Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту на Слов’янщині відзначили книжковими виставками

Наша історія має багато чорних і трагічних сторінок: голодомори і війни, репресії і розстріли, не за чутками знає людство і про Голокост. Про це розповідається на сторінці Слов'янської районної централізованої бібліотечної системи.

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост – це події, пов’язані з великими людськими втратами. Що ж таке Голокост і чому він стався? В яких країнах та ким був зініційований? Про його жертви і страшну статистику та твори, у яких письменники відобразили ці трагічні події ХХ століття, вдалося розкрити бібліотекам-філіям КЗ «Слов’янська РЦБС» за допомогою циклу заходів «СВІЧА ГОЛОКОСТУ НЕ ЗГАСНЕ…» по вшануванню пам'яті загиблих під час Голокосту.

Для широкого кола користувачів з 23 січня 2020 року по 27 січня 2020 року в бібліотеках-філіях КЗ «Слов’янська РЦБС» працювали книжкові виставка-пам’ять «Горить свічка, і пам’ять полум’ям тремтить», виставка-перегляд «Гортаємо сторінки історії…», виставка-роздум «Голокост…Цього забути не можна…», експозиції-перегляди документів «Свіча Голокосту не згасне», бібліографічні перегляди «Голокост – трагедія Всесвіту», тематичні огляди «Пам’ятаємо про все…», літературні викладки «Біль з часом не минає…», «Україна пам’ятає», «Голокост – шрам на серці людства», «Голокост: трагедія ХХ століття», де бібліотекарі знайомили присутніх з представленими художніми, довідковими та публіцистичними виданнями, фотоматеріалами, журнальними та газетними статтями про страшні часи нацистського терору 1941-1945 років, розповідали про історичні факти Голокосту, які увійшли в історію, як трагедія ХХ століття.

Для широкого кола користувачів в бібліотеках-філіях для дітей та дорослих смт Билбасівка та Райгородок, Микільськй, Сидорівській та Тетянівській сільських бібліотеках-філіях пройшов історичний набат «Кривавими слідами Голокосту», де бібліотекарі розповіли молоді про найжахливіші прояви діяльності Гітлера і його ідеології – масове переслідування та знищення євреїв під час Другої світової війни.

Згадали й про «Щоденник Анни Франк» - трагічну історію 13-річної єврейської дівчини, яка разом зі своєї родиною ховалась від нацистів під час Другої світової війни. А з перегляду документальних кадрів присутні дізнались про концентраційний табір і табір смерті Освенцим – один з найвідоміших і найстрашніших таборів смерті.

Година вшанування пам’яті «Свіча Голокосту не згасне» пройшла для користувачів юнацького віку в Мирненській, Андріївській, Карпівській, Маяківській та Дмитрівській сільських бібліотеках-філіях, де бібліотекарями було наголошено на те, що історію неможливо повернути назад, але необхідно розповісти про неї всю правду.


Райгородоцькою бібліотекою-філією для дорослих та Сергіївською сільською бібліотекою –філією для користувачів представлений історичний альманах «Книги гіркої правди», де бібліотекарі розповіли відвідувачам про Голокост та про знищення єврейського населення під час Другої Світової війни на території Східної Європи та нашої країни, надали історичну оцінку цій трагічній події, озвучили цифри людських втрат.

Інформаційні та пізнавальні бесіди «Трагедія, історія, пам’ять», «Ціна чужої війни», «HOLOCAUST: Трагедія, історія, пам’ять» пройшли для масового користувача в Тетянівській, Хрестищенській, Долинській, Богородичанській, Маяківській сільських та Андріївській селищній бібліотеках-філіях, де бібліотекарі висвітлили історичні факти, які увійшли в історію, як трагедія ХХ століття та передали всю глибину трагізму приречених на смерть людей.
На всі заходах присутні вшановували пам’ять невинно убієнних під час Голокосту хвилиною мовчання…
Така історія нашої Батьківщини, на жаль, з сумними сторінками. Україна в роки Голокосту – це країна смерті... Смерті безвинних… Хроніка Голокосту – це біль і жах українського народу…


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

4
2

Эта запись была размещена в рубрики: