Повышены лимиты для “единщиков”. Налоговая в Славянске информирует


Підвищено ліміти для «єдинників»!

До уваги "єдинників"! Законом України від 30.03.2020 № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» збільшено граничні суми доходу для фізичних осіб – підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування:

для 1-ої групи з 0,3 млн до 1 млн грн.;

для 2-ої групи - з 1,5 млн до 5 млн грн;

для 3-ої групи - з 5 млн до 7 млн грн.

Яких осіб звільнено від нарахування та сплати єдиного внеску на період карантину?

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області звертає увагу платників, що тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) особи, зазначені у підпунктах 4, 5 та 5¹ частини 1 ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) (фізичні особи – підприємці (ФОП), особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства) в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 01 березня по 31 березня та з 01 квітня по 30 квітня 2020 року за себе. При цьому положення абзацу другого п. 2 частини 1 ст. 7 Закону № 2464 щодо таких періодів для таких осіб не застосовуються.

Такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за періоди з 01 березня по 31 березня та з 01 квітня по 30 квітня 2020 року у розмірах та порядку, визначених Законом № 2464. У такому разі, інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску, за звітний період, визначений для таких осіб Законом № 2464.

Норми встановлені п. 910 розділу VIII «Прикінцевих та перехідних положень» Закону № 2464.

Відповідні зміни до Закону № 2464 внесено Законом України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Періоди, за які у 2020 році не застосовуються штрафні санкції та пеня

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що Законом України від 30 березня 2020 року № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», який набрав чинності 02.04.2020, зокрема, п. 521 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) викладено в новій редакції.

Відповідно до п. 521 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 01 березня по 31 травня 2020 року, штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за:

порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;

відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;

порушення вимог законодавства в частині:

обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

цільового використання пального, спирту етилового платниками податків;

обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;

здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального;

здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку;

порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

Протягом періоду з 01 березня по 31 травня 2020 року платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.

Декларування 2020: хто і коли зобов’язаний подати декларацію, а хто звільнений від цього обов’язку

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланнямhttps://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/414733.htmlрозміщено Інформаційну пам’ятку про подання Декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) у 2020 році.

В вищезазначеній Інформаційній пам’ятці розглянуті випадки, коли Декларація подається обов’язково, хто звільнений від обов’язку подання Декларації, а хто має право подати таку Декларацію.

Нагадуємо, що конституційний обов’язок громадян щороку подавати Декларацію за минулий рік визначено ч. 2 ст. 67 Конституції України.

Звітуємо в «Електронному кабінеті» правильно

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що в умовах дії карантину податкову звітність рекомендовано надавати в електронному вигляді, зокрема використовуючи сервіс «Електронний кабінет».

При цьому, за допомогою сервісу «Електронний кабінет» декларування звітності в електронному вигляді виконується тільки в розділі «Введення звітності» у форматі файлу *.XML, який доступний для технічної обробки податкового звіту.

Звертаємо увагу, що Розділ «Листування з ДПС» (документи у форматі файлу *.PDF) для подання електронної звітності не використовується.

Тому електронні документи, що сформовані у розділі «Листування з ДПС» та подані в порушення вимог п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України, вважатимуться неподаними.

Подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування ФОП має можливість через Електронний кабінет

Словянсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області доводить до відома платників, що порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої – третьої груп здійснюється відповідно до підпунктів 298.1.1 – 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Норми визначені п. 298.1 ст. 298 ПКУ.

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (далі – заява) (п.п. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 ПКУ).

Заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один з таких способів:

1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації кваліфікованого електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;

4) державному реєстратору як додаток до заяви про державну реєстрацію, що подається для проведення державної реєстрації, зокрема, фізичної особи – підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ст. 291 ПКУ. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації, зокрема, фізичної особи – підприємця згідно із Законом України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» із змінами та доповненнями.

Форма заяви затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 № 308 (далі – Наказ № 308).

Згідно з п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ до поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування за формою, затвердженою Наказом № 308.

Відповідно до п. 42¹.2 ст. 42¹ ПКУ Електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених ПКУ та нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на виконання ПКУ.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою :https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

За допомогою меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету фізична особа – підприємець має можливість направити до органу ДПС разом із супровідним листом заяву та розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, за встановленою формою у форматі pdf (обмеження 2 МБ).

Датою подання заяви із супровідним листом є дата реєстрації супровідного листа в органі ДПС. Протягом одного робочого дня після надсилання такого листа до органу ДПС автора електронного листа буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації. Інформацію щодо отримання та реєстрації листа в органі ДПС можна переглянути у вкладці «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи»приватної частини Електронного кабінету, відправлені листи – у вкладці «Відправлені документи» меню «Вхідні/вихідні документи».

Слов’янсько-Лиманське управління

Надсилаємо Вам відео: Державна податкова служба випустила 5 відеоурок. У ДПС роз’яснюють як подати звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску:

https://www.tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/6124.html 

https://youtu.be/P7aWuNOIwM0

https://www.facebook.com/107383900636180/videos/2167705590041914/ 

Як направляти в ДПС листи та звернення за допомогою Електронного кабінету.

https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/6094.html

https://youtu.be/wsGYmcOYScA

https://www.facebook.com/107383900636180/videos/2619608611618098/ 

Як оформити запит на отримання відомостей з ДРФО про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків за посиланням:

https://www.tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/6067.html

https://youtu.be/_SKY0auOjSk

https://www.facebook.com/TaxUkraine/videos/284290552557638/

Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи за посиланнями:

https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/5977.html

https://www.youtube.com/watch?v=YOhECvfE0Z4

https://www.facebook.com/107383900636180/videos/1407838859418903/

Відеоурок «Заповнення квартальної декларації фізичними особами-платниками єдиного податку, які перебувають на ІІІ групі» за посиланнями:

https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/6018.html

https://www.youtube.com/watch?v=SuFkpDOosB8

https://www.facebook.com/107383900636180/videos/256478902049126/

На Донеччині зібрано понад 5,4 мільярдів гривень

до зведеного бюджету країни

За перший квартал 2020 року внесок Донецької області до бюджетів всіх рівнів склав понад 5,4 млрд гривень.

Слід зазначити, що більше половини, а саме 55,5% від усіх надходжень зведеного бюджету залишається у місцевих бюджетах регіону. Так, місцеві скарбниці вже отримали більше 3,0 млрд грн, що на 66,1 млн грн більше, ніж торік. Основні податки, які формують місцевий бюджет – це податок з доходів фізичних осіб (2,2 млрд грн), єдиний податок (більше 264 млн грн) та плата за землю (майже 262 млн гривень).

Цьогоріч до державного бюджету країни бізнес Донеччини спрямував 2,4 млрд гривень. Найбільші надходження податків (зборів) забезпечено з податку на додану вартість (752 млн грн), податку на доходи фізичних осіб (майже 742 млн грн) та податку на прибуток підприємств (514,7 млн гривень).

У Головному управлінні ДПС у Донецькій області відзначають, що завдяки партнерському діалогу між органами влади та бізнесом рівень тіньової економіки в регіоні поступово зменшується, результатом чого є значне зростання надходжень з податку на додану вартість та податку на доходи фізичних осіб. Керівництво Податкової Донеччини висловлює свою вдячність та повагу усім платникам податків, які в ці непрості часи своєчасно та в повному обсязі забезпечують надходження до зведеного бюджету Донецького регіону.

Більше 20 млн грн надійшло податку на нерухоме майно до місцевої казни Донеччини

За перший квартал 2020 року місцеві бюджети Донецької області отримали 20,3 млн грн податку на нерухоме майно, що на 0,6 млн грн перевищує надходження перших трьох місяців минулого року.

Майже 80% від усіх перерахувань зазначеного податку до бюджетів належить власникам майна – юридичним особам. У першому кварталі 2020 року юридичні особи вже сплатили 16,2 млн гривень.

Натомість, власники нерухомості – фізичні особи перерахували податку на нерухоме майно майже на 30 відсотків більше, ніж за відповідний період минулого року, сплативши 4,1 млн гривень.

Нагадаємо, що платники – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до відповідних державних податкових інспекцій за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Тому, щоб відкоригувати свої податкові зобов’язання з цього податку на підставі Закону України №533 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон №533), платники-юридичні особи мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання за відповідні місяці.

Що стосується фізичних осіб, то у 2020 році контролюючі органи нараховують їм податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2019 податковий (звітний) рік, тобто, звільнення від оподаткування, передбачені Законом №533, будуть враховані при нарахуванні контролюючими органами цього податку у 2021 році за 2020 податковий (звітний) рік.

Донеччина: надходження ПДФО демонструють стабільне зростання

За три місяці 2020 року сплачена платниками Донеччини до зведеного бюджету країни сума податку на доходи фізичних осіб склала 2,9 млрд гривень, що на 156 млн грн більше показника аналогічного періоду 2019 року.

Майже чверть сплаченого податку на доходи фізичних осіб, а саме –742 млн гривень, спрямовано до державного бюджету країни. Крім того, на підтримку української армії платники військового збору до держбюджету перерахували більше 134 млн гривень. 

Відповідно 75%, або 2 млрд 177 млн грн, від загальної суми надходжень залишилось в розпорядженні місцевих бюджетів області, а це значна підтримка у фінансуванні місцевих громад для розвитку та благоустрою регіону.

Загалом, податок на доходи фізичних осіб становить складає більше половини всіх надходжень до зведеного бюджету країни від платників Донеччини. Основними чинниками, які впливають на зростання надходжень зазначеного податку, насамперед, є збільшення рівня мінімальних заробітних плат та постійна робота фахівців податкової служби області, спрямована на боротьбу з нелегальною працею та виплатою заробітних плат у «конвертах».

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що зараз кожен пересічний громадянин Донеччини за допомогою мобільного додатку «Legal ZrPlat» може направити в орган податкової служби інформацію про виплату заробітної плати в «конвертах» або використання найманої праці без укладення трудового договору, поскаржитися на недобросовісних роботодавців чи будь-які інші порушення законодавства про працю. Цей додаток можна завантажити на телефон засобами Play Market (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.solidpack.legalzrplat) або App Store (https://apps.apple.com/us/app/legal-zrplat/id1490703512?ls=1).

Донеччина у 2020 році займає перше місце за темпом приросту задекларованих доходів

За І квартал 2020 року вже більше 6 тисяч мешканців Донеччини надали до податкових органів області податкові декларації про майновий стан і доходи. Загальна сума задекларованих доходів за минулий рік склала 507,7 млн гривень. За попередніми результатами цьогорічної кампанії декларування доходів громадян бюджети отримають 17,1 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 2,6 млн грн військового збору.  

При цьому по темпам приросту задекларованих сум та ПДФО – в порівнянні з першим кварталом минулого року – Донеччина займає перше місце по Україні з темпом приросту 195 відсотків.

Загалом за три місяці кампанії найбільша кількість декларацій надійшла від громадян, які реалізовували власну сільськогосподарську продукцію – 2517 декларацій. Про отримані доходи від продажу нерухомості подано 970 декларацій, від отримання спадщини – 816 декларацій, 499 – від здавання в оренду нерухомого майна.

Більше мільйона гривень доходів за минулий рік по Донецькій області вже задекларували 41 громадянин. Усього мільйонерами задекларовано суму доходу у розмірі 184 млн гривень.

Нагадаємо, що у зв’язку із запровадженням карантинних заходів термін подання річної декларації про майновий стан і доходи продовжено до 1 липня 2020 року, а суму податкового зобов’язання, яке платниками визначено в декларації до сплати, необхідно сплатити до 1 жовтня 2020 року. Також скористуватися своїм правом на податкову знижку платники податків зможуть протягом усього року.

Щомісяця бізнес Донеччини спрямовує на соціальні виплати понад 677 мільйонів гривень єдиного внеску

За перший квартал 2020 року роботодавці Донецької області та самозайняті особи перерахували більше 2 млрд гривень єдиного внеску. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 110,1 млн гривень. Відповідно збільшився і середньомісячний показник надходжень єдиного внеску по Донецькій області з 640,3 млн грн у 2019 році до 677 млн грн на даний час.

Слід зауважити, що завдяки своєчасній сплаті єдиного внеску мешканці Донеччини отримують соціальні гарантії держави на пенсійне забезпечення, виплати на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань.

Із загальної суми перерахованого єдиного внеску найбільші суми забезпечили страхувальники м. Маріуполя – 591,1 млн грн, платники м. Краматорськ сплатили майже 282 млн грн, а роботодавці м. Покровськ та Покровського району перерахували 262,6 млн гривень.

Нагадаємо, що з 1 січня 2020 року законодавством встановлено розмір мінімальної заробітної плати 4723 гривень. Таким чином, мінімальний місячний розмір єдиного соціального внеску складає 1039,06 гривень (4723 х 22%), мінімальна сума єдиного внеску у розрахунку на квартал у 2020 році становить 3117,18 гривень (1039,06 х 3 місяці), а максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на 2020 рік – 70845,00 грн (4723 х 15).

ГУ ДПС у Донецькій област

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: