Ландшафтний парк “Слов’янський курорт” готується до Всесвітнього дня водно-болотних угідь


2 лютого відзначається Всесвітній День водно-болотних угідь. Ця подія покликана привернути 
увагу громадськості до цінності водно-болотних угідь для підтримання стійкого розвитку нашої планети.

Територія заповідної зони Регіонального ландшафтного парку "Слов'янський курорт" складається з двох ділянок. Площа однієї 21,71 га на якій розташоване оз. Левадне, прилягаючі до нього солончаки і луки із комплексами характерної трав’яної рослинності, очеретяні зарослі, ділянки деревно – чагарникової рослинності.

Друга ділянка площею 57,75 га. розташована вздовж річки Колонтаївка і в основному представляє собою великі солончаки і прилягаючі до них луки. Обидві ділянки складають територію орнітологічного заказника. На території заповідної зони проростають 145 видів судинних рослин, які належать до 108 родів 42 родин.

До складу земель РЛП входять землі ДП «Укрпрофоздоровниця» та ділянки Маяцького лісництва ДП «Слов’янський лісгосп» на яких розташовані 85 порід і форм деревно – чагарникової рослинності що використані для озеленення курортної зони.

Орнітологічна фауна РЛП нараховує 144 види (13 занесено до Червоної книги України), частина водо плаваючих птахів зустрічається на прольоті. На соляних рівнинах та острівцях гніздяться крячки річкові, малий ходулоник, пісочник малий, чайки, коловодник звичайний.

В заростях очерету гніздяться шугайчик, лунь болотний, кобилочка солов’їна, вівсянка очеретяна декілька видів, та чаплі рудої.

В деревних насадженнях гніздяться горобцеподібні птахи, звичайні в даній місцевості. Через потайний спосіб життя оцінити кількість птахів, що гніздяться проблематично, в умовах РЛП дуже важко досягти більшості узберіжій великих водойм.

Серед різноманіття ландшафтів РЛП найцікавішими є солоні озера і розвинені навколо них солончаки із властивою їм галофітною рослинністю та багатим пташиним населенням. Наявність особливих, тільки їй властивих пристосувань до солених екстремальних умов зумовлює необхідність їх зберігання.

Засоленим територіям приділяється особлива природоохоронна увага. У світовій природоохоронній практиці вони знаходяться під охороною відповідно до багатьох міжнародних угод та конвенцій.

РЛП "Слов'янський курорт"

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

9
1

Эта запись была размещена в рубрики: