Хватит ли воды на всех? В Славянске специалисты обсудили последствия аномально теплой зимы 2020 для рек и озер

12 березня в конференц-залі Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів у Слов’янську відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району річкового басейну Дон (крім тимчасово окупованої території) на весняний період 2020 року з метою створення запасів води, необхідних для сталого функціонування водогосподарського комплексу в маловодний (меженний) період року.

У засіданні прийняли участь члени Міжвідомчої комісії: представники Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, Департаментів екології та природних ресурсів, житлово-комунального господарства та цивільного захисту Харківської, Донецької і Луганської облдержадміністрацій; Харківського регіонального центру з гідрометеорології; КП «Харківводоканал», Управління каналу «Дніпро-Донбас», КП «Компанія «Вода Донбасу», КП «Попаснянський районний водоканал», а також великих підприємств-водокористувачів трьох областей.


На засіданні Міжвідомчої комісії  були розглянуті питання про виконання рішень Міжвідомчої комісії від листопада минулого року та результати роботи водогосподарського комплексу в період осінньо-зимової межені 2019-2020 рр. Про це доповів присутнім на зборах Сергій Трофанчук – голова Міжвідомчої комісії, начальник Сіверсько-Донецького БУВР.

Про очікувані характеристики гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки на весняний період 2020 року в суббасейні Сіверського Дінця та по басейну річок Приазов’я у Донецькій області розповіла Віра Фаворова – керівник відділу гідрометзабезпечення Харківського регіонального центру з гідрометеорології.

Фахівець зазначила що подібна аномальна ситуація з опадами спостерігається вперше за 120 років, і проінформувала що гідрометеорологічні умови можуть спричинити обмеження прав водокористування у використанні води.

Це обумовлено статею 45 Водного кодексу України, яка визначає що у разі настання маловоддя, яке спостерігається у цьому році права водокористувачів можуть бути обмежені, або змінені умови водокористування. За словами фахівця, ситуация що склалася є такою, що викликає занепокоєння. Хоча все може змінити обільна дощова погода.

Читайте также: Дорога теперь водица в Славянске! Дороже только в Нассау и Копенгагене

На засіданні також розглянули питання про водогосподарську обстановку на водних об’єктах суббасейну Сіверського Дінця та заходи з управління водними ресурсами на весняний період 2020 року.

Начальник басейнової лабораторії вод та ґрунтів Сіверсько-Донецького БУВР Олена Лоткова розповіла про якісний стан масивів поверхневих вод суббасейну Сіверського Дінця, в тому числі питних водозаборів Харківської, Донецької та Луганської областей, за 2019 рік.

Також були презентовані доклади про порядок здійснення державного моніторінгу поверхневих вод у 2020 році, а також про загальні показники використання водних ресурсів у суббасейні водного кадастру та моніторінгу вод Сіверсько-Донецького БУВР.

На засіданні обговорили також інформацію та пропозиції щодо встановлення оптимальних режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця у межах Харківської, Донецької та Луганської областей на весняний період 2020 року.


В ході засідання учасники відвідали оновлену лабораторія моніторингу вод Східного регіону.

Завітати до «святая святих» басейнового управління і першими, ще до офіційного відкриття, побачити оновлений лабораторний центр Східного регіону – таку можливість отримали учасники Міжвідомчої наради, що проходила 12 березня в Сіверсько-Донецькому БУВР.

 

 

Представники різних відомств із трьох областей басейну Сіверського Дінця зазирнули до капітально відремонтованих (за кошти Державного фонду розвитку водного господарства) лабораторних приміщень з новим сучасним обладнанням, придбаним за рахунок Фонду охорони навколишнього природного середовища Донецької області, а також в рамках проєкту Координатора проєктів ОБСЄ в Україні.

Фахівці басейнової лабораторії відповіли на всі питання гостей і запевнили, що вже з 1 липня 2020 року лабораторний центр за допомогою цих високочутливих приладів здійснюватиме діагностичний моніторинг поверхневих вод у більшій кількості створів за розширеним переліком показників. Забезпечуючи, таким чином, моніторинг потенційних ризиків у сфері екологічної безпеки на Сході України відповідно до європейських вимог.

Довідка ДС: Міжвідомча комісія по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця є постійно діючим консультативно-дорадчим органом при Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів, створеним з метою координації питань, пов’язаних з раціональним і комплексним використанням водних ресурсів, забезпеченням населення і галузей економіки регіону (крім тимчасово окупованої території) водою з урахуванням екологічних вимог і потреб учасників водогосподарського комплексу шляхом встановлення оптимальних режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем.

фото Едуард Торський
Діловий Слов'янськ


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

4
1

Эта запись была размещена в рубрики: