Налоговая Славянска информирует: Срок декларирования доходов продлен до 1 июля 2020

Термін подання річної декларації про майновий стан і доходи подовжено до 01 липня 2020 року

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що термін подання громадянами річної декларації про майновий стан і доходи подовжено до 01 липня 2020 року.

Це передбачено Законом України від 17.03.2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)».

При цьому, суму податкового зобов’язання, яке платниками визначено в декларації до сплати, необхідно сплатити до 01 жовтня 2020 року.

Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає, зокрема, при отриманні:

- доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам;  успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;

- доходів від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також інвестиційних доходів;

- іноземного доходу;

- та в інших передбачених Податковим Кодексом України випадках.

«пРРОсто» – зручне рішення для бізнесу

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє наступне.

Незважаючи на те, що строк обов’язкового запровадження реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та програмних РРО для фізичних осіб – підприємців продовжено з 01.10.2020 до 01.01.2021, а для окремих видів діяльності до 01.04.2021 (відповідні зміни внесені Законом України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» до Податкового кодексу України та Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг»), необхідно зазначити, що застосування програмних РРО є зручним рішенням для бізнесу.

Так, перевагами застосування програмного РРО є:

  • виключно онлайн реєстрація та онлайн передача (отримання) даних;
  • створення Z-звіту в автоматичному режимі;
  • сервіс використовується безкоштовно;
  • можливість до 36 годин працювати в оффлайн-режимі;
  • вибір за бізнесом – використовувати класичний чи програмний РРО.

Крім того, суб’єкти господарювання, які мають власні ІТ-підрозділи або ІТ-компанії, що пропонують свої рішення для платників, зможуть розробити власні програми РРО. Ці програми, за допомогою запропонованих податковою АРІ, зможуть надсилати електронні чеки для фіскалізації на серверах ДПС та виконувати усі інші операції, що вимагаються законом про електронні РРО.

Відкритий АРІ дозволить бізнесу самостійно впроваджувати ІТ-рішення, які відповідають бізнес-процесам кожного з секторів економіки (у тому числі потребам окремих платників), та підключатись для можливості фіскалізації операцій без будь-яких додаткових сертифікацій, виключивши при цьому створення штучних монополій на ринку РРО.

Нагадуємо, що звантажити опис АРІ фіскального сервера можна за посиланням: https://www.tax.gov.ua/media-tsentr/novini/410320.html

Камеральна перевірка звітності з єдиного внеску проводиться у порядку, встановленому ПКУ

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що документальні та камеральні перевірки з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) проводяться у порядку, встановленому Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

Норми визначені п. 2 частини 1 ст. 13 Закону України від 08 липня 2010 року  № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464).

Підпунктом 191.1.1 п. 191.1 ст. 191 та ст. 193 ПКУ функцію контрольно-перевірочної роботи закріплено виключно за контролюючими органами обласного та центрального рівнів.

Порядок проведення камеральних перевірок визначено ст. 76 ПКУ.

З врахуванням вимог ст. 76 ПКУ камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся звітність по єдиному внеску суцільним порядком. Згода платника єдиного внеску на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов’язкова. Звітність, подана платниками єдиного внеску, проходить арифметичний та логічний контроль.

Камеральна перевірка даних, заявлених у звітності по єдиному внеску, проводиться протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання такої звітності, а у разі отримання такої звітності після граничного строку подання – протягом 30 календарних днів з дати фактичного подання такої звітності.

Згідно з частиною 16 ст. 25 Закону № 2464 строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується. Тобто камеральна перевірка дотримання законодавства з питань подання звітності та сплати єдиного внеску проводиться без дотримання строків давності.

Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог ст. 86 ПКУ.

У разі встановлення порушень за результатами камеральної перевірки складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику (п. 86.2 ст. 86 ПКУ).

Запити та звернення до органів ДПС можна надіслати з приватної частини Електронного кабінету

У зв’язку зі спалахом та розповсюдженням коронавірусу COVID-19 та попередженням інфікування і поширення вірусних інфекцій Державна податкова служба України звертається з проханням зменшити надходження паперових документів та користуватись засобами електронного зв’язку, а саме Електронним кабінетом.

За допомогою меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету платники податків мають можливість надіслати лист (запит, звернення тощо) до відповідного органу ДПС у форматі pdf (обмеження 2 МБ).

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою:https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису), отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

У разі виникнення питань щодо користування Електронним кабінетом платника слід звернутись до служби підтримки за телефоном 0800501007 (напрямок 0) або за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/help/.

За матеріалами пресслужби Державної податкової служби України.

Слов’янсько-Лиманське управління

 

Донецький бізнес спрямував до держбюджету більше півмільярду  гривень ПДВ 

За перші два місяці цього року компанії і підприємці Донеччини спрямували до державного бюджету 552 мільйона гривень ПДВ. 

Надходження податку на додану вартість у Донецькому регіоні перевищили минулорічні майже на 124 мільйона, або на 29 відсотків. 

Зростання рівня сплати зумовлено збільшенням обсягів поставок порівняно із торішніми показниками, відповідно, збільшились нарахування ПДВ. 

Найбільшу частину сплаченого податку, за традицією, забезпечили суб'єкти господарювання м. Маріуполя – 182,7 млн грн, краматорські підприємства і ФОПи направили до державної скарбниці 70 млн грн, бахмутські – 61,3 млн гривень.

Усього станом на початок березня 2020 року на території регіону нараховувалось 7368 платників ПДВ, що майже на тисячу більше, ніж на аналогічну дату 2019 року. 

Ліцензування підакцизних товарів поповнило місцеві бюджети Донеччини на майже 8 млн гривень 

З початку 2020 року до місцевих бюджетів Донецької області надійшло 7,7 млн грн сплати за ліцензії на право роздрібної та оптової торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, що на 20% більше за минулорічні показники. 

За інформацією управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДПС у Донецькій області, станом на 1 березня 2020 року на території області діє 8141 ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. 

Головне управління ДПС у Донецькій області акцентує увагу суб’єктів господарювання, що їх легковажне ставлення до заборони продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім не тільки веде до чималих штрафів – водночас у такого підприємця анулюється ліцензія на продаж алкогольних та тютюнових виробів.

Так, з початку року відпрацьовано 31 матеріал по суб’єктам господарювання з виявленими фактами продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. До несумлінних підприємців, які здійснювали такий продаж, застосовано фінансові штрафні санкції на загальну суму 197,2 тис. грн та анульовані ліцензії.

Платники Донеччини спрямували до зведеного бюджету майже 1,9 млрд гривень ПДФО

Протягом січня-лютого 2020 року зведений бюджет країни отримав від мешканців Донецького регіону 1 млрд 881 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Надходження ПДФО за два поточних місяця перевищили рівень минулого року майже на 86 млн гривень.

Із загальної суми до державного бюджету надійшло 476,5 млн грн, що на 21,2 млн грн більше, ніж торік. До місцевих скарбниць перераховано 1 млрд 404,4 млн грн, порівняно з аналогічним періодом 2019 року зростання склало 64,3 млн гривень.

На сьогодні в регіоні нараховується зареєстрованих більше 131 тисяч платників ПДФО, серед яких майже порівну юридичних осіб (64,9 тис.) та   фізичних (66,6 тисяч) осіб. 

Податкова служба Донеччини звертає увагу роботодавців регіону на необхідність дотримання вимог трудового законодавства щодо офіційного оформлення працівників, своєчасної виплати заробітної плати на рівні не менш встановленого законодавством, а також недопущення її виплати у «конвертах». Адже ПДФО є одним з бюджетоутворюючих податків, завдяки якому забезпечується державна гарантія захисту усіх верств населення.

Майже 48 мільйонів гривень надійшло до місцевих бюджетів від аграріїв Донеччини 

Сплативши у січні-березні 2020 року єдиний податок, агровиробники Донеччини вже поповнили місцеві бюджети області на 47,6 млн гривень.

У територіальному розрізі лідерами зі сплати єдиного податку IV групи є, як і в минулому році, сільськогосподарські підприємства Мар`їнського району, які перерахували до місцевого бюджету 9,9 млн гривень. Аграрії м. Волноваха та Волноваського району сплатили 6,8 млн грн єдиного податку, а платники м. Покровськ та Покровського району забезпечили надходження до місцевого бюджету громади у розмірі майже 6 млн гривень. 

Податкова служба Донеччини нагадує, що спрощена система IV групи – це особлива група, де можуть перебувати тільки сільськогосподарські товаровиробники. Ставка цього податку залежить від категорії земель (або водного фонду) та їх розташування (рілля, сіножаті і пасовища, багаторічні насадження, сільгоспугіддя, що перебувають в умовах закритого ґрунту тощо). Розмір сільгоспподатку розраховується у відсотках від бази оподаткування, тобто, від площі земельних ділянок. 

Податок сплачується щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах: 

у І та ІІ кварталі – по 10%, у ІІІ кварталі – 50%, у ІV кварталі – 30 відсотків.

ГУ ДПС у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
2

Эта запись была размещена в рубрики: