ЄС зробив заяву про початок кримінального судового процесу у справі MH17


Початок кримінального судового процесу у справі збиття рейсу MH17 у понеділок, 9 березня, є важливою віхою у напрямі віднайдення правди, встановлення справедливості і притягнення до відповідальності винних у збитті літака.

Про це йдеться у заяві Високого представника ЄС з закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля від імені Євросоюзу, передає УНН.

"Ми згадуємо про збиття літака рейсу MH17 над сходом України, яке трапилося 17 липня 2014 року. Ця трагедія спричинила смерть 298-ми невинних людей із 17 країн. Початок кримінального судового процесу 9 березня є важливою віхою у напрямі віднайдення правди, встановлення справедливості для жертв рейсу MH17 та їхніх найближчих родичів, а також притягнення до відповідальності винних у збитті літака", - йдеться у заяві.

Як зазначається, Європейський Союз вкотре висловлює "цілковиту впевненість у незалежності та професіоналізмі судової процедури".

"У час, коли триває кримінальне розслідування Спільної слідчої групи (JIT), Євросоюз закликає усі держави, включно із Російською Федерацією, повністю співпрацювати зі слідством згідно з Резолюцією Ради Безпеки ООН 2166", - сказано у заяві.

Нагадаємо, Україна, Нідерланди, Бельгія, Малайзія та Австралія надіслали лист генсеку ООН про початок суду щодо MH17.

17 липня 2014 року на сході України був збитий літак Boeing 777 компанії Malaysia Airlines рейсу MH17. В авіакатастрофі загинули всі 298 чоловік, що знаходилися на борту. Літак виконував рейс "Амстердам - ​​Куала-Лумпур". Більшість загиблих - 196 осіб - були громадянами Нідерландів.

Судовий розгляд у справі про катастрофу MH17 розпочнеться 9 березня 2020 року в суді в Гаазі.

Джерело: УНН

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

4
3

Эта запись была размещена в рубрики: