Між життям та смерттю: в Слов’янську дослідники рятують пам’ятку архітектури

Більшість українських архітектурних пам'яток знаходиться в стані коми, тому що кома – це стан між життям та смертю. 

Україна – країна, яка багата на архітектурні пам'ятки, витвори мистецтва й прекрасні шедеври митців. Не є винятком наше місто Слов'янськ. Місто наповнене багатьма пам'ятками архітектури, які збереглися до наших часів. Які, на жаль, зникають на очах і які варто врятувати від руйнування.

Якщо уважно спостерігати навкруги, блукаючи вулицями міста, чи то центральними, чи то віддаленими, мимоволі знаходиш справжні архітектурні шедеври, про які мешканці, а тим більше гості міста, навіть не здогадуються.

Читайте также: Не город, а свалка. Фото автостанции в Славянске вызвало резонанс в сети

Ці шедеври до сих пір прекрасні, величні, проте вже напівзруйновані та покинуті напризволяще.

Однією з таких пам'яток архітектури у Слов'янську, яку можна віднести до коматичної архітектури – каплиця-склеп професора та лікаря Залесського, яку він побудував для своєї родини наприкінці ХIХ століття.

В 1999 році її було занесено до списку пам'яток архітектури місцевого значення.

Натомість, небайдужі містяни намагаються самотужки рятувати пам'ятки архітектури. Так, минулого місяця, під гаслом «Наша спадщина - це наше майбутнє!», представники асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм», під керівництвом Олексія Юкова, організували  роботу по відновленню каплиці Залесських. 

На превеликий жаль, українці мають лиху славу в тому, що вони не дуже обережно ставляться до архітектурної спадщини, яка залишила по собі цілі покоління місцевих та європейських зодчих.

Але хто знає, можливо саме зараз для нас настав час відродити, відреставрувати та зберегти для наступних поколінь забуті, занедбані та покинуті архітектурні шедеври?

Тому що з ними, як і з відомими творами мистецтва архітекторів, давно можна було б познайомити не лише Україну, але й цілий світ!

Владлена Лєдєньова
фото, відео - асоціація «Плацдарм»
Деловой Славянск

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

21
2

Эта запись была размещена в рубрики: