Реставрація “Пам’ятай про Героїв Крут” на Соборній площі Слов’янська

29 січня 2020 року у Слов'янську відбудеться акція "Пам'ятай про Героїв Крут". На Соборній площі пройде військово-історична виставка, присвячена 102-річниці битви під Крутами. Організатори місцеві організації ВО "Свобода", "Плацдарм", "Слов'янська Січ" та "Гуртом Слов'янськ".

Дослідники Асоціації військово-історичної спадщини "Плацдарм" облаштують інтерактивну локацію - ви на власні очі побачите українську молодь в автентичному військовому одязі УНР, зброю того часу, поринете в події 1918 року. Працюватиме фотозона, де можна зробити знімок або відео з реконструкторами. Також відбудеться показ історичного фільму про події на станції Крути. Початок о 16:00.
102 роки тому, як і нині, Україна відстоювала свою незалежність, а протистояв нам той самий ворог – більшовицька Росія.

Читайте также: По улицам Славянска прошло факельное шествие

29 січня відбувся легендарний бій під Крутами. Він тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.
У цьому бою оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Совєцьке військо втратило боєздатність на чотири дні. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Героїчний чин студентського куреня під Крутами став символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну.
Показать перевод

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

4
16

Эта запись была размещена в рубрики: