Ні алкогольному фальсифікату! Як відрізнити оригінальний алкоголь від підробки?

На сьогоднішній день в Україні склалась небезпечна ситуація, що зумовлена масовим отруєнням фальсифікованим (сурогатним) алкоголем серед населення.

Отруєння таким алкоголем призводить до сильного погіршення здоров’я. Крім цього нерідкі випадки отруєння підробленим, неякісним алкоголем. 

Читайте также: Не купи на стихийном рынке птичий грипп! Славянцев предупредили…

Як відрізнити отруєння фальсифікованим алкоголем від звичайного погіршення самопочуття після вживання алкоголю? 

Симптомами отруєння фальсифікатом є:

- сильний різкий біль у животі, нудота, блювання;

- прискорене дихання, холодний піт, блідість шкіри;

- погіршення слуху, часткова або повна втрата зору.

У разі появи вказаних симптомів, необхідно терміново звернутись до медичного закладу.

Як вберегтися від отруєнь фальсифікованим алкоголем? 

Алкогольні напої слід купувати лише в магазинах, які мають відповідні дозвільні документи на торгівлю алкоголем (ліцензію) та сертифікати якості на алкоголь, видані підприємством виробником. Зазначені документи чи їх копії розміщені на інформаційному стенді на місці торгівлі (куточок споживача), або повинні бути надані для ознайомлення покупцеві за його вимогою.

Не слід купувати алкоголь з рук чи у не встановлених для цього місцях. Також велику небезпеку становить вживання алкоголю, який реалізовується «на розлив», бо частіше всього це є алкоголь низької якості або фальсифікований. Найбільша кількість отруєнь спостерігається саме після вживання алкоголю, придбаного «на розлив».

В інтернеті можна знайти чимало порад, як не потрапити на неякісний алкоголь і відрізнити оригінальні напої від підробки. Перш за все необхідно звертати увагу на ціну товару. Різноманітні акційні товари на полицях фізичних магазинів і інтернет-супермаркетів приваблюють своєю ціною. Однак слід зрозуміти, що ціна на якісний і оригінальний товар не може бути дешевше собівартості, навіть за умови акції. Тобто насправді ціни на дорогий елітний алкоголь не можуть падати більш ніж на 50-60%.

Крім цього, обов'язково необхідно вивчати зовнішній вигляд пляшки. Це стосується покупок, як в фізичних, так і в інтернет-магазинах. Практично у кожного хорошого виробника сьогодні є власний офіційний сайт, на якому ви завжди можете ознайомитися з зовнішнім виглядом його товару. Тобто, наприклад, якщо ви вирішили придбати пляшку алкоголю краще заздалегідь подивитися, як повинен виглядати оригінальний напій, ознайомиться зі шрифтом, який використовують на етикетці і яка кришка на пляшці.

Зокрема, останнім часом в інтернеті часто поширюють інформацію про продаж нібито елітного алкоголю в тетрапаках. Крім деяких видів вина практично в 100% випадків такий алкоголь підробка! Якщо тільки на офіційному сайті виробника немає інформації про те, що даний напій, дійсно, випускається в такій тарі.

Також радимо звертати увагу на акцизну марку. Вона обов'язково повинна бути присутнім на пляшці.

Крім акцизу про оригінальність напою також свідчить штрих код країни виробника. Його, як і зовнішній вигляд пляшки варто дізнатися заздалегідь.

Якщо ви звикли купувати товари в інтернеті не спокушайтеся на оголошення в соціальних мережах! Купуйте тільки в інтернет-магазинах. Адже немає ніякої гарантії, що щедре оголошення про «дешевому контрабандному віскі з Шотландії» не опиниться обманом і «оригінальний шотландський віскі» насправді розлитий в якомусь підвалі.

При покупці в інтернет-магазинах: по-перше, вибирати магазини у яких є фізичні філії. По-друге, купуйте тільки в тих магазинах які пропонують вам або ж забрати товар самому і тільки тоді розрахуватися готівкою, або висилають напої післяплатою. Тільки в такому випадку ви зможете перевірити якість товару самостійно.

Звертаємося до вас з попередженням, ні в якому разі не купувати алкогольні напої невідомого походження, без акцизних марок, у сумнівних точках продажу, а також попередити своїх знайомих про тяжкі наслідки вживання фальсифікату та бути пильними.

Бережіть Ваше здоров’я та здоров’я Ваших рідних!

Слов'янське районне управління Держпродспоживслужби

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
1

Эта запись была размещена в рубрики: