Новости налоговой инспекции Славянска: Новые правила применения РРО отсрочены


З
мінено Порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів

Словянсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що 20.03.2020 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 27.12.2019   № 577 «Про затвердження Змін до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 05.03.2020 за № 244/34527 (далі – Наказ № 577).

Наказ № 577 розроблено відповідно, зокрема до постанови Правління Національного банку України від 28 грудня 2018 року № 162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні».

Так, відповідно до змін, затверджених Наказом № 577, абзац третій пункту 5 розділу I Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03 вересня 2013 року № 787 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 25.09.2013 за № 1650/24182) (зі змінами) (далі – Порядок) викладено у новій редакції, а саме:

«У разі повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, пені, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС, органи Державної митної служби, до Казначейства подається висновок, погоджений з відповідним місцевим фінансовим органом, у випадках повернення податків, зборів, пені, платежів, що зараховані до місцевих бюджетів або підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами. Надання та погодження висновку здійснюється відповідно до Порядку інформаційної взаємодії Державної фіскальної служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11 лютого 2019 року № 60, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08 квітня 2019 року за № 370/33341, та Порядку повернення авансових платежів (передоплати) та помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18 липня 2017 року № 643, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 серпня 2017 року за № 976/30844».

Також розділ І Порядку доповнено новим пунктом 92 такого змісту:

«Повернення помилково або надміру зарахованих до місцевих бюджетів коштів з рахунків, відкритих для зарахування міжбюджетних трансфертів, здійснюється органами Казначейства на підставі листа відповідного місцевого фінансового органу за підписом керівника (його заступника), скріпленим гербовою печаткою, з обов’язковим зазначенням такої інформації: обґрунтування необхідності повернення коштів з бюджету, сума платежу, що підлягає поверненню, реквізити рахунку, на який необхідно перерахувати кошти, дата та номер документа на переказ, який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету».

Наказ № 577 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 20.03.2020 № 22.

Нові правила застосування РРО відтерміновано!

Словянсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що 18.03.2020 набрав чинності Закон України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон     № 533), яким внесено зміни до законів України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг».

Внесеними Законом № 533 змінами для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку другої – четвертої груп відтерміновано застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних РРО, а також застосування штрафних санкцій, визначених п. 1 ст. 17 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон про РРО), а саме:

до 01 серпня 2020 року відтерміновано впровадження застосування програмних РРО;

до 01 січня 2021 року відтерміновано застосування РРО та/або програмних РРО для окремих видів діяльності;

до 01 квітня 2021 року відтерміновано запровадження обов’язкового використання РРО та/або програмних РРО для всіх платників єдиного податку другої – четвертої групи;

до 01 січня 2021 року відтерміновано застосування санкцій, визначених п. 1 ст. 17 Закону про РРО за порушення порядку проведення розрахункових операцій.

Нагадуємо, що Закон № 533 набрав чинності 18.03.2020.

Наполягайте на офіційному працевлаштуванні

Словянсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що ст. 43 Конституції України передбачає право кожного громадянина на працю, що гарантує офіційне працевлаштування. Так, відповідно до зазначеної статті кожен громадянин має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

Отже, нагадуємо роботодавцям про необхідність офіційного оформлення трудових відносин з найманими працівниками та звертаємо увагу, що негативні наслідки застосування неоформленої праці для роботодавців, – це суттєва фінансова та адміністративна відповідальність, а також втрата репутації надійного партнера, яка є необхідною для розвитку й процвітання бізнесу, відчуття комфорту в його веденні.

Для найманих працівників нелегальні трудові відносини – це втрата соціальних виплат, серед яких перш за все – пенсії, виплати по лікарняних листах, виплати допомоги у зв’язку з втратою роботи тощо.

Кожен громадянин нашої країни має усвідомлювати, що офіційні трудові відносини гарантують захищене майбутнє, а офіційна заробітна плата забезпечує наповнення бюджетів та фондів соціального захисту громадян, сприяє формуванню бюджетів громад, на території яких вони здійснюють свою діяльність.

Про оскарження рішення про відповідність/невідповідність платника ПДВ критеріям ризиковості платника податку

Словянсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області звертає увагу платників ПДВ, що постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних   (далі – Порядок зупинення).

Відповідно до пункту 6 Порядку зупинення питання відповідності/невідповідності платника ПДВ критеріям ризиковості платника ПДВ розглядається комісією регіонального рівня.

Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника ПДВ з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника ПДВ, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника ПДВ критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника ПДВ, що свідчать про невідповідність платника ПДВ критеріям ризиковості платника податку.

Інформація та копії документів подаються платником ПДВ до ДПС в електронній формі засобами електронного зв’язку з урахуванням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 із змінами.

Інформацію та копії документів, подані платником ПДВ, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.

За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника ПДВ критеріям ризиковості платника податку, яке платник ПДВ отримує в Електронному кабінеті у день його прийняття.

Враховуючи викладене вище, для розгляду питання щодо виключення платника ПДВ з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника ПДВ, платнику необхідно подати документи, керуючись п. 6 Порядку зупинення.

Слов’янсько-Лиманське управління

На Донеччині у січні-лютому 2020 року до державного бюджету надійшло майже 72 млн грн акцизного податку

За інформацією Головного управління ДПС у Донецькій області, впродовж двох місяців 2020 року робота за напрямом контролю у сфері обігу підакцизних товарів була спрямована на підвищення ефективності контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пального, протидії незаконному обігу цієї продукції.

За результатами роботи з початку року до бюджетів усіх рівнів забезпечено надходження акцизного податку в цілому 71,8 млн грн, у тому числі до державного бюджету – 28,1 млн грн; надійшло акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами до місцевих бюджетів в сумі 43,7 млн гривень. Крім того, надійшло плати за ліцензії на право виробництва, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами - в сумі 7,7 млн грн, плати за ліцензії на право виробництва, оптової та роздрібної торгівлі пальним та його зберігання – 0,5 млн. гривень.

За результатами моніторингу декларацій акцизного податку, повноти і своєчасності сплати задекларованих зобов’язань, дотримання порядку реєстрації платників акцизного податку з пального, ведення обліку акцизних накладних у системі електронного адміністрування реалізації пального складено 47 актів камеральних перевірок на суму штрафних (фінансових) санкцій з акцизного податку 0,1 млн гривень.

За січень – лютий 2020 року Донеччина підтримала українську армію 84 мільйонами гривень

З початку року платники Донеччини спрямували на підтримку української армії 83,9 мільйонів гривень військового збору, що перевищує показник аналогічного періоду 2019 року на 2,1 млн гривень.

Звертаємо увагу, що платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Військовий збір, який перераховують на модернізацію та реформування української армії, сплачується у розмірі 1,5% від об’єкта оподаткування, що визначений Податковим кодексом України. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків. Військовий збір у повному обсязі перераховується до державного бюджету.

Податкова Донеччини нагадує, що військовий збір – це внесок кожного громадянина у зміцнення обороноздатності та незалежності України.

Перші результати роботи #Legal_ZrPlat – за розглядом скарг на Донеччині офіційно працевлаштовано 52 особи

Нагадаємо – з 28 січня цього року за ініціативи в.о. начальника ГУ ДПС у Донецькій області Ірини Долозіної стартував мобільний додаток «Legal ZrPlat», який сприяє виявленню фактів порушень законодавства про працю.

Цей сервіс дає можливість, використовуючи мобільний телефон, направити в орган податкової служби інформацію про виплату заробітної плати в «конвертах» або використання найманої праці без укладення трудового договору, поскаржитися на недобросовісних роботодавців чи будь-які інші порушення законодавства про працю. Для цього в додатку існує вкладка «Поскаржитись на роботодавця», де можна викласти суть скарги, вказавши назву компанії і особисті дані. Також можна поскаржитися анонімно.

Тестування даної версії електронного продукту пройшло успішно і мало багато позитивних відгуків. Тільки за неповних два місяця додаток завантажили більше 346 користувачів, а до Податкової Донеччини надійшло 20 скарг, які зараз знаходяться на відпрацюванні у відповідних підрозділах. За результатами проведеної роботи у лютому-березні 2020 року додатково офіційно працевлаштовано за даною категорією СГД 52 особи.

Окрім того, в мобільному додатку вказано номер «гарячої лінії» та інша важлива інформація з працевлаштування і трудового законодавства – корисні посилання на КЗПП і Податковий Кодекс, посилання на сайт ГУ ДПС у Донецькій області та сторінку податкової в соціальній мережі Фейсбук, де розміщується найактуальніша інформація з податкового законодавства в доступній формі.

Податкова Донеччини нагадує, що мобільний додаток «Legal ZrPlat» можна завантажити на телефон засобами Play Market (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.solidpack.legalzrplat) або App Store (https://apps.apple.com/us/app/legal-zrplat/id1490703512?ls=1).

Кількість виданих ліцензій в сфері обігу пального на Донеччині зросла у 4,3 раза

Податковою службою Донеччини протягом січня-лютого 2020 року видано 351 ліцензію на провадження діяльності в сфері обігу пального. З них -334 ліцензії на право зберігання та 17 – на право роздрібної торгівлі пальним.

Якщо в січні 2020 року було видано 66 ліцензій, то у лютому вже 285, тобто, кількість виданих ліцензій зросла майже в 4,3 рази.

За порушення суб’єктами господарювання правил ведення діяльності в сфері обігу пального з початку року анульовано 12 ліцензій.

Головне управління ДПС в Донецькій області інформує, що з рекомендованими зразками заяв для отримання ліцензій можна ознайомитися за наступним посиланням https://tax.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/aktsizniy-podatok/litsenzuvannya/73445.html.

Крім того, перевірити, чи є у продавця ліцензія на право торгівлі пальним, ви завжди можете у Єдиному державному реєстру суб'єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, за наступним посиланням https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/383525.html.

Платники Донеччини сплатили податку на нерухомість більше 17 мільйонів гривень

Завдяки власникам нерухомого майна до місцевих бюджетів Донеччини протягом двох місяців поточного року надійшло 17 млн грн податку на нерухомість.

Сума сплаченого податку протягом січня-лютого 2020 року на 1,3 млн грн більше аналогічного періоду минулого року.

Найбільші надходження місцеві бюджети отримують переважно від юридичних осіб – підприємств та установ, що мають у власності нерухоме майно, ними вже сплачено майже 14,7 млн гривень.

Як відомо, платники – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до відповідних державних податкових інспекцій за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

За два місяці 2020 року фізичними особами вже сплачено 2,3 млн грн, що на 23,4% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Податкова Донеччини нагадує, що податок на нерухоме майно поповнює виключно місцеві бюджети, і ці кошти громади можуть використовувати для благоустрою чи фінансування тих чи інших соціальних проектів.

ГУ ДПС у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
2

Эта запись была размещена в рубрики: