ФОЗЗІ: Супергерой нашого часу


"... Щоб там не було, як би не було
Все одно добро закохає зло".

Мене наче магнітом притягують талановиті харизматичні люди. В них стільки цікавого і таємничого, такі скарби в них заховані. Так от до чого я веду? Я ще не зустрічала в своєму житті людини, яка б не знала про український музичний гурт Танок на майдані Конґо (ТНМК) (або хоча б не чув якусь з їх пісень) – бо личко Олега «Фагота» Михайлюти часто з’являється в музичних (і не тільки) ефірах, а його колега Фоззі – вів ранкове шоу «Підйом» та «Галопом по Європах».

Раз я вже почала казати про цікавих людей, то розкажу про Фоззі. Він мені завжди імпонував як музикант, ведучий та творча людина. Але, побувавши на творчій зустрічі з ним, Фоззі відкрився ще й як письменник. Досить непоганий автор, як на мене, що вміє вдало і простою доступною мовою розповісти захопливу історію. Коли в 2015 році з’явилася пісня «Гупало Василь» - я дізналася про те, що буде книга. І твір не так давно потрапив до мене в бібліотеку. Перечитавши кілька книжок Фоззі для дорослої аудиторії («Ели воду из-под крана», «Темнеет рано», «Чес для приезжих»), я навіть і не підозрювала, що він пише такі чудові дитячі книги, це неймовірно. Книжка «Гупало Василь та п’ять з половиною пригод» - відразу привертає увагу читача. Історія дуже кумедна, захоплива, красиві, дотепні ілюстрації, мандрують від пригоди до пригоди на сторінках якісного паперу, палітурка тверда.

Хто ж такий той Гупало? Василь такий собі український супергерой. Однак він представляє не сьогодення, він герой минулого, де живуть Левко Триндун, Премудра, Чорноротий та москалі-солдати. В щоденному житті це звичайний мовчазний парубок, котрий носить довгі вуса та любить малювати на мольберті. Але раптом станеться якась біда, очі Василя вмить спалахують, він збільшується в розмірах ... і не поздоровиться тому, хто чинить лихо. Головний герой Гупало Василь, справжній новий український супергерой, який відважно бореться зі злом за правду та справедливість. Ідея книги "Гупало Василь. П'ять з половиною пригод" і справді дуже хороша, тому що діти полюбляють історії про хороших людей, які вправно перемагають зло і захищають добрих людей.

Всі історії, зібрані в книзі, пронизані добром і світлом, читаються легко та невимушено. А як же обійтися без гумору та влучного слівця. Мені також подобається використання елементів говірок з різних територій України, які часом можуть спричинити до величезної бійки, як це сталося в одній з історій про весілля.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

2
5

Эта запись была размещена в рубрики: