Налоговая Славянска информирует: ФОП имеет право на отпуск и больничный


Витрати, які можна включити до податкової знижки при декларуванні

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області області  нагадує, що в Україні триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року, та нагадує про можливість повернення частини сплаченого із заробітної плати податку на доходи фізичних осіб, через реалізацію права на податкову знижку (ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

До переліку витрат, дозволених для включення до податкової знижки, належать:

сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;

частина сплачених процентів за іпотечним житловим кредитом у порядку, встановленому статтею 175 ПКУ;

сума коштів або вартість майна перерахованих (переданих) у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, які відповідають умовам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 ПКУ;

сплата страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя та пенсійних внесків у рамках недержавного пенсійного забезпечення;

оплата допоміжних репродуктивних технологій;

оплата державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

сума коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу на альтернативні види палива;

сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи;

сплата коштів на будівництво (придбання) доступного житла.

Додамо, що підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яку громадяни мають право подати протягом 2020 року по 31 грудня включно.

Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у встановлені строки, є недоїмкою

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений Податковим кодексом України (далі – ПКУ) строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ.

Норми встановлені п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464).

Згідно з п. 6 частини першої ст. 1 Закону № 2464 сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом № 2464, обчислена податковим органом у випадках, передбачених Законом № 2464, є недоїмкою.

Отже, сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у встановлені строки, не вважається податковим боргом, а є недоїмкою.

Адміністрування ЄСВ в період карантину

        Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що 2 квітня 2020 набрав чинності Закон України від 30.03.2020 р. № 540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким внесено зміни до Закону України від  8 липня 2010 р.  № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» , а саме:

У періоди з 1 березня по 31 березня, з 1 квітня по 30 квітня та з 1 травня по 31 травня 2020 року:

- не застосовуються штрафні санкції за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачою сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), несвоєчасне подання звітності до податкових органів;

- не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди, підлягає списанню.

Тимчасово:

- на період до 31 травня 2020 року (включно), зупиняється встановлений Законом № 2464 строк розгляду скарг платників податків єдиного внеску, що надійшли/надійдуть до 31 травня 2020 року та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020 року. Таке зупинення не породжує будь-яких наслідків, передбачених частиною четвертою ст. 25 Закону № 2464. Податковий орган, який розглядає скаргу платника єдиного внеску, зобов’язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його платнику єдиного внеску на адресу платника єдиного внеску поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку;

- до 31 травня 2020 року (включно) продовжується строк подачі скарг платників єдиного внеску, термін подачі яких припадає на період з 18 березня до 31 травня 2020

ФОП має право на відпустку та лікарняний

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області  доводить до відома, що платники єдиного податку І і ІІ груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (відповідно до п. 295.5 ст. 295 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ)).

Платники єдиного податку І і ІІ груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця   (п. 295.1 ст. 295 ПКУ).

Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Суми єдиного податку, сплачені відповідно до абзацу другого п. 295.1 і  п. 295.5 ст. 295 ПКУ, підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку (п. 295.6 ст. 295 ПКУ).

Тобто, якщо підприємець вже сплатив авансовий внесок за місяць, в якому він був на лікарняному, або планує бути у відпустці (наприклад, у разі сплати єдиного податку авансом за квартал), така сума за його заявою зараховується в рахунок майбутніх платежів з єдиного податку.

 Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку І і ІІ груп здійснюється податковими органами на підставі (п. 295.2 ст. 295 ПКУ):

- заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку;

- заяви щодо періоду щорічної відпустки;

- заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

Інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі (п.п. 298.3.2 п. 298.3 ст. 298 ПКУ).

 ЗВЕРТАЄМО УВАГУ:

 ! З метою уникнення порушення термінів сплати авансових платежів рекомендовано подавати до контролюючого органу заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки.

! Нормами ПКУ не передбачено розірвання строків відпустки.

! Якщо тривалість відпустки є меншою одного календарного місяця, то підстави для звільнення від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця відсутні.

! Якщо підприємець в обраний ним період відпустки (вказаний у заяві) хворів і така хвороба тривала 30 і більше календарних днів – він має право відкликати заяву. Але при цьому потрібно встигнути до початку відпустки.

! Якщо платник єдиного податку хворів 30 і більше календарних днів та при цьому хвороба розпочалась до 20 числа місяця та закінчилась у наступному(их) місяці(ях), то такий платник звільняється від сплати єдиного податку лише за календарний(і) місяць(і) (в якому(их) почав хворіти (хворів)), а за наступний календарний місяць, в якому відповідно до листка непрацездатності хвороба закінчилась, сплачує єдиний податок відповідно до норм ПКУ.

! На період відпустки чи лікарняного повинна бути припинена діяльність та відсутній дохід. Якщо на поточний рахунок в період відпустки чи лікарняного надійдуть грошові кошти, у ФОП має бути документальне підтвердження того, що це кошти за товари (послуги), поставлені до початку відпустки чи лікарняного, або ж раніше був укладений договір, який передбачає перерахування передоплати.

Довідково:

Доходом платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності (п. 292.1 ПКУ).

!На час відпустки платники єдиного податку не звільняються від сплати інших податкових платежів і подання звітності.

Більш детальніше з інформацією для платників єдиного податку І і ІІ групи можливо ознайомитись на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням:  https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/415745.html

Слов’янсько-Лиманське управління

 

За три місяці Податковою Донеччини надано понад 60 тисяч адміністративних послуг

У січні-березні 2020 року Головним управлінням ДПС у Донецькій області надано 60,7 адміністративних послуг платникам податків. Більшість таких послуг їм було надано у Центрах обслуговування платників. 

У березні 2020 року фахівцями ЦОП Донецької області надано 19,0 тис. адміністративних послуг. При цьому лідерами з надання таких послуг є ЦОПи Маріупольського управління (2106), ЦОП Краматорського управління (1757) та ЦОП Бахмутського управління (1467).

Популярними серед адмінпослуг (більше 66%) традиційно залишаються видача картки платника податків про реєстраційний номер облікової картки платника податків та видача відомостей про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків. У березні 2020 року громадяни отримали 12,6 тис. таких послуг.

Звертаємо увагу представників бізнесу та мешканців регіону, що на період карантину на території Донецької області Центри обслуговування платників працюють виключно в онлайн-режимі. Більш детально – за наступним посиланням https://dn.tax.gov.ua/anonsi-ark/22862.html.

Крім того, ми радимо користуватися дистанційними сервісами ДПС «Електронний кабінет» (https://cabinet.tax.gov.ua) та «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (https://zir.tax.gov.ua). А допоможуть вам в цьому докладні відеоуроки на ютуб-каналі ДПС https://www.youtube.com/channel/UCvdcv-7iVw7IGL0uFa_6Uaw.

У Донецькій області діє понад 8 тисяч алкогольних та тютюнових ліцензій 

За інформацією управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДПС у Донецькій області станом на 1 квітня 2020 року на території області діє 8250 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. 

Протягом січня-березня поточного року податковою службою області платникам регіону видано 1865 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією. Зокрема, на реалізацію алкоголю підприємці отримали 993 ліцензій, тютюнових виробів – 872. Також, за вказаний період анульовано 292 ліцензії. 

Крім того, за січень-березень 2020 року місцеві бюджети Донеччини отримали 8,5 млн грн плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Це майже в 1,4 рази більше  доведеного завдання (6 млн гривень). 

З метою недопущення  порушень в сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів фахівці податкової служби Донеччини постійно проводять контрольно-перевірочні заходи, спрямовані на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів. За результатами вжитих заходів з початку 2020 року сума застосованих до порушників фінансових санкцій склала 0,8 млн гривень. Зокрема, за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами фінансові санкції склали 187,0 тис. грн, за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін – 290,0 тис. гривень. Крім того, до недобросовісних підприємців, які продавали алкоголь та тютюн неповнолітнім, застосовано фінансові санкції на загальну суму 272,0 тис. гривень. 

Податкова Донеччини інформує: якщо ви стали свідками порушення з боку суб’єктів господарювання – продажу алкогольної та тютюнової продукції без відповідної ліцензії, марок акцизного податку, невидачі фіскального чеку та продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім, у нагоді стане оновлений додаток «Legal ZrPlat», який було доповнено новими вкладками: «Поскаржитись на порушення законодавства у сфері підакцизних товарів (бензин, дизельне паливо, скраплений газ)» та «Поскаржитись на порушення законодавства у сфері підакцизних товарів (тютюнові та алкогольні вироби)». За допомогою додатку можна викласти суть скарги, вказавши назву компанії і особисті дані, або поскаржитися анонімно. Всі отримані повідомлення будуть розглянуті з дотриманням вимог чинного законодавства та нормативних документів.

Нагадуємо, що мобільний додаток «Legal ZrPlat» можна завантажити на телефон через Play Market (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.solidpack.legalzrplat або App Store (https://apps.apple.com/us/app/legal-zrplat/id1490703512?ls=1).  

За І квартал боржниками Донеччині погашено заборгованості з податків та єдиного внеску більше 120 мільйонів гривень

В результаті застосування податківцями Донеччини усього комплексу заходів згідно з вимогами Податкового кодексу України у січні-березні цього року боржники Донецького регіону погасили свою заборгованість до бюджетів всіх рівнів у сумі 121,7 млн грн, у тому числі в рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування 102,2 млн гривень.

Зокрема, від підприємств, які знаходяться в процедурах банкрутства, до бюджету надійшло 0,3 млн грн, з рахунків боржників стягнуто платіжними вимогами та вилучено готівки у розмірі 1,9 млн грн, реалізовано заставного майна, яке перебуває у податковій заставі, на 0,9 млн гривень.

Також податківцями Донеччини за три місяці поточного року підготовлено 139 позовів про стягнення боргу на суму 57,5 млн гривень. 

Нагадуємо, що перевірити у себе чи вашого партнера по бізнесу наявність податкового боргу ви завжди можете самостійно, за наступним посиланням https://tax.gov.ua/datasets.php?d=DFS20160211185056. Крім того, на офіційному вебпорталі ДПС працює електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», яким можна скористуватися за наступним посиланням https://tax.gov.ua/businesspartner

 ГУ ДПС у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: