Полицейские Донецкой области разоблачили мошенническую “схему” на 6 млн гривен

Полицейские Донетчины разоблачили мошенническую «схему» завладения соцвыплатами пенсионеров с временно оккупированных территорий Украины. Сумма похищенных средств, которую присвоили злоумышленники, составляет почти 6 млн гривен.

Об этом сообщается на официальном сайте Славянского отделения полиции.

Читайте также: В Краматорске задержали помощницу боевиков «ДНР»

Співробітники управління стратегічних розслідувань в Донецькій області, слідчого управління обласної поліції та прокуратури області зібрали матеріали, які підтверджують причетність посадових осіб органів виконавчої влади та місцевих мешканців до організації та функціонування злочинної «схеми», а також встановили, яким чином учасники отримували інформацію про пенсіонерів з тимчасово окупованих територій України.

Організував злочинну діяльність мешканець м. Бахмут. Маючи зв’язки серед мешканців так званої «ДНР», чоловік отримував інформацію та копії документів на пенсіонерів, які там проживають і за законом мають право на пенсійне грошове забезпечення в Україні. Причому цікавили його виключно відомості про громадян похилого віку з високим розміром пенсій, які за різних обставин не могли виїхати на територію України для оформлення та поновлення пенсійних виплат, а також померлих осіб.

Правоохоронці з’ясували, що на підставі копій документів на учасників злочинної «схеми» оформлювалися довіреності для представництва інтересів пенсіонерів в різних органах влади, судах, банках тощо. В подальшому всі необхідні папери передавалися посадовим особам органів виконавчої влади, а ті, в свою чергу, безперешкодно оформляли та проводили соціальні виплати. Нараховані пенсійні та соціальні виплати отримували через відділення банківських установ та поштового зв’язку.

Упродовж 2019-2020 років за такою «схемою» зловмисникам вдалося заволоділи пенсіями громадян на суму 5,7 мільйона гривень.

8 квітня співробітники управління стратегічних розслідувань в Донецькій області, слідчого управління обласної поліції та прокуратури Донецької області провели санкціоновані обшуки за місцем мешкання учасників оборудки та в приміщеннях органів виконавчої влади. Правоохоронці вилучили паспорти, та різні документи, що давали можливість оформлювати та отримувати соцвиплати пенсіонерів, які мешкають на тимчасово окупованій території, а також майже сім тисяч євро, вісім тисяч доларів США та 80 тисяч гривень.

Вирішується питання про повідомлення учасникам шахрайської «схеми» про підозру.

Кримінальне провадження розслідується за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

4
0

Эта запись была размещена в рубрики: