Ваш смартфон может быть переносчиком коронавируса

Один із медичних журналів Нової Англії опублікував наукову статтю про здатність коронавірусу певний час залишатися на поверхні вашого смартфону. Пише “Громада.груп”

На телефон вірус може потрапити з краплями слини під час розмови. Адже найбільша кількість вірусів у людини з COVID-19 знаходиться на слизовій оболонці носоглотки. Тож вони неодмінно опиняться і на поверхні гаджету після розмови.

"Коли заражена людина передає свій телефон комусь іншому, вірус може потрапити на його руки, а потім, якщо той торкнеться рота, очей або носа - проникне в організм", - говорить Юан Тові, ад'юнкт-професор Сіднейського університету.

Читайте также: Минздрав утвердил единный протокол лечения больных коронавирусом

Дослідження показали, що найдовше вірус COVID-19 залишається на пластиці та нержавіючій сталі – більше 72 годин. На міді вірусу не було виявлено вже за 4 години, на картоні – за добу. На смартфонах коронавірус може знаходитися декілька днів.

Щоб зменшити ризик захворювання, потрібно частіше мити руки, триматися дистанції з іншими людьми (не менше 1,5 метра), протирати побутові поверхні, ручки дверей - а також телефони та інші гаджети спиртом або спиртовими серветками (не менше 70% спирту). Також можна використовувати ганчірку, зволожену водою з милом.

Перед тим, як дати свій телефон дітям, краще помити їм руки та протерти спиртом телефон.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

3
2

Эта запись была размещена в рубрики: