Бібліотекарка Нацгвардії, яка складає вірші та пише картини.

Ірина вже багато років працює бібліотекаркою в стрілецькому батальйоні військової частини 3035 в Рубіжному. Вона завжди може порекомендувати цікаві книжки всім військовослужбовцям, які до неї приходять, бо Ірина фахівець своєї справи. Але крім професійної майстерності ця бібліотекарка має унікальний талант – вона художниця і поетеса.

Перш ніж долучитися до війська, Ірина встигла попрацювати художником-оформителем та рекламістом. «За щасливою випадковістю», саме так каже Ірина, прийшла працювати бібліотекарем до військової частини, де і працює по теперішній час.

Офіцери, контрактники, бійці строкової служби – часті гості в її книжковому храмі. Вона завжди знає, що порадити виходячи із вподобань читача.

«Попередньо розмовляю, виявляю їх захоплення та вже потім пропоную книги, авторів, які їх можуть зацікавити... - продовжує розповідати художниця

Але ж є в цій жіночці, те що відрізняє її від колег, - захоплення, яке перетворилося в життєве кредо. Те що вона поєднала зі своєю роботою, те що наповнило її життя творчим змістом, талант який зуміла розвинути в армійських умовах.

«Що проявилося раніше - схильність до віршування чи до малювання? Важко відповісти на це питання, бо і те, і інше з’явилося водночас. Я не надавала цьому якогось особливого сенсу. Напевно всі малювали у дитинстві, і я малювала, усі щось вигадували, фантазували, і я також. Це вже у школі вчителі, батьки та рідня, знайомі дорослі стали помічати щось на кшталт талану. Хоча всі люди обдаровані тим чи іншим, але не всі можуть це в собі розгледіти, мені в цьому допомогла родина», - каже Ірина.

У школі Ірину включили до редколегії. А віршування згодилося для шкільних газет, постанов, святкових заходів. Колись, на уроці під час написання твору на вільну тему, Ірина написала його віршами. Пізніше, коли навчалася в училищі на художника, знов написала віршований твір. Несподіванкою було, коли його зачитали по міському радіо.

Це було початком, а далі як то кажуть - «проба пера», конкурси і навіть поетичні збірки.

«Брала участь в конкурсі на журналістську прозу, в якому зайняла 1 місце, за що нагородили грамотою та подарунком», - ділиться Ірина

Під час навчання Ірина була членом поетичного гуртка "Парус". Вона і сьогодні не втрачає зв'язок із творчим середовищем.

В місті Рубіжне, на базі Центральної міської бібліотеки, функціонує громадська літературна організація "Райдуга", членом якої є наша героїня протягом багатьох років.  Зі своїми віршами Ірина постійно бере участь у міських та обласних мистецьких заходах, у літературних конкурсах.

«Особиста збірка в мене поки що одна – «Тайна», але друга вже чекає на вихід. Є ще декілька збірок, до яких увійшли мої вірші: "Дінець об'єднує серця", "Живого слова родники", "Симфонія весни", "Мова - багатство моє". Паралельно, коли є час і натхнення продовжую малювати. Як без цього?) Наразі у мене близько 100 робіт. Та багато робіт знаходяться у знайомих та друзів», - говорить бібліотекарка.

Талановита бібліотекарка 15 Слов’янського полку не планує зупинятися на досягнутому, вона з нетерпінням чекає завершення карантину, коли на базі  центральної рубіжанської бібліотеки відбудеться її особиста виставка, де і представить свої кращі картини.

Богдан Кондратов
Нікіта Тафійчук

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
8

Эта запись была размещена в рубрики: