Что такое “снюс” и как от него умирают дети в ОРДЛО

 

Від «снюсу» на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей помирають діти!

Протягом 2019 року на території Донецької та Луганської областей від отруєння табачними виробами «снюс» померли 2 дітей, десятки інших, вживавших даний засіб, доставлені до медичних закладів з сильною інтоксикацією організму.

«Снюс» – табачний виріб з подрібненого тютюну, що пройшов хімічну обробку розчином солі й соди, з додаванням різноманітних домішок. Містить більше ніж 2500 різних хімікатів, також до його складу входять канцерогени - алкалоїди, алкани, нітрати, металеві з'єднання та ін. (Довідка - канцероген (лат. cancer — рак, лат. gen — утворення) — хімічні речовини або фізичні чи біологічні агенти, які є причиною виникнення злоякісних новоутворень (раку).

Вживання «снюсу» несе за собою всі шкідливі наслідки як і від паління тютюну. Нейротоксин нікотин, що входить до складу всіх бездимних тютюнових виробів, легко викликає фізичну і поведінкову залежність. Майже в 100% випадків призводить до виникнення пошкоджень слизової порожнини рота, в більшості випадків це рецесія ясен (зміщення рівня ясен з оголенням кореня зуба), також ерозії ротової порожнини, виразки стравоходу та кишківника.

Але найгірше, якщо перетримати пакетик довше запропонованого часу, чи вжити велику дозу, наступає серйозна інтоксикація, і при не наданні своєчасної медичної допомоги, призводить до смерті.

На щастя, продаж даного виробу «снюс» на території України заборонено, але існує ймовірність його нелегального проникнення та продажу серед населення. З огляду на вищезазначене та враховуючи гостроту ситуації, сподіваємося, що ця тема викличе настороженість не тільки медичних працівників, суспільних діячів, а й пересічних громадян.

Сектор громадського здоров'я
КЗ «ІА ЦМС та БО м. Слов’янська»

Читайте также: Испытания вакцины от коронавируса начнутся через три месяца. Есть ли противоядие от страшной болезни?

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

5
7

Эта запись была размещена в рубрики: