Клещ опасен! Жертвами укусов в Славянске стали более 100 человек

З 24.02.20р.  по 28.05.20р. до закладів охорони здоров'я м. Слов’янська  з укусами кліщів звернулися  104 особи  з них 49 дiтей

Кліщі небезпечні – вони  є переносниками  збудника спірохети  борелії, яка викликає    небезпечну хворобу кліщовий  бореліоз (хвороба Лайма). Хвороба Лайма  загрожує масштабним ураженням організму: від хвороб серця до порушень в роботі центральної нервової системи, включно з головним мозком.  Наслідки хвороби Лайма дуже тяжкі –   параліч  всього тіла і навіть  смерть.

Активність кліща починається з квітня і триває до жовтня.  Кількість укусів зростає в   похмуру погоду, напередодні дощу.  Найсприятливіша погода для паразитів  приблизно +20 ℃ та вологість повітря – 90%.  Найчастіше  кліщ  живе в траві і в невисоких чагарниках.

Щоб захистити себе від укусу кліща  - вдягайте  світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, ноги повинні бути повністю закриті.  Одягайте головний убір. Кожні 2-і години прогулянки оглядайте себе і дітей, аби виявити кліщів. Користуйтеся  репелентами  за інструкцією.

Якщо вас укусив кліщ,  не панікуйте і не намагайтеся самостійно його  видалити - зверніться до лікаря-хірурга або травматолога, за місцем проживання (якщо вихідний день - травматологічний пункт КНП СМР «Міська клінічна  лікарня»,  вул. Шевченко/40).

Після видалення  кліща, необхідно звернутися до лікаря загальної практики сімейної медицини, який призначить профілактичне лікування і контролюватиме стан вашого здоров'я.

Сектор громадського здоров'я  КЗ «ІА ЦМС та БО»  2020р.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

5
0

Эта запись была размещена в рубрики: