До уваги платників податків Слов’янщини: закони щодо протидії пандемії в Україні набрали чинність

ОГОЛОШЕННЯ

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що 26 березня 2020 року відбудеться сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” із головним державним ревізором-інспектором відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Ганною Ханько на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих в 2019 році» Сеанс відбудеться з 10-00 до 13-00 та з 14-00 до 18-00 години за телефоном (0626) 62-13-56.

Від платників Слов’янсько-Лиманського управління до місцевого бюджету надійшло понад 140 млн грн податку на доходи фізичних осіб

З початку 2020 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Слов’янсько-Лиманському управлінні Головного управління ДПС у Донецькій області, сплатили до місцевого бюджету України 140,9 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що більше аналогічного показника минулого року на 36,4 млн.грн.

У лютому 2020 року платники податків сплатили до місцевого бюджету 73,8 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що перевищує сплату у лютому 2019 року на 7,2 млн.грн. або на 10,8%.

З початку року до бюджету надійшло понад 165 мільйонів гривень єдиного внеску

У січні-лютому 2020 року платниками Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДПС у Донецькій області забезпечено надходження 165,5 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Цей показник перевищує суму сплати єдиного внеску за аналогічний минулого року на 9,7 відс., або на 14,7 млн. гривень.

У лютому 2020 року  було забезпечено 86,1 млн. грн. ЄСВ, що на 7,6відс, або на 6,1 млн. грн. більше показника лютого 2019 року.

Дотримання податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам контролюється органами ДПС з метою виконання покладених завдань із забезпечення реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску для забезпечення своєчасного здійснення пенсійних виплат і соціальних допомог.

До уваги платників: набрали чинності важливі закони, спрямовані на протидію пандемії коронавірусу в Україні!

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що в офіційному виданні «Голос України» від 17.03. 2020 № 51(7138) опубліковано закони України від 17 березня 2020 року, які спрямовані на протидію пандемії коронавірусу в Україні, а саме:

► Закон України № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 530).

Законом № 530 на час карантину, зокрема, забороняються перевірки бізнесу; дозволяється дистанційна робота; ввезення лікарських засобів, призначених для боротьби з COVID-19, здійснюється без мита та ПДВ – для зниження ціни на закупівлі; запроваджується адміністративна відповідальність за порушення правил карантину; підвищується кримінальна відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням.

Крім того, введення карантину тепер вважатиметься форс-мажором.

Закон № 530 набрав чинності 17.03.2020 (з дня опублікування).

► Закон України № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 533).

Законом № 533, зокрема, внесено такі зміни:

не застосовуватимуться штрафні санкції за порушення податкового законодавства, вчинені з 01 березня по 31 травня 2020 року;
встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок ДПС з 18 березня по 31 травня 2020 року;
подовжено до 01 липня 2020 року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи;
тимчасово звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування всі фізичні особи – підприємці (далі – ФОП), особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства за періоди з 01 по 31 березня та з 01 квітня по 30 квітня 2020 року за себе. При цьому цей період зараховується до страхового стажу для виплати пенсії, іншої державної допомоги, соціального страхування;
не нараховується та не сплачується у період з 01 березня року по 30 квітня 2020 року плата за землю, яка використовується в господарській діяльності;
об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за період з 01 березня по 30 квітня 2020 року;
строк обов’язкового запровадження реєстраторів розрахункових операцій для ФОП продовжується (з 01.10.2020 до 01.01.2021, а для окремих видів діяльності до 01.04.2021).
Закон № 533 набрав чинності 18.03.2020 (з дня, наступного за опублікуванням).

Дистанційні комунікації – запобігання поширенню коронавірусу!

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що з метою запобігання поширення коронавірусу COVID-19, запроваджені карантинні заходи.

Закликаємо платників: користуйтеся дистанційними формами комунікації, зайвий раз не відвідуйте податкові органи та максимально використовуйте електронні сервіси ДПС, що розміщені на головній сторінці офіційного вебпорталу ДПС України:

- електронний кабінет https://cabinet.tax.gov.ua/

- електронна звітність https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/.

Подати декларацію про доходи за минулий рік можна через «Електронний кабінет»

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує громадянам про можливість компенсації з бюджету (податкову знижку) частини коштів за окремими витратами.

Для цього необхідно надати до ДПС декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік.

Звертаємо увагу, що зробити це можливо в електронному вигляді через «Електронний кабінет», розміщений на офіційному вебпорталі ДПС України.  Зауважимо, що для цього необхідно використовувати електронний цифровий підпис.

Перелік витрат, частина яких компенсується Державою, наведено у ст.166 Податкового кодексу України.

Зокрема, це сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Право на податкову знижку надається резидентам України, які отримують заробітну плату, з якої сплачуються податки. При цьому, скористатися таким правом за витратами, понесеними у  2019 році, можна до 31 грудня поточного року включно.

Про виправлення помилки у Повідомленні про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області доводить до відома платників ПДВ, що відповідно до п. 10 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року  № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі – ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику ПДВ квитанцію про зупинення реєстрації ПН/РК, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Згідно з п. 4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за № 1245/34216 (далі – Порядок № 520), у разі зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН платник ПДВ має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

ДПС розміщує та постійно оновлює на своєму офіційному вебпорталі відомості щодо засобів електронного зв’язку, за допомогою яких можуть подаватися письмові пояснення та копії документів. (п. 8 Порядку № 520).

Пояснення та копії документів подаються у вигляді Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено (далі – Повідомлення).

Чинним законодавством не передбачено виправлення помилок у надісланому Повідомленні.

Отже, у разі отримання платником ПДВ квитанції про неприйняття Повідомлення, такий платник має право надіслати його з правильними даними.

Слов’янсько-Лиманське управління

 ПДФО з банківських відсотків поповнив бюджет Донеччини на 8,3 мільйонів гривень

Как відомо, дохід фізичних осіб у вигляді банківських відсотків відноситься до пасивних доходів і оподатковується податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) у розмірі 18% до бази оподаткування.

Нагадуємо – податковим агентом платника ПДФО під час нарахування на його користь доходів у вигляді відсотків є особа, яка здійснює таке нарахування. 

Отже, банківська установа, яка є податковим агентом, перераховує податок на доходи фізичних осіб із сум відсотків, нарахованих за звітний місяць на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків фізичних осіб. 

Як повідомила в.о. начальника Головного управління ДПС у Донецькій області Ірина Долозіна – за два місяці 2020 року фінансові установи Донеччини перерахували до державного бюджету 8,3 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб із доходу у вигляді відсотків. Крім того, рівень надходжень до показників минулого року зріс на 123,9 відсотків, або на 1,6 млн гривень.

Податкова Донеччини акцентує увагу громадян, що під час нарахування цього платежу ні сума банківського рахунку, ні сума нарахованих відсотків, ані будь-які відомості про вкладників до контролюючого органу не передаються.

За користування природними ресурсами бюджет Донеччини отримав більше 122 млн грн рентних платежів 

Унікальний природно-ресурсний потенціал Донеччини при його ефективному використанні є однією з найважливіших передумов стійкого розвитку регіону та якості життя, і тенденція до зростання надходжень рентних платежів сприяє його збереженню та відновленню.

Протягом січня-лютого 2020 року платники рентних платежів – надрокористувачі Донецької області спрямували до зведеного бюджету країни 122,3 млн грн, в тому числі до державного бюджету перераховано суму у розмірі 79,6 млн грн, до місцевих бюджетів надійшло 42,7 млн гривень. 

Лідером з найбільшим показником надходжень рентних платежів у 2020 році продовжує залишатися Покровський район, надрокористувачі якого спрямували до зведеного бюджету 35,9 млн гривень. Друге та третє місце посіли м. Бахмут та Добропільський район – 22,8 млн грн та 15,3 млн грн відповідно. 

Податкова Донеччини нагадує, що з метою забезпечення повного обліку платників рентної плати за користування надрами податківці проводять звірки переліків суб’єктів господарювання, яким видано спецдозволи на користування надрами та дозволи на спеціальне водокористування з переліком платників, які надають до органів ДПС податкові розрахунки. Якщо протягом шести місяців суб'єкти господарювання не сплачують або платять рентну плату у неповному обсязі, вони можуть бути позбавлені дозволів на спеціальне водокористування та користування надрами для видобування корисних копалин.

Місцеві бюджети Донеччини за 2 місяця 2019 року отримали більше 2 млрд гривень 

За січень-лютий 2020 року місцеві бюджети Донецької області поповнилися на 2 млрд 57 млн грн, що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше на 51 млн гривень. 

Основна частка надходжень до місцевих бюджетів припадає на податок на доходи фізичних осіб (68% від усіх надходжень). За січень-лютий 2020 року зібрано більше 1 млрд 440 млн грн цього податку, що перевищує минулорічні показники на 64 млн гривень. 

Крім того, представники спрощеної системи оподаткування перерахували до бюджету 228,2 млн грн (11%), що на 16,5 млн грн більше аналогічного періоду минулого року. 

Також вагоме місце в наповненні місцевої казни займає плата за землю (9%), надходження якої з початку року становили 180 млн грн, що на 13% перевищує дані минулого року. 

Більшу частину відрахувань забезпечили платники м. Маріуполя – 696 млн грн (майже 34% від загальних надходжень до місцевих бюджетів), підприємці м. Покровськ та Покровського району поповнили бюджет на 270,6 млн грн (13,2%), м. Слов’янськ – 222,4 млн грн (10,8%), м. Краматорськ – 220 млн гривень (10,7%). 

Стабільне і ритмічне забезпечення коштами місцевих бюджетів надає  можливість для органів місцевого самоврядування фінансувати заходи для створення комфортних умов для громадян усього Донецького регіону.

Порушники у сфері застосування РРО сплатять майже 650 тис. грн штрафних санкцій 

За 2 місяці 2020 року обсяг розрахункових торгових операцій на Донеччині через РРО склав більше 1,6 млрд гривень. Тому робота Податкової Донеччини у напрямку контролю за цією сферою набуває особливого значення та сенсу. 

З початку року працівниками підрозділів фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями ГУ ДПС у Донецькій області проведено 58 перевірок щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій. 

Які ж порушення найчастіше регіструються під час таких перевірок?  Так, за інформацією, наданою управлінням податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Донецькій області, найбільш розповсюдженими з них є проведення готівкових розрахунків без застосування РРО, невидача покупцям касових чеків, неповне і несвоєчасне оприбуткування готівки. За результатами проведених фактичних перевірок порушникам донараховано 649  тис. грн штрафних санкцій, з них вже сплачено до держбюджету більше 90%, або 590 тис. гривень.

Податкова Донеччини нагадує, що незабаром офіційно запрацює програмний РРО «пРРОсто», завдяки якому бізнес отримає зручну та безкоштовну альтернативу касовим апаратам. Зараз цей програмний РРО працює тільки онлайн. А для великого бізнесу #НоваПодаткова пропонує АРІ, завдяки якому розробники зможуть розробляти власні програмні рішення відповідно до своїх бізнес-процесів кожного з секторів економіки.

ГУ ДПС у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

2
0

Эта запись была размещена в рубрики: