Избил жену, накричал на ребенка…В Славянске участились случаи домашнего насилия

Після змін у законодавстві для домашніх агресорів передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Тепер максимальне покарання за даний вид правопорушення - до 2 років позбавлення волі.

Найчастіше на факти сімейного насильства реагують дільничні офіцери поліції, інспекторам ювенальної превенції (якщо насильство вчиняться відносно неповнолітніх), а також нарядам, які безпосередньо виїжджають на термінові виклики.

У середньому на місяць за домашнє насильство правоохоронці складають близько 50 протоколів (третину з них - повторно).

Читайте также: Полиция Лимана задержала жителя района, который до смерти забил свою сожительницу

Зміни до Кримінального кодексу України, який був доповнений статтею 126-1 "Домашнє насильство", призвані посилити відповідальність за системні прояви агресії стосовно близьких. Зокрема, вона передбачає від 150 до 240 годин громадських робіт, до 6 місяців арешту, до 5 років обмеженням волі та позбавлення волі на строк до 2 років.

У грудні та січні співробітниками Слов'янського відділу поліції за даною статтею було відкрито 4 кримінальні провадження (три у Слов'янську, ще одне - у Миколаївці). Наразі всі вони передані до суду.

Закликаємо жертв домашнього насильства не замовчувати свою проблему, а звертатись по допомогу на лінію "102". За кожним фактом поліцією буде проведено необхідну перевірку та вжито всіх необхідних заходів.

Слов'янський відділ поліції
Донецької області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

3
0

Эта запись была размещена в рубрики: