Супер больницу планируют построить в Краматорске

Перспективи будівництва у Краматорську обласної багатопрофільної лікарні ІІІ рівня обговорили з делегацією Управління ООН з обслуговування проєктів (ЮНОПС).

Зазначив, що багатопрофільна лікарня - проєкт вкрай важливий для області. Адже внаслідок російської збройної агресії проти України медичні заклади ІІІ рівня залишилися на тимчасово окупованій території.

Читайте также: Областной диагностический центр в Славянске готов. Вскоре открытие!

Звичайно, за 5 років область зробила певні кроки для нарощування втрачених потужностей, але цього недостатньо. Лікарня у Краматорську має стати своєрідним хабом, який поєднає діагностику, медичну допомогу та науку.
Передбачається, що стаціонарна допомога надаватиметься у 19 відділеннях терапевтичного та хірургічного профілю із загальною потужністю 600 ліжок. Констультативне відділення матиме можливість приймати до 600 відвідувачів за зміну.


На базі стаціонарних відділень плануємо розмістити клінічні кафедри Донецького національного медичного університету. Для студентів, які проходитимуть медичну практику, та медперсоналу побудуємо гуртожиток на 100 місць. Крім того, на території медичного містечка плануємо розмістити житловий комплекс на 50 квартир для медпрацівників та готель на 100 місць для тих, хто відвідуватиме пацієнтів лікарні.

Ми вже зробили перші кроки: розробили проєктно-кошторисну документацію стадії «Проєкт» та уклали договір на виконання експертизи; Краматорська міська рада відвела земельну ділянку площею 18 гектарів.

Проєкт амбітний і дорогий. Орієнтовна вартість - 281 млн євро. З таким обсягом фінансування область сама не впорається. Тому з пропозиціями його підтримати звертатимемося до держави та міжнародних партнерів.

Голова офісу ЮНОПС в Україні, керівник програм ЮНОПС у Європі та Центральній Азії пані Ірина Саакян-Веттер підтвердила готовність команди ЮНОПСа допомогти ДонОДА знайти донорів для реалізації наших планів. На першій стадії співпраці домовилися про необхідність проведення міжнародної експертизи запропонованого проєкту.

Прес-служба Донецької облдержадміністрації

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

15
2

Эта запись была размещена в рубрики: