На Харківщині інструктори Збройних сил Канади навчають нацгвардійців інженерній підготовці

Майже 50 військовослужбовців з військових частин Харкова, Сум, Слов’янська та Маріуполя підвищують навички інженерної підготовки на навчальних курсах з інструкторами Збройних сил Канади.

Український схід – є однією з найбільш «забруднених» вибухівкою територій на планеті. ООН стверджує, 1 рік війни – це 10 років розмінування, тож по переду на українських саперів чекає десятиліття боротьби з поствоєнними проблемами. Загрозу для жителів Донбасу становлять не лише міни та саморобні вибухонебезпечні предмети, а й не розірвані боєприпаси, що потрапляють у ґрунт під час обстрілів.

Канадські інструктори розповідали нацгвардійцям, як розпізнавати загрози застосування вибухонебезпечних предметів за допомогою інженерного обладнання.

«Ми стикалися з цією проблемою ще з 2014 року, коли при звільненні Слов’янська на його околицях було дуже багато вибухонебезпечних предметів. Тоді, разом з інженерними взводами виїжджали по їх виявленню. Отримані знання корисні не лише спеціалістам інженерної справи, а і загалом, військовослужбовцям», - коментує головний сержант роти батальйону спеціального призначення «Донбас» Ігор Метлушан.

На практичних заняттях бійці перевіряли ділянки місцевості з умовної ввідної, де головною задачею була перевірка території на присутність інженерних боєприпасів та саморобних вибухових пристроїв.

«Ми хочемо, щоб нацгвардійці змогли використовувати отриманні знання під час операцій на Донбасі. Сподіваємось, що ви врятуєте дуже багато життів, тому що цими навичками користувалися канадці під час місії у Афганістані», - зазначає інструктор з мінної безпеки Об’єднаної оперативно-тактичної групи ЗС Канади в Україні капрал Віктор Краучер.

По закінченню курсу гвардійці отримали сертифікати.

Лейтенант Діана Краснікова


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
5

Эта запись была размещена в рубрики: