Де брати гроші для бюджетників? Громади Донеччини втратять 13% доходів через зміни до Податкового кодексу

У результаті скасування низки податків на час дії карантину в країні, місцеві бюджети втратять 13% доходів. Про це на своїй фейсбук-сторінці заявляє Асоціація міст України.

Необхідно терміново вносити зміни, поки #місцеві_бюджети не опинилися у фінансовій пастці, а країна – в стані колапсу! – наголошують в АМУ.

Так, згідно з підписаним #Законом__533_ІХ (#законопроєкт_3220), який начебто спрямований на підтримку платників податків на період здійснення заходів щодо запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (#COVID-19), на два місяці скасовуються податок на нерухомість і плата за землю. Від місцевих податків звільняється і надприбутковий бізнес, і підприємства, що продовжують працювати в повному обсязі.

Проте насправді, як стверджує АМУ, формується діра в місцевих бюджетах: територіальні громади втратять 13% їх загальних доходів.

«Звідки громадам потім брати кошти на зарплати медикам, вчителям, соціальним працівникам, вихователям, працівникам транспорту та ЖКГ? За рахунок чого продовжувати закуповувати ліки, маски, тести і обладнання, якщо короновірусна хвороба поширюється у геометричній прогресії?» – запитують в #АМУ.

Асоціація міст України закликає всю муніципальну спільноту, народних депутатів, експертне середовище об'єднати зусилля і виправити ситуацію, адже Закон небезпечний для місцевих бюджетів. На переконання експертів АМУ, необхідно терміново вносити зміни, поки міста і громади не опинилися у фінансовій пастці, а країна – в стані коллапсу.

«Цей Закон стане катастрофою для місцевого самоврядування і всієї країни. Якщо до нього терміново не внести зміни, громади стануть безсилими перед коронавірусом», – наголосив Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Як зазначив регіональний консультант з бюджетних питань АМУ Олександр Меланченко (Alex Melan), деякі міста Донеччини вже підрахували втрати, пов’язані зі змінами до Податкового кодексу:
– Наприклад, бюджет Слов’янська, за попередніми даними, лише за місяць недоотримає близько 10 мільйонів гривень – це і податок на землю, і на зайву площу нежитлової нерухомості, єдиний соціальний внесок... Карантин за рахунок місцевого бюджету – це як? Де брати потім ці мільйони на місцеві потреби, на ті ж лікарні?

Нагадаємо, ще до підписання Закону, Асоціація міст України просила Президента України забезпечити його термінове доопрацювання, з урахуванням таких пропозицій:
►запровадити більш дієві компенсатори для бізнесу за рахунок джерел державного бюджету: ПДВ, податку на прибуток, акцизів;
►передбачити розстрочку по сплаті за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а не введення заборони нарахування по цих місцевих податках;
►дозволити органам місцевого самоврядування встановлювати пільги зі сплати місцевих податків та зборів посеред бюджетного року без застосування регуляторних процедур;
►запровадити механізми компенсації втрат доходів місцевих бюджетів відповідно до статті 142 Конституції України, частини 1 статті 27 Бюджетного кодексу України.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

2
3

Эта запись была размещена в рубрики: