Якісна освіта: як оцінюють педагогічну діяльність

«Розбудова внутрішньої системи забезпечення якісної освіти: оцінювання педагогічної діяльності»

Марк Твен писав: «Хто не бачить кінцевої мети, врешті-решт дуже здивується, що прийшов не туди….» Аби не заблукати у власних стежках до професійного зростання, до підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності, Управління Державної служби якості освіти у Донецькій області (далі – Управління) у співпраці з органами управління освітою міст, районів, ОТГ, керівниками та педагогами закладів освіти області продовжує серію он-лайн вебінарів.

Колективом відділу інституційного аудиту Управління розроблено серію вебінарів, метою яких є роз’яснення інформаційного матеріалу щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Роботу побудовано у формі ключових запитань на основі тих вимог, які висуває до розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти «Абетка для директора», розроблена фахівцями Державної служби якості освіти України. 

Які ж саме вимоги висуваються до діяльності сучасного педагога? По-перше, ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти; по-друге, постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників; по-третє, налагодження співпраці зі здобувачами освіти, їх батьками, працівниками закладу освіти; по-четверте, організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності.

Якщо є перелік вимог, то логічним буде припущення, що існують і критерії оцінювання педагогічної діяльності за новими стандартами. Спробуємо розібратися в питаннях планування та використання сучасних освітніх підходів в діяльності вчителя – перша вимога. Абетка пропонує оцінити власну роботу за наступними критеріями:

Чи планує  свою діяльність педагог та чи аналізує її результати;
Чи використовує педагогічний працівник освітні технології спрямовані на формування ключових компетентностей  і наскрізних умінь у здобувачів освіти;
Чи беруть участь педагоги у формуванні та реалізації індивідуальних освітніх траєкторій для здобувачів освіти (за потреби);

Чи створюють та використовують педагогічні працівники освітні ресурси (електронні презентації, відеоматеріали, методичні розробки, веб-сайти, блоги …);

Чи сприяють педагоги формуванню суспільних цінностей у здобувачів освіти у процесі їх навчання, виховання та розвитку;

Чи використовують педагоги інформаційно-комунікативні технології в освітньому процесі.

Колектив Державної служби якості освіти України та Управління сподіваються, що надана інформація буде корисною для освітян Донеччини, бо працюючи разом і рухаючись у правильному напрямку ми зможемо розбудувати якісну освіту, освіту націлену на майбутнє, на розв’язання проблем століття, розвиток творчих здібностей учнів, формування у них загальнолюдської культури, гуманних способів розв’язання світових проблем. Наша робота триває, тому найближчим часом з’явиться продовження матеріалу, який стосується інших вимог та критеріїв оцінювання педагогічної діяльності, бо тема ця на сьогодні актуальна і дуже важлива.  

Ми маємо пам’ятати, що сьогоднішні учні – це завтрашні випускники,  це люди, які творитимуть наше майбутнє. Серед них – і наші діти, онуки.  І ми, як батьки, як і кожен з вас, хочемо, щоб вони були успішними, конкурентоспроможними, компетентними, щоб вправно та впевнено будували ефективну країну.

Так хочеться, щоб кожен з нас  міг з гордістю говорити про те, що наші навчальні заклади надають якісну освіту, що кожен вчитель - професіонал, вчитель-майстер і діти наші вчаться усвідомлено заради того, щоб бути успішними,  щоб бути гідним майбутнім для європейської держави Україна. 

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
0

Эта запись была размещена в рубрики: