Сьогодні Всесвітній день боротьби проти раку. Бережіть себе!


Щороку 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку, який був проголошений Міжнародним союзом боротьби з онкологічними захворюваннями (UICC).

Метою цього дня є підвищення обізнаності громадськості у всьому світі про рак, як одне із найстрашніших та згубних захворювань сучасності, а також привернення уваги до проблем запобігання, виявлення та лікування цього захворювання.

Рак – це хвороба, яка викликана неконтрольованим поділом клітин організму. Відбуваються мутації, зміни в генах ДНК, які призводять до нестримного ділення клітин. Так у здоровому організмі потужні генетичні механізми та імунна система регулюють поділ клітин та їхню загибель, а натомість в ураженому раком організмі ці механізми порушені та не контролюють належним чином поділ та знищення хворих клітин.

Вченими було доведено, що у 90% злоякісних новоутворень причиною є канцерогенний вплив навколишнього середовища і спосіб життя, у 10% –генетика. До канцерогенних факторів відносяться: тютюнопаління, особливості харчування, інфекції, промислові канцерогени, ультрафіолетове випромінювання, вживання алкоголю, забруднення атмосферного повітря, низька фізична активність тощо.

Кожного року у світі виявляють 12 млн осіб, які вперше захворіли на рак. Близько 7 млн помирають від хвороби.

Україна посідає лідируючі позиції щодо смертності та захворюваності на цю недугу. Ризик захворіти на рак в Україні має кожен третій чоловік та кожна п’ята жінка. Щороку майже 180 тис. українців хворіють на злоякісні новоутворення, а помирає від різних форм раку близько 90 тисяч. Кожного дня в Україні реєструється 373 випадки онкологічних захворювань, 160 людей помирає від них, 30% випадків захворювання, які реєструються при первинній діагностиці запущені, тобто мають 3-4 стадію розвитку.

Загалом у 2017 році на злоякісні новоутворення захворіли 143 тисячі осіб, всього за даними Національного канцер-реєстру на онкологічні захворювання хворіє понад 1 млн. українців, з них близько 1000 дітей. Кожного року від онкології помирає близько 250 дітей.

Щодо Донецької області, то тут захворюваність на злоякісні новоутворення залишається високою (348,6 на 100 тис. населення, проти 343,6 – у 2012 р). У 2012 році в Слов'янську цей показник склав 252,7 на 100 тисяч населення. У 2014 році 164,2 випадки на 100 тисяч населення, у 2015 році – 186,2 на 100 тисяч населення.

Піклування про власне здоров’я, профілактичні огляди в лікаря та відмова від шкідливих звичок може стати запорукою здорового та якісного життя та знизити ризик захворювання на рак.

Бережіть себе та своїх близьких!

підготувала Владлена Леденьова
Діловий Слов'янськ

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

2
0

Эта запись была размещена в рубрики: