працівники розробили десятки тем краєзнавчого напрямку, які підтверджуються архівними документами. Музей добре оснащений сучасною технікою, що значно розширює можливості діяльності музею. За своїми колекціями та музейним зібранням, музей у числі кращих музеїв на Донеччині.

Протягом трьох польових сезонів 2005-2007 рр. музей проводив науково-археологічну експедицію по дослідженню залишків Торської фортеці. Результати цієї експедиції викладено в музейній експозиції.

За ці роки мільйон відвідувачів ознайомилось з історико-культурним надбанням краю, проведено біля 20 тисяч екскурсій та тематичних заходів, створено понад 700 виставок , зібрано та науково атрибутовано майже 28 тисяч предметів музейного значення, що увійшли до музейної скарбниці України, хоча основний склад працівників музею не дуже великий : чотири наукові співробітники та головний зберігач фондів.

У комплектуванні музейних фондів неоціненну допомогу надавали і продовжують надавати мешканці нашого міста, за що окрема велика подяка.

З 1994 року музей розпочав свою видавничу діяльність. Спочатку це були путівники по музею, а згодом вийшла книга з історії міста «Город у соленых озер», альбом «Художники Славянска», цикл буклетів за музейними колекціями та щорічними художніми виставками, листівки.

На музейній сторінці у facebook наукові співробітники друкують багато матеріалів з історії нашого краю.

Щорічно нас відвідує біля 20 тисяч чоловік. Географія відвідувачів різноманітна: Японія, Китай, Європа, Америка, міста України та найближчі сусіди – Бахмут, Краматорськ, Лиман, Добропілля, Ізюм та інші.

Музей проводить оглядові та тематичні екскурсії, організує заходи до пам’ятних дат та подій. Останнім часом частими гостями в музеї стали військові частин, що дислокуються в місті.

Основа музейної діяльності - це збереження і популяризація справжніх пам’яток історико-культурної спадщини рідного краю. Цій роботі і присвятили свої знання і досвід працівники Слов’янського краєзнавчого музею.

З нагоди 50-річниці нашого закладу, вітаю всіх працівників ,що в різні часи працювали в музеї, бажаю цікавих творчих знахідок, натхнення в роботі та міцного здоров’я! - пише на сторінці Фейсбук Слов'янського краєзнавчого музею Ульяна Калиберда.

Діловий Слов'янськ


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

12
1

Эта запись была размещена в рубрики: