«Постійна підготовка і досвід робить з бійця професіонала». Під Харковом завершилися збори снайперів.

Поле, тиша – нічого не ворушиться окрім стебелів трави, але десь там може ховатися ворог. Його не помітно, але ж нізвідки раптом може пролунати смертельний постріл. Щоб вчасно виявити і самому вигідно зайняти позицію снайпер має багато вчитись, щоб перевершувати і переграти противника.

Тиждень в полі, чисельні практичні заняття – орієнтування на місцевості, робота на радіостанціях, курс тактичної медицини, основи балістики,  способи використання снайперських прицілів, практична стрільба і практичне обладнання позиції снайпера – на Харківщині завершилися спеціальні збори з снайперами військових частин Східного оперативно-територіального об’єднання. Протягом тижня бійці проходили курс індивідуальної підготовки відповідно до стандартів НАТО

 «За легендою наших занять снайперська пари в обмежений час, пересуваючись приховано в заданому секторі, повинні вийти на визначений рубіж, до 300 метрів від інструктора-спостерігача і вразити умовну ціль. При цьому інструктори за допомогою оптичних пристроїв спостерігають за діями снайперської пари, задача останніх не виявити себе. На виконання справи у снайперів лише одна спроба, як то кажуть або ти – або тебе. Завершаючий етап – практична стрільба. Взагалі намагаємось тренувати максимально до реальних дій», – зазначає інструктор з підготовки снайперів Макс.

Снайпер – це особливий боєць, він хороший стрілок, спостерігач, аналітик, повинен товаришувати з математикою. Це людина, яка вміє міркувати, зіставляти факти, аналізувати їх. Він має бути фізично підготовлений, це і сила, і  витривалість, бо перш ніж зайняти позицію снайперу доводиться здолати не один кілометр в повному спорядженні. Тому при відборі кандидатів на посади снайперів вимоги специфічні.

«Звісно, ідеальних людей не буває, тому кандидатів підбираємо з бійців, які мають хоча б частину з цих характеристик, решта напрацьовується завдяки досвіду і тренуванням. Крім того, сьогодні ми маємо на озброєнні більш сучасні гвинтівки, снайперські комплекси, в тому числі іноземного виробництва. Оптичні прилади, якими вони оснащені, дозволяють прицілюватись і якісно проводити роботу навіть з людям з дефектами зору. Електронні програми дозволяють проводити необхідні балістичні розрахунки. Тож вміння працювати головою в пріоритеті при відборі кандидатів», – говорить учасник зборів Олександр.

Снайпер має бути готовий до злагоджених дій як самостійно, так і в тісній взаємодії з бойовими групами. Щоправда, говорять спецпризначенці – учасники зборів,  в їх практиці в реальних бойових операціях ціла групи майже не залучається, снайпери працюють парами. Тому тут дуже важливо, щоб цей дует розумів один одного, був психологічно сумісний.

«Працюючи в парі бійці повинні вміти надати психологічну допомогу як самому собі, так і своєму напарникові. Під час підготовки снайперських пар ми використовуємо тестові методики для перевірки їх готовності до дій в екстремальних умовах, проводимо заняття на тренування уваги, пам'яті та мислення. Здебільшого приділяємо увагу технікам саморегуляції технік і самоконтролю», – розповідає психолог Маргарита.

В спеціальних зборах взяли участь штатні снайпери з усіх частин територіального об’єднання, це і солдати строкової служби і більш досвідчені бійці, які проходять службу за контрактом. Тож учасники мали можливість дізнатися нового, вдосконалити свої навички обмінятися досвідом.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
4

Эта запись была размещена в рубрики: