Офіцер Нацгвардії став переможцем Міжнародного турніру з парабобслею, який відбувся у Сполучених Штатах Америки

 “Український спортсмен Микола Левкун є представником всеукраїнської федерації бобслею та скелетону на кубку світу 2019/20 з парабобу. Микола лише в цьому сезоні вперше розпочав свій шлях у новому для себе виді спорту, але вже починає здобувати перші гучні перемоги.

Прапор України, гімн України, золота медаль — все на честь нашого Миколи Левкуна!”, - повідомляє спільнота “Скелетон, Бобслей України” у соцмережі Facebook.

 

Empire State Winter Games – щорічні змагання, пройшли в суботу, 1 лютого, на олімпійському треку Лейк Плесід (штат Нью-Йорк). Долучитися до них може кожен бажаючий, цього разу було приблизно 24 учасника з Америки, Британії , Словенії , Ямайки, Швеції, Швейцарії, Норвегії , Ізраїлю, Іспанії, Латвії, Канади, повідомив в нам Микола Левкун.

 Бобслеєм Микола захопився у Латвії, коли був на реабілітації. Каже, що долучився до цього виду спорту завдяки президенту федерації бобслею Латвії. Саме він і оплатив всі поїздки майбутнього чемпіона.

 

Нам вдалось поспілкуватися з переможцем.

 Чому саме бобслей?

 «Я постійно знаходжусь у пошуку чогось нового і цікавого. Вже через чотири місяці після поранення брав участь у різних змаганнях. Долучився до проекту «Ігри героїв». Там хлопці з протезами займалися кросфітом. Приїхав перший раз і змагався серед людей на візках. Тоді взяв перше місце, це мене дуже надихнуло. Для себе продовжую займатися кросфітом, коли дома, беру участь в різних турнірах зі стрільби. Завжди треба щось новеньке, сьогодні це бобслей».


 Як це було в перший раз, сісти в сані? Страшно?

 «Відчуття, перший раз не зрозумів що сталося! Деякі траси є, де G-сила наближається до 5, а потім тренера почали говорити, що і як, і начебто виходить. Звичайно, постійно страшно, 1450 метрів ти пролітаєш за 55 секунд, плюс ще й віражі – треба потрапляти в такт, знову ж таки – таймінг».

 Довго готувався до турніру?

 «Процес підготовки тривав недовго – приблизно місяць на трасу, і самостійно вивчав»

 Що далі?

 Тренування тривають, попереду ще Кубок Світу 7-8 лютого, а 20 вже додому, знову на службу!

Довідково.

 У травні 2014 року Микола Левкун був направлений на Донбас. Упродовж трьох років служби у загоні спеціального призначення мав за плечима понад 10 довготривалих відряджень на Донбас. Під час останнього відрядження він вже командував групою спецназу. Під час одного із завдань вибухнула протипіхотна міна, офіцер отримав страшенні поранення. Миколу Левкуна було дислоковано до військово-медичного клінічного центру у Харкові, де впродовж двох місяців він переніс 9 операцій. На жаль, врятувати ноги гвардійцю не вдалося і він півтора роки був у візку. Зараз Микола перебуває у США вже понад півтора року, де лікувався і отримав подвійне протезування. Наразі завдяки волонтерам благодійного фонду Revived Soldiers Ukraine отримав сучасні протези: Миколі Левкуну вже купили нові культіприймачі вартістю 5 000 доларів для обох ніг.

 

Дмитро Образцов

Фото зі сторінки Миколи Левкуна

 


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: