Налоговая Славянска информирует: Декларирование доходов – до 1 июля. Оплата налога – до 1 октября


Декларування доходів – до 1 липня. Сплата податку – до 1 жовтня

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що громадяни та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, мають право подати декларацію за звітний (податковий) 2019 рік до 1 липня 2020 року. Останній день подання декларації – 30.06.2020 р. Податкові зобов’язання, визначені такими фізичними особами у деклараціях, мають бути сплачені до 1 жовтня 2020 року.

Законом України від 17 березня 2020 року №533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» встановлено, що річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік, визначена ст. 179 Податкового кодексу України, подається до 1 липня 2020 року, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу, коли така декларація може бути подана пізніше вказаного строку.

Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 жовтня 2020 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею річній декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік.

 

Затверджено Порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків, зборів, ЄСВ

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує.

Кабінет Міністрів України 29 квітня 2020 року затвердив Порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та виконання норм ст. 351 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) центральними органами виконавчої влади.

Єдиний рахунок впроваджується з 01 січня 2021 року. Він відкривається на ім’я Державної податкової служби України у Казначействі. Платник податків за його бажанням може використовувати такий рахунок для сплати платежів. Для цього він повинен подати повідомлення про використання єдиного рахунку в електронній формі через Електронний кабінет у порядку, встановленому ст. 421 ПКУ.

Платник податків має право повідомити про використання або відмову від використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року.

Через єдиний рахунок можна буде сплатити всі поточні платежі, податковий борг за такими платежами та недоїмку з єдиного внеску, грошові зобов’язання, які визначено на підставі податкових повідомлень-рішень.

Єдиний рахунок не може використовуватися платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями.

Нагадуємо, що Верховною Радою України прийнято закони України від 04 жовтня 2019 року № 190-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та від   13 квітня 2020 року № 559-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Інформація розміщена на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/417453.html

 

Попри скасування штрафів обов'язок подання звітності та сплати податку залишається

Починаючи з березня і до 31 травня включно скасовано штрафи та пеня за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, а також несвоєчасне подання звітності по ЄСВ.

Бізнес звільняється від основних штрафів та пені за порушення податкового законодавства з 1 березня по 31 травня.

Ця норма не стосується порушень по сплаті ПДВ, акцизів та ренти.

Слід зазначити, що сам обов’язок подання звітності та сплати податків і зборів не скасовано. Тобто, звітність врешті решт має бути подана платником податків і податкове зобов’язання виконане.

Детальніше: пункт 52-1 Підрозділу 10 розділу XX ПКУ.

 

Сплачуєте податки і збори – правильно заповнюйте документи на переказ

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (далі – Порядок) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12.08.2015 за № 974/27419, із змінами.Так, при сплаті (стягненні) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійсненні бюджетного відшкодування податку на додану вартість, поверненні помилково або надміру зарахованих коштів поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

- поле № 1:

 • друкується службовий код (знак) "*" (ознака платежу);

- поле № 2:

 • друкується розділовий знак ";" ;
 • друкується код виду сплати (формат ссс – тризначне число);

- поле № 3:

 • друкується розділовий знак ";" ;
 • друкується один з нижченаведених реквізитів:

1) код клієнта за ЄДРПОУ (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8);2) реєстраційний номер облікової картки платника податків (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);3) реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (завжди має 9 цифр);

- поле № 4:

 • друкується розділовий знак ";" ;
 • друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі. Кількість знаків, ураховуючи зазначені вище поля і розділові знаки, обмежена довжиною поля «Призначення платежу» електронного розрахункового документа системи електронних платежів Національного банку України, при цьому використання символу ";" не допускається.

 

У разі сплати платежу до бюджету в іноземній валюті обов'язково вказується код класифікації доходів бюджету.У разі здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість     (далі – ПДВ), повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету за висновками територіальних органів ДПС України (далі – територіальні органи ДПС), поля № 5 та № 6 заповнюються таким чином:

- поле № 5:

 • друкується розділовий знак ";" ;
 • друкується дата висновку, на підставі якого здійснюється відшкодування ПДВ або повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету (формат – ДД.ММ.РРРР). Платником податків поле № 5 не заповнюється;

 

- поле № 6:

 • друкується розділовий знак ";";
 • друкується номер висновку, на підставі якого здійснюється відшкодування ПДВ або повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету. Платником податків поле № 6 не заповнюється;

- поле № 7:

 • друкується розділовий знак ";".

Резервне поле. Заповнюється платниками податків та/або органами Державної казначейської служби України (територіальними органами ДПС) у разі здійснення розрахунків згідно з окремими рішеннями Кабінету Міністрів України тощо. Зазвичай не заповнюється.У разі погашення податкових векселів (податкових розписок) коштами при заповненні розрахункового документа в резервному полі необхідно проставляти номер векселя.При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками.Отже, при заповненні документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, щоб уникнути помилок, платникам необхідно враховувати вимоги Порядку.

Слов’янсько-Лиманське управління

 

Компенсація підприємств Донеччини за забруднення довкілля склала 267 мільйонів гривень

З початку 2020 року підприємства Донецької області на оздоровлення навколишнього середовища перерахували 267 млн гривень. Для Донецького регіону екологічний податок є чи не найважливішим з погляду покращення умов життя усіх громадян, що тут проживають. Адже кошти екологічного податку спрямовані, насамперед, на попередження екологічних проблем – поновлення природних ресурсів та компенсацію шкідливого впливу від підприємств.

Найбільшими платниками екологічного податку на Донеччині є ДТЕК «Східенерго», ПАТ «Донбасенерго», ПАТ «Центренерго», ПРАТ «ММК ім.Ілліча» та ПРАТ «МК «Азовсталь».

Згідно з розподілом коштів на відновлення довкілля місцеві скарбниці у січні-квітні 2020 року отримали 110,9 млн грн від сплати екологічного податку, натомість державний бюджет отримав 156,1 млн гривень.

Але, вже починаючи з травня цього року, ситуація з розподілом по різних бюджетних кошиках буде вже дещо інша – так, якщо раніше екологічні кошти розподілялися 45% - до загального фонду держбюджету, 30% - до спецфонду обласного бюджету, 25% - до спецфонду місцевого бюджету, то зараз держбюджет отримає тільки 20%, спецфонд місцевого бюджету, як і раніше – 25%, а обласний бюджет - вже 55 відсотків, що значно покращить стан навколишнього середовища Донеччини.  

 

Внесок Донеччини до зведеного бюджету – майже 7 мільярдів гривень

З початку 2020 року зведений бюджет країни від платників податків Донецької області вже отримав 6,9 млрд гривень.

Щомісяця платники Донеччини перераховують до бюджетів всіх рівнів понад 1,7 млрд гривень.

Цього року кошти між державним бюджетом країни та місцевими бюджетами Донеччини розподілились наступним чином:

- за результатами роботи податкових органів Донеччини з початку року місцеві бюджети області отримали більше 3,9 млрд грн, натомість до державної казни надійшло 3,0 млрд гривень.

До трійці основних джерел формування зведеного бюджету на Донеччині увійшли:

56,5% - податок на доходи фізичних осіб (3,9 млрд грн);

14,5% - податок на додану вартість (1,0 млрд млн грн);

  8,7% - податок на прибуток (0,6 млрд грн).

 Податкова Донеччини висловлює свою подяку платникам податків за сумлінне ставлення до сплати податкових зобов’язань та сподівається на подальшу плідну співпрацю заради добробуту країни та забезпечення нею соціальних гарантій захисту усім верствам населення.

 

Представниками малого бізнесу Донеччини сплачено більше 344 мільйонів гривень єдиного податку

За підрахунками фахівців податкових органів Донеччини від платників, що знаходяться на спрощеній системі оподаткування, з початку 2020 року надійшло 344,2 млн грн, що на 19,5 млн грн перевищує надходження відповідного періоду минулого року.

Найбільшу частку надходжень єдиного податку забезпечили фізичні особи - підприємці, сплативши майже 241,9 млн гривень. Порівняно з 2019 роком сплата податку фізичними особами зросла на 23,2 млн гривень.

Натомість юридичними особами за січень-квітень 2020 року спрямовано до місцевих бюджетів Донеччини 102,3 млн грн єдиного податку, що майже на рівні показника відповідного періоду 2019 року. У тому числі сільгосппідприємства - платники єдиного податку четвертої групи, які використовують земельні угіддя області, у 2020 році забезпечили надходження до місцевих бюджетів на 63,1 млн гривень.

Лідером з надходжень цього податку стала бізнес-спільнота, що обліковується в Маріупольскому управлінні ГУ ДПС у Донецькій області, забезпечивши внесок єдиного податку до місцевого бюджету у сумі 86,3 млн гривень. Друге та третє місце посіли підприємці, що обслуговуються Покровсько – Добропільським та Слов'янсько – Лиманським управліннями ГУ ДПС у Донецькій області, поповнив місцеву казну на 45,4 млн грн та 41,9 млн грн відповідно.

Аналізуючи надходження місцевих бюджетів Донецької області, можна беззаперечно стверджувати, що саме єдиний податок належить до податкових платежів, надходження від якого стабільно зростають. Це, насамперед, результат свідомого та сумлінного ставлення платників Донеччини до обов’язку сплачувати податки.

 

Власники та орендарі земель Донеччини поповнили місцеві бюджети 290 мільйонами гривень

За чотири місяці 2020 року місцеві бюджети Донецької області отримали 290,1 млн грн плати за землю. Переважну частину надходжень отримано від юридичних осіб, які перерахували 266,3 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності. В свою чергу, фізичні особи перерахували 23,8 млн гривень.

У формуванні місцевих бюджетів за показником найбільших надходжень плата за землю посідає друге місце, поступившись лише податку на доходи фізичних осіб. За результатами січня-квітня поточного року загальна питома вага плати за землю у надходженнях місцевих бюджетів складає 7,4 відсотків.

За територіальною приналежністю найбільші надходження податку за землю сплачено за землі м. Маріуполя – майже 82 млн грн, землекористувачі м. Краматорськ поповнили бюджет на 30,6 млн грн, Покровського району – на 30,4 млн гривень.

Слід зазначити, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою податок сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Натомість, фізичними особами – землевласниками податок сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, надісланого податковими органами за місцем реєстрації.  

ГУ ДПС у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
4

Эта запись была размещена в рубрики: