Жінки-військовослужбовці у гвардії: із тренду, у правило

Жінки-військовослужбовці у новій армії – це її невід’ємна частина. Жінки служили у Національній гвардії від початку Незалежності держави.

Сьогодні, українки нарівні з чоловіками беруть участь у її розбудові та оновлені. Гвардійки опановують військові професії і специфічний функціонал там, де ще донедавна було важко уявити жінок.

Тепер жінок залучають до виконання ширшого кола військових завдань і бойових дій, що дуже важливо у час озброєного конфлікту.

Водночас, Україна – єдина з 79 країн, що ухвалила Національний план дій на виконання Резолюції Радбезу ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» під час активної фази військового конфлікту.

Вони отримали рівний доступ до військової кар’єри — водночас з однаковим із чоловіками обсягом відповідальності під час виконання обов’язків військової служби.

Наша розповідь про жінку-офіцера нової формації, що стала у ряди гвардії повністю усвідомлюючи вибір майбутньої професії свідомо.

Вона – молодша за Незалежність та народжена у новому тисячолітті.

У свої 20 років Дарія Пашина – лейтенант.

Окрім відповідальності за своє життя, вона відповідає за інших, адже займає посаду заступниці командира автомобільної роти по роботі з особовим складом у 5 Слобожанській бригаді.

Вільно володіє 4 мовами, серед яких українська, російська, англійська та французька.

Хобі: читання книжок.

«Я вступила до Академії НГУ у 2017 році. У тому ж році з Академії вперше пройшов випуск лейтенанток. Нас відразу готували як справжніх командирів. Допомагала також практика і стажування у бойових бригадах. Ми спробували себе і командирами відділень, і командирами взводів», - розповідає Дарія.

Сьогодні у військову освіту інтегровано і питання гендеру. З курсантами Академії постійно проводять освітні курси щодо питань гендерної рівності та лідерства. Головна мета яких показати: лідер, яким має бути офіцер, не має упереджень щодо статі.

Після навчання в Академії Дарія отримала розподіл у 5 Слобожанську бригаду на посаду заступниці командира по роботі з особовим складом. Її підлеглі – це військовослужбовці строкової і контрактної служби. Усі до одного – чоловіки.

«На 7 році війни всі вже звикли, що у армії несуть службу і жінки. Це вже скоріш правило, ніж виняток», - каже дівчина.

Серед жінок-військовослужбовців, що проходили службу у бригаді багато учасниць бойових дій на Сході країни. Вони брали участь у операціях з 2014 року.

 «У службових стосунках між жінками та чоловіками в армії не має труднощів, а є підтримка. Тобі можуть по-братерськи допомогти та поділитися досвідом. А для мене, як для молодого командира це цінно і важливо», - додає офіцер.

Кількість стереотипів, що передбачає у собі жінка у формі, іноді, здається безкрайньою. При цьому, вони надходять від цивільних більше, ніж від військових, ділиться дівчина-військова.

«Жіноча служба – це відповідальність. Бо від нас багато очікують. Я, сподіваюся, цей світ зміниться і стане менш упередженим. А військовим почнуть просто казати просте слово «дякуємо».

 Діана Краснікова


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

2
9

Эта запись была размещена в рубрики: