Українські письменники у турі “Читай-пиши” зустрінуться зі школярами Донеччини

Письменник Сергій Жадан, письменниці Юлія Ілюха (також волонтерка АТО) і Мія Марченко та кінокритик і журналіст Ярослав Підгора-Гвяздовський 11-12 березня приїдуть до шкіл та бібліотек Донеччини в межах літературного туру “Читай-пиши”.

Мета туру – захопити школярів сучасною українською літературою (і взагалі – читанням), а ще – підказати, як аналізувати прочитане та розповідати про це іншим.

Тур проходить на підтримку конкурсу відгуків школярів “Читай-пиши”, який уже другий рік поспіль проводять Благодійний фонд Сергія Жадана, Український інститут книги та проєкт підтримки дитячого читання BaraBooka.

 Відкрита зустріч із авторами й авторками відбудеться 11 березня о 15:00 в міській центральній бібліотеці Бахмута (вхід вільний). Також письменниця команда зустрінеться зі школярами й школярками Соледара, Миронівки, Костянтинівки та Слов’янська.

“Ми досить часто буваємо на Донбасі і мені приємно бачити, як на наші ідеї реагують вчителі та учні, як вони підключаються, як виявляють інтерес, – говорить Сергій Жадан. – За останні шість років ми спілкувались із величезною кількістю дітей та педагогів. За всім цим проступає дуже крутий Донбас: Донбас, який виховує дітей, Донбас, який думає про майбутнє, Донбас, який читає. Одне слово, тут цікаво працювати. Цікаво й перспективно”.

Нагадаємо, що участь у конкурсі “Читай-пиши” можуть брати діти 10-17 років Донецької, Луганської та Харківської областей. Для цього потрібно написати або зняти на відео коротку рецензію на прочитану книгу українського автора або авторки (найкраще – сучасних), заповнити анкету та надіслати її на конкурс. Усі подробиці можна знайти на сторінці конкурсу "Читай-пиши" на Фейсбуці або в Інстаграмі.

Тож на зустрічах діти зможуть розпитати гостей, на що звертати увагу, коли читаєш, та як розповідати про книжки так, щоб іншим теж хотілося прочитати. Письменники пропонують поговорити про те, як привчити дітям любов до читання, як читання зближує батьків і дітей,

що наші діти шукають у книжках та яких змін потребує шкільна програма з літератури, аби стати ближчою до дітей. А ще на цих зустрічах гості розкажуть дітям і дорослим, як писати рецензії на літературні твори цікаво, глибоко і захопливо, і – як знімати круті відеоблоги.

Переможці конкурсу потраплять на Книжковий Арсенал (20-24 травня) – найбільшу книжкову подію року – та поспілкуються з відомими літератор(к)ами. Також подарунками стануть планшети, фотокамери моментального друку та книжки від видавництв "Ранок" і "Фабула". Роботи оцінюють відомі українські письменники/ці й критики/ні:  Сергій Жадан, Андрій Курков, Анастасія Музиченко, Ярослав Підгора-Гвяздовський, Маша Сердюк, Ірина Славінська, Євген Стасіневич, Тетяна Стус, Галина Ткачук, Ганна Улюра.

Перший раунд туру “Читай-пиши” пройшов на Луганщині; протягом березня письменники також побувають на Харківщині.

Учасники й учасниці туру

Юлія Ілюха – письменниця, журналістка, волонтерка АТО. Авторка книжок для дітей (“Як Грицик Муху-Нехочуху переміг”, “Історії Цвірінька”) та дорослих (“Неболови. Навчи мене мріяти”, “Східний синдром”). Народилася в селі Гонтів Яр на Харківщині. Живе і працює в Харкові.

Мія Марченко – українська письменниця та перекладачка, авторка, зокрема, роману-фентезі для підлітків “Місто Тіней” (“Дебют року у прозі” за рейтингом БараБуки 2016). Серед перекладів для дітей – казка Марджері Вільямс “Вельветовий кролик, або як оживають іграшки”, “Око вовка” Даніеля Пенака, “Викрадач Місяця” Бернара Війо та Пеґґі Ній. Живе у Києві.

Ярослав Підгора-Гвяздовський – журналіст, кінокритик, редактор.

Сергій Жадан – письменник, поет, перекладач, громадський діяч, музикант. Член Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, Член Українського ПЕН. Лауреат премії імені Василя Стуса та багатьох інших. Серед найвідоміших творів – романи “Інтернат”, “Месопотомаія”, “Ворошиловград”, збірки “Життя Марії”, “Тамплієри”, “Антена” тощо. Заснований ним благодійний фонд підтримує культурні, освітні та соціальні проєкти на Сході України та українських військових.

Повний розклад туру на Донбасі такий:

11 березня

10.00 – Миронівський, Миронівська школа №1

13.00 – Соледар, Соледарська ЗОШ  №13 (вул Преображенська 10)

15.00 – Бахмут, Бахмутська міська Центральна бібліотека (вул. Миру, 28)

12 березня

09.30 – Костянтинівка, Школа № 2 (вул. Незалежності, 166)

12.30 – Слов’янськ (Слов’янська школа №13, вулиця Ясна, 19 (мікрорайон Лісний)

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
2

Эта запись была размещена в рубрики: