Налоговая Славянска информирует: Приняли работника на работу – сообщите в налоговую!

ОГОЛОШЕННЯ

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що 05 березня 2020 року відбудеться сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” із начальником відділу по роботі з податковим боргом Мацукою Ольгою Несторівною на тему: «Погашення податкового боргу». 

  Сеанс відбудеться з 10-00 до 13-00 та з 14-00 до 18-00 години за телефоном (06262)2-34-07.

Застосування РРО у 2020 році – без тотальної фіскалізації

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що з 19.04.2020 набирають чинності норми Закону України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128), відповідно до яких у платників податків виникає право на використання програмних реєстраторів розрахункових операцій    (далі – РРО) – альтернативи традиційним РРО.

Для застосування програмних РРО ДПС надасть безкоштовне рішення, яким можна буде користуватися в частині фіскалізації торговельних операцій, поряд з цим, платники зможуть використовувати програмні РРО, доступні на ринку.

Запис на тестування відбувається на сайті Кабінету Міністрів України за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua/.

Слід зазначити, що дія Закону № 128 не поширюється на:

► «спрощенців» першої групи;

► фізичних осіб, які продають на ринку вживані речі, продукти власного підсобного господарства.

Самозайняті особи – «айтішники», юристи, консультанти, інші самозайнятих осіб, у тому числі і ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, можуть не використовувати РРО у разі:

  • якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом;
  • якщо клієнт у касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця.

Сім причин, чому «пРРОсто» зручне для бізнесу

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що 19.04.2020 наберуть чинності нові норми у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), зокрема – запроваджуються програмні РРО.

Переваги застосування програмних РРО:

► виключно онлайн реєстрація та онлайн передача (отримання) даних;

► Z-звіт створюється в автоматичному режимі, без ризику санкцій за його не створення для платника;

► з’являється альтернатива класичним РРО, які коштують платникам мінімум 200 грн щомісяця для кожного РРО. Тепер користувачі зможуть користуватися безкоштовним рішенням;

► дозволяє працювати в режимі offline (до 36 годин разово та не більше 168 годин протягом календарного місяця), а потім надіслати звіт до ДПС;

► ДПС надаватиме інформаційну підтримку та допомогу у користуванні новими програмними РРО;

► суб’єкт господарювання на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО в залежності від своїх потреб;

► нові мобільні точки продаж (кава машини, мобільні продажі тощо).

Електронні сервіси ДПС на допомогу платникам

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області звертає увагу громадян, що  наразі податкова служба представляє своїм платникам безліч електронних сервісів.

Зокрема, за допомогою приватної частини сервісу «Електронний кабінет платника» (далі - ЕКП), що розташований за адресою https://cabinet.tax.gov.ua, існує можливість отримання інформації про суми виплачених доходів та утриманих податків з ДРФО для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.  Зазначена інформація набуває особливої актуальності і для громадян, і для державних службовців в період проведення кампанії декларування.

 Тобто громадянам  необов’язково звертатися до інспекції щодо отримання довідки про свої доходи. Одержати її можна за допомогою Електронного кабінету. В цих випадках, робота з електронним сервісом в особистому кабінеті здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП). 

Податкова служба закликає громадян активніше користуватися електронними сервісами, адже це і зручно, і швидко, і сучасно.

Декларування 2020: громадяни, які надавали в оренду майно, зобов'язані задекларувати свої доходи

З 01 січня 2020 року в Україні стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2019 року.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (пп. 164.2.5 п. 164.2 статті 164 Податкового кодексу України).

Оподатковуються доходи від надання в оренду не лише житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок.

Крім того, оподатковуються також доходи, отримані від надання в прокат автотранспорту та іншого рухомого майна.

Сума отриманого доходу підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Фізична особа зобов'язана відобразити дохід від надання в оренду майна у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається до органу податкової служби.

Нагадуємо, що останній день подання декларації - 30 квітня 2020 року.

Крім того, фізична особа зобов‘язана самостійно до 01 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов‘язання, зазначену в поданій нею декларації.

До уваги роботодавців! Приймаєте працівника на роботу - повідомте податкову!

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, керівникам підприємств, установ, організацій всіх форм власності та фізичним особам-підприємцям, які використовують найману працю працівників, про обов’язок надсилати повідомлення про прийняття працівника на роботу (далі – Повідомлення) до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором. Таке повідомлення складають при укладанні безстрокового трудового договору, строкового трудового договору та контракту.

Повідомлення подається до податкових органів за місцем обліку підприємства, установи, організації всіх форм власності та фізичної особи-підприємця, як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Способами подачі повідомлення такі:

- засобами електронного зв'язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.

Зразок форми повідомлення про прийняття працівника на роботу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу», її також можна завантажити в «Електронному кабінеті» за кодом F3001001.

Разом з тим, повідомлення до податкових органів не надається, якщо:

- з фізичною особою укладається договір цивільно-правового характеру;

- власник виконує функції з управління підприємством;

- фізична особа працює на громадських засадах;

- стажист навчається у роботодавця на підставі договору про стажування, який є різновидом договору цивільно-правового характеру (без укладення трудового договору);

- працівника поновлено на попередній роботі за судовим рішенням;

- працівник виходить з відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустки без збереження заробітної плати, оскільки на період відпустки дія трудового договору не припиняється.

Звертаємо увагу роботодавців, що за використання праці найманих працівників з порушенням трудового та податкового законодавства, передбачена відповідальність. Адже офіційне працевлаштування – це захист соціальних інтересів громадян, гарантування права на соціальні виплати та пенсійне забезпечення.

Слов’янсько-Лиманське управління

 Донеччина: майже на 700 мільйонів гривень викрито схем «відмивання»з початку року 

Під час проведення перевірок працівниками податкової служби Донеччини і у 2020 році продовжується виявлення злочинів, спрямованих на легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та упередження збитків від різноманітних схем підприємливих шахраїв. 

Так, за січень 2020 року фахівцями управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДПС у Донецькій області виявлено фінансові операції з ознаками кримінальних правопорушень на загальну суму встановлених збитків 686 млн гривень. 

З них у сфері державних закупівель складено 2 матеріали з ознаками кримінальних правопорушень за предикатними злочинами на суму 2,5 млн гривень.

Усі матеріали по проведених перевіркам передані до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним Кодексом України. 

За результатами розгляду переданих матеріалів 5 матеріалів приєднано до кримінальних проваджень, з них 3 матеріали – у сфері державних закупівель.

В січні Центрами обслуговування платників Донеччини надано майже 18 тисяч адміністративних послуг

У січні 2020 року фахівцями Центрів обслуговування платників Донецької області надано 17,8 тис. адміністративних послуг, що на 6 відсотків, або на 1 тисячу більше за минулий рік. 

Половина від загальної кількості наданих адміністративних послуг припадає на найбільш популярну серед суб’єктів звернень послугу з видачі картки платника податків про реєстраційний номер облікової картки платника податків. У січні поточного року громадяни отримали 8945 таких карток.

Також запитуваними адміністративними послугами у звітному місяці були видача відомостей про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків – 2774, надання витягів з реєстру платників єдиного податку – 1171, реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 973, реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 891, реєстрація платника єдиного податку – 579 та інші.   

Податкова Донеччини постійно вдосконалюється та робить все, щоб підвищити якість обслуговування відвідувачів центрів і створити комфортні умови платникам. На сьогоднішній день громадяни можуть отримати адміністративні, консультаційні та інформаційні послуги, здати податкову звітність у 21 Центру обслуговування платників Донецької області. Крім того, нагадуємо про можливість отримання багатьох адміністративних послуг в електронній формі, не виходячи з домівки. 

Донеччина: з початку року власники нерухомості сплатили понад 13 мільйонів гривень 

З початку 2020 року власники нерухомості Донецької області перерахували до місцевого бюджету 13,3 млн гривень, що на 787 тис. гривень більше надходжень січня 2019 року. 

Безперечним лідером зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є власники майна – юридичні особи, ними вже сплачено понад 12,3 млн гривень. Як відомо, платники – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до відповідних державних податкових інспекцій за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. 

Що стосується фізичних осіб – власників нерухомості, то за січень поточного року вони перерахували податку на нерухоме майно майже 1 млн гривень. 

Нагадуємо, що громадяни в поточному році податок на нерухомість сплачують за об`єкти, що були у володінні в 2019 році, ставка податку не перевищує 1,5% розміру мінімальної зарплати, що була встановлена законом на 01 січня 2019 року. Про суму нарахованого податку громадян – фізичних осіб повідомляють фіскальні органи за місцем податкової адреси, вручаючи податкові повідомлення-рішення до 1 липня звітного року. 

На даний час перші позиції зі сплати податку займають власники нерухомості м. Маріуполя (4,4 млн грн), Слов’янського району (1,8 млн грн) та Покровського району (1,5 млн грн) Донецької області.

До зведеного бюджету Донеччини надійшло більше 880 мільйонів грн ПДФО  

Протягом січня 2020 року зведений бюджет країни отримав від мешканців Донецького регіону 883,0 млн грн податку з доходів фізичних осіб, а це на 11,4%, або на 90,5 млн грн більше надходжень минулого року.

ПДФО є основним джерелом наповнення місцевого бюджету та значним – у державному. В структурі надходжень зведеного бюджету він займає позицію лідера – більше половини від загальної суми всіх податків і зборів. Сплачується цей податок із розрахунку 18% від заробітної плати. 

Головне управління ДПС у Донецькій області вкотре звертає увагу роботодавців  на необхідність дотримання усіх вимог трудового законодавства, зокрема, офіційне оформлення співробітників, своєчасну виплату заробітної плати та неприпустимість її виплати в «конвертах». Адже своєчасність і повнота сплати податку з доходів фізичних осіб до місцевого бюджету – це запорука економічного та соціального розвитку нашого регіону.   

Також нагадуємо, що строки сплати ПДФО для фізичних осіб-підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) з нарахованого, але не виплаченого доходу за січень – не пізніше 28 лютого 2020 року.

За перший місяць деклараційної кампанії-2020 майже тисяча мешканців Донеччини задекларували минулорічні доходи 

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що з 1 січня 2020 року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих у минулому році. Податковим кодексом України визначено, що декларацію за 2019 рік для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, необхідно надати до 1 травня 2020 року.

За місяць деклараційної кампанії вже 834 громадянина Донецької області відзвітували про доходи, отримані у минулому році. Загальна сума доходів, що вказана в їх деклараціях – 63,5 млн гривень. При цьому до сплати в бюджет декларантами нараховано 2,9 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 0,6 млн грн військового збору. 

Доходи в сумі понад 1 мільйон гривень задекларували вже 5 мешканців Донеччини. Сума задекларованого ними доходу склала 16,7 млн гривень. 

Основними декларантами з початку 2020 року є громадяни, які задекларували наступні види доходів: 

- доходи, отримані від прийняття спадщини – 33,2 млн грн;

- доходи від продажу нерухомого майна – 4,1 млн гривень. 

Разом з тим, вже 5 мешканців Донеччини надали декларацію з метою скористатися правом на податкову знижку, сума податку на повернення з бюджету складає 20 тис. гривень. Нагадуємо, що реалізувати своє право на отримання податкової знижки громадяни можуть впродовж всього поточного року.

На Донеччині від ліцензування продажу підакцизної групи товарів надійшло майже 5 мільйонів гривень 

За перший місяць 2020 року до місцевих бюджетів Донецької області надійшло 4,9 млн грн плати за ліцензії на право роздрібної та оптової торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, на право роздрібної торгівлі пальним і на право зберігання пального, що на 0,6 млн грн більше за минулорічні показники. 

Найбільшу кількість ліцензій, а відповідно і плату за них, забезпечили суб’єкти підприємництва м. Маріуполь – майже 2,8 млн грн, Покровського району – 0,4 млн грн, та м. Слов`янськ – 0,3 млн гривень. 

За інформацією управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДПС у Донецькій області, станом на 1 лютого 2020 року на території області діє більше 8 тисяч ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизними товарами. 

Зокрема, у січні 2020 року було видано 463 ліцензії на право роздрібної торгівлі (алкоголь – 234, тютюн – 229). У тому числі 19 новим суб’єктам господарювання видано 39 ліцензій. 

Нагадуємо, що актуальну інформацію щодо виданих, призупинених та анульованих ліцензій ви завжди можете перевірити на сайті ГУ ДПС у Донецькій області за наступним посиланням https://dn.tax.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy/

Крім того, нещодавно ДПС разом з Мінфіном був запущений пілотний сервіс «Пошук акцизної марки», який дозволить не тільки перевіряти легальність походження алкогольних напоїв та тютюнових виробів, але й надає можливість здійснювати громадський контроль за обігом підакцизних товарів. Перевірити свою пляшку або пачку вже можна тут https://cabinet.tax.gov.ua/registers/mark.

ГУ ДПС у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: