Работаешь без трудовой? Накажут “по-черному”!

Шановні роботодавці! Звертаємо Вашу увагу на посилення контролю за дотриманням норм чинного законодавства щодо оформлення трудових відносин з працівником.

Зокрема нагадуємо, що порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками є однаковим для всіх роботодавців. Він включає три основні кроки:

укладення трудового договору;
оформлення наказу про прийняття на роботу;
повідомлення Державної податкової служби.

Які документи повинен надати працівник?

Для укладання трудового договору працівник має надати:
паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
індивідуальний податковий номер;
трудову книжку (за наявності).
Якщо це необхідно для роботи, ви можете попросити надати документи про освіту, довідку про стан здоров’я тощо.

Відповідно до ст. 24 Кодексу законів про працю України трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов'язковим:

1) при організованому наборі працівників;
2) при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я;
3) при укладенні контракту;
4) у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі;
5) при укладенні трудового договору з неповнолітнім (стаття 187 цього Кодексу);
6) при укладенні трудового договору з фізичною особою;
7) в інших випадках, передбачених законодавством України.

Важливо!!! Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення Державної податкової службу України про прийняття працівника на роботу.

Читайте также: Славянский центр занятости ждет претендентов на свободные рабочие места

Також зосереджуємо увагу на те, що за порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (47 тис.230 грн.) у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків. До юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, застосовується попередження.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

7
2

Эта запись была размещена в рубрики: