Процес самоосвіти – виклик самому собі. Навчаймося!

Змінюється світ, змінюються потреби та можливості суспільства. Змінюємося ми, відбуваються метаморфози у наших поглядах на життя, кожен день ми спілкуємося з різними людьми.

Стрічка новин змінюється щохвилини: «відкрили..», «запровадили…», «скасували», «винайшли…», «довели..», «затвердили…» Цей нескінченний цілодобовий потік інформації важко усвідомити, а не те що зафіксувати та проаналізувати. 

Саме тому колектив Управління Державної служби якості освіти у Донецькій області вважає, що сучасна людина має кожного дня вдосконалюватися, займатися самоосвітою, володіти й розвивати різнобічні інтереси. Впевнені, що займаючись самоосвітою, вдосконалюючи свою професійну майстерність, ми змінюємо якість свого життя, змінюємо майбутнє країни, в якій живемо і працюємо, в якій ростуть і вчаться наші діти. Джим Рон, автор багатьох праць з психології та відомий американський оратор, сказав: «Формальна освіта допоможе вам вижити. Самоосвіта – шлях до успіху». Важко не погодитися, бо на сьогодні питання самоосвіти – найважливіше в умовах інформаційного суспільства. 

Читайте также: Славянск. Хроники карантина. Неделя вторая

Закони України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про освіту» встановлюють, що кожен громадянин нашої країни має право на вільне одержання та використання інформації, свободу обміну інформацією, але ключовим і важливим є вміння ефективно працювати з інформаційним матеріалом. Велика кількість інформації має трансформуватися в знання, а це в свою чергу вимагає від кожного з нас не аби яких зусиль, когнітивних навичок, здатності і бажання до самовдосконалення. Як тільки ми для себе вирішили, що вже багато чого досягли в житті, в професії, в майстерності, що маємо багато чого сказати оточуючим та колегам, то ми зупинилися або почали рухатися в зворотному напрямку. Багато досліджень в галузі психології та соціології свідчать про те, що лише особиста внутрішня робота, бажання бути кращим, ніж ти був учора, робить нас освіченими та ефективними.

Якщо людина відчуває внутрішній дискомфорт, нестримну жагу до змін, невдоволення своєю роботою, то це і є мотивацією до самоосвіти, самовдосконалення, вивчення чогось нового. І не треба докладати особливих зусиль, бо з початку треба проявити інтерес до займаної посади, своїх обов’язків та повноважень. Треба замислитися над якістю і доцільністю своєї роботи, над особистим внеском у досягнення колективу, організації,  компанії чи підприємства. Іноді варто почати з найпростішого – вивчити посадові обов’язки, нормативні документи, повноваження та принципи роботи установи, почати дотримуватися корпоративної культури закладу, співробітником якого ви є. 

Рівень освіченості, професіоналізму, компетентності – це не вказувати на помилки колег, радіти їх невдачам, невдалим проєктам. Освіченість – це постійне бажання до вивчення нового, це самостійне отримання певних навичок та вмінь не за чиєюсь ініціативою, а за власною. 

Процес самоосвіти має особисту значущість, він виникає на основі потреб, а потім реалізується в професійній діяльності, в побуті, в спілкуванні з оточуючими, у світовідчутті. Варто зазначити, що самоосвіта – це виклик самому собі. Це розширення та вдосконалення професійної майстерності, кола певних знань та власних можливостей. Самоосвіта – стратегічний інструмент, націлений на успіх, важлива складова духовності людини й трансформація репродуктивної діяльності в продуктивну. 

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: