В Харкові визначили кращого психолога

 Чого досягли і як професійно розвивалися протягом року, яких результатів досягли, демонстрували гвардійці психологічної служби під час першого етапу конкурсу на кращого психолога Національної гвардії України.

На  базі управління пройшов перший етап конкурс на кращого психолога. Підтвердити свою кваліфікацію і позмагатися з колегами зібралися офіцери військових частин Східного територіального об’єднання, підрозділів прямого підпорядкування, а також Національної академії НГУ.


 До складу журі, яке визначало рівень професійної підготовленості психологів Нацгвардії, увійшли фахівці з Національної академії НГУ, Головного управління Національної поліції в Харківській області, Національного технічного університету «Харківського політехнічного інституту», Харківського національного університету внутрішніх справ та національного університету цивільного захисту.

 Конкурс складався з трьох модулів. На першому етапі військові психологи демонстрували результати своєї практичної роботи, доповідали про досягнення.

 «Довгий час я була цивільним психологом, потім займалася волонтерською діяльністю. Згодом вирішила спробувати себе у військовій службі, найскладніше для мене було переформуватися та адаптуватися до військового життя. Зараз своїм вибором повністю задоволена, розробляю та проводжу тренінги», розпочинає свою доповідь діловод психологічної служби військової частини 3005 молодший сержант Олеся Яценко.

 Начальник служби психологічного забезпечення військової частини 3051 капітан Олександр Василенко своїм головним досягненням вважає те, що протягом року не було жодного дня, щоб він не працював з простим солдатом. Пріоритет в роботі безумовно солдати, які тільки починають службу в частині.

 «В цьому році я нарешті здобув ступінь магістра за спеціальністю практична психологія, а ще наші лави поповнилися молодим спеціалістом-психологом, який, доречи, цього року стажувався у мене ще курсантом», - зазначає Олександр.

 «В своїй роботі ми використовуємо багато методик для професійно-психологічного відбору, проводим вправи для згуртування колективу, але основна робота індивідуальна. На мій погляд найефективніша допомога – це вислухати людину. Тому я навчаю своїх бійців слухати», – зазначає офіцер (психолог) батальйону забезпечення молодший лейтенант Євгенія Цвик.


 На другому модулі журі оцінювало учасників конкурсу щодо знань вимог нормативно-правової бази із психологічного забезпечення НГУ. Кожний учасник мав за 20 хвилин відповісти на 40 тестових питань.

 На третьому етапі, психологи практично вирішували завдання за напрямками психологічного забезпечення: професійно-психологічний відбір, професійно-психологічна підготовка та супровід виконання службово-бойових завдань, психопрофілактична робота.

 За відгуками членів журі психологи навіть у порівнянні з минули роком показали кращі результати, під час виступів офіцери показали прагнення до саморозвитку.

 «Я вже не вперше беру участь у суддівстві цього конкурсу, хочу відмітити блискучу організацію самого заходу, підготовку учасників, яка вже значно зросла. Я побачив, що конкурсанти розвиваються і демонструють прагнення до самовдосконалення. Тож вітаю переможців і бажаю нових звершень всім учасникам», – зазначив голова журі Андрій Черкашин.

Завідувач відділення психологічного забезпечення Харківського університету внутрішніх справ МВС України цього року вперше взяла участь у суддівстві, і зазначає, що це був дуже цікавий досвід.


«Серед вас я побачила багато потенційних і професійних психологів на наступні роки. Мені було дуже цікаво і приємно попасти в цю когорту нацгвардійців. А тих, хто ще прямує шляхом до штатних посад, приємно буде зустріти вже у новій якості – офіцерів психологів», – звернулась до конкурсантів Наталя Новікова.

Після ретельного вивчення результатів всіх трьох модулів, журі винесло вердикт. Місяця розподілилися наступним чином: володаркою першого місця стала офіцер (психолог) військової частини 3035 НГУ молодший лейтенант Олена Ніконова;

друге місце посіла офіцер (психолог) Східного відділення Комплектування ІВЦ старший лейтенант Юлія Крамчанінова;

трете почесне місце дісталося діловоду служби психологічного забезпечення військової частини 3051 Національної гвардії України молодшому сержанту Ігорю Терещеня.


Переможниця конкурсу молодший лейтенант Олена Ніконова, вже має певний досвіт роботи психолога і науковий ступінь кандидата наук, але до лав Нацгвардії потрапила нещодавно. За її словами, сьогодні вона опановує тонкощі військової психології і цей досвід для неї новий.

 «За ці два дні мені довелося згадати весь свій досвід і знання, згадати основний принцип психолога – не нашкодити. Цікаво було послухати колег, дізналася від них багато нового, бо зовсім недавно проходжу службу. Результат для мене неочікуваний, знаю свої слабкі місця, але перш за все, це дуже корисний досвід. Крім нагороди в полк з собою привезу нові знання, які буду застосовувати при роботі зі своїми бійцями. Ну і звісно буду готуватися до наступного етапу, бо вже не можу підвести колег», – поділилася враженнями пані Олена.

 Старший лейтенант Юлія Крамчанінова проходить службу у Східному відділенні комплектування ІВЦ на посаді офіцера (психолога), займається професійно-психологічним відбором кандидатів на проходження служби в лавах Національної гвардії України.


 «Я ретельно готувалася до цього заходу, бо взагалі серйозно відношуся до відповідальних заходів. Були навіть і безсонні ночі, коли треба було поновити свої знання, які за рамками мого основного профілю професійно-психологічного відбору. Я не очікувала, що отримаю друге місце, а взагалі це був хороший струс в професійному відношенні. Зараз я дуже рада, перебуваю в ейфорії, але знаю, що тепер треба ще два місяця готуватися до наступного етапу», – зізнається  Юлія Крамчанінова.

 Єдиним чоловіком, який ввійшов до трійки лідерів став молодший сержант Ігор Терещеня, який проходить службу на посаді діловода служби психологічного забезпечення військової частини 3051 Національної гвардії України.


 «Протягом року готувався до захисту магістерської роботи, яку успішно захистив. Напевно ця підготовка і дала змогу отримати третє місце вже на цьому конкурсі, хоча сам себе бачив десь в десятих місцях. Родина також дуже мене підтримувала у прагненні до самовдосконалення. Тут отримав корисні практичні навички, на далі також планую тільки розвиватися, ставити нові цілі!», – зазначає Ігор.

 Вже цією весною наші психологи захищатимуть честь територіального об’єднання на другом етапі конкурсу на Кращого психолога Національної гвардії України, де зберуться військові психологи НГУ з усієї України.

 підполковник Дмитро Образцов


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
4

Эта запись была размещена в рубрики: