Навчання гвардійців-саперів на Харківщині: «Це двобій між тим, хто встановлює, і тим хто знешкоджує».

Мінна небезпека в нашій державі зростає з кожним роком, і не лише на Донбасі, де йде війна. Схрони зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами знаходять по всій території України.

Такий наслідок діяльності диверсійних груп російських найманців та організованих злочинних угруповань. Сьогодні цій загрозі протистоять саме сапери Національної гвардії України, інших збройних формувань та правоохоронних структур. Причому вітчизняні та іноземні фахівці стверджують, що обсяги та рівень складності робіт у цій сфері лише зростає.

Сапери Східного оперативно-територіального об’єднання провели навчальні збори з особовим складом груп ліквідації загрози вибуху (розмінування) військових частин поблизу Васищевого, що на Харківщині. Вони знешкоджували міни, знаходили та фіксували мінні загородження, проробляли в них проходи. Інженери також вивчали особливості нових міношукачів, металодетекторів та інших інструментів, які нещодавно надійшли у війська. Постійне підвищення кваліфікації – це умова виживання особового складу під час виконання бойових завдань.

«Залік - обов’язкова умова допуску особового складу до робіт з очищення місцевості від вибухонебезпечних предметів у складі груп розмінування, кожен учасник мав його пройти. Хто не засвоїв матеріалу і не виконав те, що від нього вимагається, той такого допуску не отримує. Ми дуже чудово розуміємо, що в реальних умовах, сапер помиляється лише раз», – підкреслив начальник інженерної служби Східного оперативно-територіального управління полковник Мар’ян Балагуш

Представники інженерних підрозділів Східного оперативно-територіального об’єднання постійно залучаються до виконання завдань в районі проведення операції Об’єднаних сил. Отже обмін практичним досвідом є важливою частиною цих зборів.

«Ми постійно стикаємось з чимось новим. Проте, більшість так званих СВП (саморобних вибухових пристроїв) створюється на базі штатних боєприпасів – гранат, артилерійських снарядів, гранатометних пострілів тощо. Все інше – залежить від, фактично, фантазії того, хто встановлює цей пристрій. Відтак додаються розтяжки, датчики руху чи електромагнітні датчики тощо. Нерідко наша робота перетворюється на двобій технічної та прикладної думки того, хто встановлює «пекельну машинку», і того, хто має її знешкодити», – пояснює інженер.

Гвардійці-сапери на Донбасі переважно стикаються зі штатними боєприпасами, які не розірвалися під час бойових дій. Хоча вистачає також і знахідок саморобних вибухів пристроїв. Лише за останній квартал зведеними групами розмінування на Донбасі було виявлено майже півтисячі одиниць боєприпасів.

Відділення інформації і комунікації Східного територіального управління НГУ


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
2

Эта запись была размещена в рубрики: