Вони загинули за Україну. У Слов’янську вшанували героїв Крут


Сьогодні, 29 січня у Центральній бібліотеці Слов'янська відбувся захід з вшанування Героїв Крут, на якому зібралися громадськість міста, мешканці та студенти і школярі шкіл та вишів Слов'янська.

На цьому заході виступили представники словянського осередку Всеукраїнського обєднання "Просвіта", які розповіли про подвиг студентів та юнікерів київських університетів та інших закладів, що встали на захист Київа від військ російської Червоної гвардії.


Про перебіг подій розповів заступник очільника словянської "Просвіти" Віктор Мицько, який запропонував перегляд відеофільму, присвяченого цьому подвигу молодих патриотів.

Історична довідка: Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року. Це пам'ятне, проте трагічна для України подія - 5-годинний бій між чотиритисячне підрозділом російської Червоної гвардії під керівництвом есера Михайла Муравйова та загоном з київських курсантів і козаків "Вільного козацтва", який в цілому налічував від 400 до 800 солдатів.

На Аскольдовій могилі
Поховали їх –
Тридцять мучнів українців.
Славних, молодих…

Це слова з вірша Павла Тичини «Пам'яті тридцяти". Вони присвячені молодим українцям, які загинули в бою під Крутами 29 січня 1918 року. Бою, який обріс легендами. І, незважаючи на поразку, став прообразом мужності і відваги для українського народу.
фото Едуард Торський
Діловий Слов'янськ

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

5
14

Эта запись была размещена в рубрики: