Кабмин утвердил условия работы единого счета для налогов и ЕСВ

Кабмін затвердив сьогодні порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів, ЄСВ та інших платежів, які контролюються Державною податковою службою. Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко в своєму Telegram-каналі. Нагадаємо, що єдиний рахунок запроваджується з 1 січня 2021 року.

Як інформує Урядовий портал, спрощення для платників процедури розрахунків, безперешкодне управління через електронний кабінет переплатами та помилково сплаченими коштами, які виникнуть починаючи з 01.01.2021 року, уникнення негативних наслідків помилкової сплати, заощадження коштів у вигляді банківської комісії - є основними перевагами використання єдиного рахунку для платника податків. Пише БУХГАЛТЕР.UA

Для платників, які користуватимуться єдиним рахунком, обов'язок зі сплати податків і зборів вважатиметься виконаним з моменту внесення коштів на єдиний рахунок. Всі платежі (ЄСВ, до Пенсійного фонду і т.д.) можна вносити однією сумою.

Використовувати рахунок можна буде вже на наступний робочий день після подання заявки. Припинити його використання - не раніше 1 січня наступного року.

Читайте также: Сразу три повышения пенсии в мае: Украинцы получат проиндексированную пенсию. Какую прибавку ждать

Єдиний рахунок будуть відкривати у Казначействі. Для того, щоб перейти на нього, потрібно буде повідомити ДПС в електронній формі через Електронний кабінет.

ДПС буде щодня формувати реєстри платників податків і надсилати Казначейству. Казначейство на основі отриманих реєстрів буде розподіляє кошти між бюджетами і фондами.

Платники податків зможуть в Електронному кабінеті ознайомитися з реєстром, який сформувало ДПС за його платежем, та самостійно визначити напрямок використання сум помилково або надміру сплачених ними коштів.

Через єдиний рахунок можна сплачувати податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, єдиний податок, рентну плату, а також інші платежі, контроль за справлянням яких покладено на ДПС.

Зверніть увагу, цей єдиний рахунок не можна буде використати для сплати ПДВ та акцизного податку з пального та спирту. Таке виключення пов'язане з функціонуванням спеціальних систем електронного адміністрування цих податків. Окрім того, виключення стосується і сплати частини чистого прибутку (доходу) державними та комунальними підприємствами та їх об'єднаннями.

До речі, сучасний професійний сервіс Liga:Report дозволяє легко та оперативно подати податкову, фінансову та статистичну звітність онлайн.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: