Податкова інспекція Слов’янська інформує. Єдиний внесок: ФОП за себе подають звіт до 10 лютого

 

ОГОЛОШЕННЯ

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що 28 січня 2020 року відбудеться сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” із головним державним ревізором-інспектором відділу адміністрування податків і зборів  з фізичних осіб Ганною Ханько на тему: «Особливості декларування доходів громадян в 2020 році». 

Сеанс відбудеться з 10-00 до 13-00 та з 14-00 до 18-00 години за телефоном 62-13-56.

Графік семінарів для платників податків на лютий 2020 року

Куди подається податкова декларація про майновий стан і доходи

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що розпочалася деклараційна кампанія 2020.

Фізична особа – платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) подає податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) за звітний податковий період у встановлені Податковим кодексом України (далі – ПКУ) строки до контролюючого органу за своєю податковою адресою.

Податкова адреса платника податків – фізичної особи – це місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі (п. 45.1 ст. 45 ПКУ).

Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

У разі якщо платник ПДФО проживає не за місцем реєстрації (прописки) – Декларація подається до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

У разі якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою, але ще не зареєстрована за іншою – Декларація подається до податкового органу за попередньою податковою адресою.

Пунктом 70.7 ст. 70 ПКУ передбачено, що фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою та у порядку, визначеними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822, фізичні особи – платники податків зобов’язані інформувати контролюючі органи про зміну даних шляхом подання заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою № 5ДР (далі – Заява за формою № 5ДР).

Інформація для внутрішньо переміщених осіб

Відповідно до Закону України від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» із змінами факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Така довідка видається структурними підрозділами з питань соціального захисту населення згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 (із змінами та доповненнями).

Внутрішньо переміщені особи зобов’язані інформувати контролюючі органи про зміну даних, які вносяться до облікової картки, шляхом подання заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою № 5ДР. При пред’явленні платником податків довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи до Заяви за формою № 5ДР вноситься інформація щодо адреси реєстрації місця проживання відповідно паспортного документа особи та адреса фактичного місця проживання/перебування – відповідно інформації, зазначеної в довідці.

Таким чином, платник податків – внутрішньо переміщена особа, який подав до контролюючого органу за місцем фактичного проживання/перебування Заяву за формою № 5ДР та пред’явив при цьому довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, і Декларацію подає до цього контролюючого органу.

Якщо такі дії не здійснено, то Декларація подається таким платником ПДФО за адресою (місцезнаходженням) контролюючого органу, який переміщено з тимчасово окупованої території.

Зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що 19.01.2020 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.10.2019 № 436 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Наказ № 436) (зареєстровано у Міністерстві юстиції України від 23.12.2019 за № 1278/34249), яким внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 24.11.2014 № 1162 «Про затвердження Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 03.12.2014 за № 1553/26330.

Наказом № 436 визначено період (два місяці з дня набрання чинності Наказом № 436) для подання членами фермерських господарств, які взяті на облік в контролюючих органах як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до дня набрання чинності Наказом № 436, до контролюючого органу за місцем проживання заяви за формою № 12-ЄСВ з приміткою «Зміни» та підтвердних документів щодо дати набуття членства у фермерському господарстві (договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства, статут фермерського господарства тощо).

Також у новій редакції викладено форми заяв:

► про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 1 ЄСВ;

► про зняття з обліку платника єдиного внеску за формою № 7 ЄСВ;

► про взяття на облік платника єдиного внеску (члена фермерського господарства) за формою № 12 ЄСВ.

Наказ № 436 опубліковано в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 09.01.2020 № 2.

Податкову декларацію з податку на прибуток за 2019 рік подаємо вже за оновленою формою

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області  повідомляє, що набрали чинності зміни до податкової декларації з податку на прибуток, якіпередбачені наказом Міністерства фінансів України  від 14.11.2019 № 481 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» (далі - наказ № 481). Ці зміни, стосуються безпосередньо форми декларації та додатків до неї.

Так, таблицю "Наявність додатків" основної частини декларації доповнено клітинкою для позначки про наявність нового додатка ПП, клітинку "ФЗ12" для позначок про складання фінзвітності за НП(С)БО чи МСФЗ, розділено на дві.

Основну частину декларації доповнено блоком «Податкові зобов’язання, інші штрафні санкції та пені, визначені відповідно до Податкового кодексу України, не пов’язані з виправленням помилок».

Змінами передбачено доповнення Декларації новим додатком ПП "Інформація про суми податкових пільг" платниками, що не сплачують податок у зв'язку з отриманням податкових пільг відповідно до постанови КМУ від 27.12.2010 №1233. Натомість, суб’єкти господарювання не подаватимуть до контролюючих органів Звіт про суми податкових пільг, а вестимуть облік сум таких пільг, які відображатимуться у додатку ПП до декларації. При цьому, звертаємо увагу на те, що Додаток ПП вперше подаватиметься зі звітних періодів 2020 року.

Також до окремих додатків декларації (ПН, ВП, РІ) внесено низку редакційних змін. Внесено, зокрема зміни до додатка щодо заповнення відомостей про нерезидента, заповнення уточнюючих показників тощо.

Враховуючи те, що видання наказу № 481 обумовлено змінами з 01.01.2019 в оподаткуванні податком на прибуток підприємств, платникам податку на прибуток підприємств рекомендується за базовий звітний (податковий) період - 2019 рік подавати податкову декларацію за оновленою формою.

Детальніше про зміни в  листі ДПС України від 16.01.2020 №757/7/99-00-07-02-01-07.

Єдиний внесок: ФОП за себе подають звіт до 10 лютого

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що фізичні особи – підприємці (далі – ФОП), у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік.

Норми встановлені п. 2 розділу ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 435).

Звіт подається за формою № Д5 згідно з додатком 5 до Порядку № 435 із зазначенням типу форми «початкова».

Також подають Звіт один раз на календарний рік у разі самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) ФОП, у тому числі ті, які обрали спрощену систему, та які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 1058), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, формують і подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе з позначкою«призначення пенсії» за період до дати формування заяви на призначення пенсії (при цьому тип форми «початкова» не зазначається) відповідно до пунктів 10 та 11 розділу IV Порядку № 435 один раз на рік у терміни, визначені п. 2 розділу ІІІ  Порядку № 435.

Разом з тим Звіт не подається тими ФОП, які користуються пільгою при сплаті єдиного внеску, а саме: пунктом 3 розділу ІІІ Порядку № 435 визначено, що ФОП, у тому числі ті, які обрали спрощену систему, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Eтапи впровадження реєстраторів розрахункових операцій в 2020 році

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області    нагадує про етапи впровадження норм законів «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (закони  № 128-IX та № 129-IX від 20.09.2019).

 До 1 жовтня 2020 року РРО не застосовуються тільки платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, крім тих, які здійснюють:

 - реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту,

- та реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.

 З 1 жовтня 2020 року до 1 січня 2021 року РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами–підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);

діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";

діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);

реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

З 1 січня 2021 року використання РРО стане обов’язковим для всіх платників єдиного податку другої – четвертої груп, незалежно від видів діяльності.

Слов’янсько-Лиманське управління

Платники Донеччини оцінили переваги онлайн сервісів

Протягом 2019 року до податкової служби Донеччини платниками області надано понад 929 тисяч декларацій, звітів, розрахунків як в паперовому, так і в електронному вигляді. При цьому із року в рік все більше платників Донеччини обирають подання звітності засобами телекомунікаційного зв’язку. Так, у 2019 році вже 84% документів звітності надійшло засобами електронних сервісів, в тому числі через Електронний кабінет платника, проти 80% у минулому році.

Найбільше звітів в електронному вигляді надається юридичними особами – 92%, фізичними особами-підприємцями – 81%, особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність – 69 відсотків. 

Найкраще звітують в електронному вигляді платники м. Дружківки: 92% всіх звітів надано засобами телекомунікаційного зв’язку, на другому місці платники міст Маріуполя та Торецька  – 90 відсотків.

І ще декілька цифр з надання звітності саме електронним шляхом:

100% всіх наданих декларацiй податку на додану вартість, уточнюючих розрахунків податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостiйно виявлених помилок, звiтів про контрольованi операції;

98% податкових декларацiй екологiчного податку;

97% декларацiй про валютнi цiнностi;

96%  податкових декларацій з акцизного податку; 

95% повiдомлень про прийняття працiвника на роботу; 

94% звiтів про суми нарахованої заробiтної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсацiї) застрахованих осiб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соцiальне страхування до органів доходів (місячні звіти).

ГУ ДПС у Донецькій області нагадує, що для подання документів в електронному вигляді юридичні особи та приватні підприємці можуть приєднатись до договору про визнання електронних документів шляхом надсилання заяви про приєднання до такого договору, використовуючи кваліфікований електронний підпис, через Електронний кабінет https://cabinet.tax.gov.ua. В свою чергу, кваліфіковані сертифікати відкритих ключів видаються безкоштовно та діють упродовж двох років з моменту їх формування. До закінчення строку їх чинності платник може самостійно отримати нові, завантаживши програмний комплекс з сайту Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС за наступним посиланням https://acskidd.gov.ua/korustyvach_csk

Податкова Донеччини  впевнено крокує шляхом загальної діджиталізації податкових сервісів, тому запрошуємо усіх платників податків приєднатися до зручностей онлайн послуг та відчути переваги дистанційної форми взаємодії з органами ДПС.

Більше мільярду гривень земельного податку та оренди сплачено у 2019 році платниками Донеччини

Плата за землю – це обов`язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Переважну частину надходжень цього податку у 2019 році отримано від юридичних осіб – власників землі та землекористувачів, які перерахували 970 млн грн земельного податку та орендної плати. Натомість, фізичні особи перерахували за землі Донеччини 174 млн гривень.

Загалом, власники та орендарі земельних ділянок Донецького регіону у 2019 році спрямували у розпорядження територіальних громад додатково майже 240 млн гривень. А в цілому сплачена за минулий рік сума податку перевищує 1,1 млрд гривень.

Основними факторами зростання надходжень плати за землю стала ефективна співпраця з органами місцевого самоврядування з питань як  належного контролю за використанням наявних земель, так і спільна робота щодо виявлення випадків «тіньової» оренди і, таким чином, збільшення бюджетних надходжень за рахунок легалізації земельних відносин.

Донеччина: до бюджету надійшло більше 102 млн грн податку на нерухомість

За 2019 рік Головним управлінням ДПС у Донецькій області до місцевих бюджетів забезпечено надходження 102,2 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (так званий податок на нерухомість), що на 18 млн грн більше, ніж за відповідний період 2018 року.

Нагадаємо, що платниками цього податку є всі власники приватної та комерційної нерухомості, незалежно від того, є вони резидентами чи ні. Якщо один об’єкт знаходиться в пайовому співволодінні відразу кількома особами, податок нараховується кожному в процентному співвідношенні його частки (іншими словами – по належному метражу). Оподаткуванню підлягають всі квартири площею більше 60 кв.м, приватні будинки – понад 120 кв.м, і якщо у власності і те, і інше – 180 кв.метрів. Разом з тим, податок сплачується лише за ту площу, яка перевищує пільгову.

Ставки та пільги з податку встановлюються органами місцевого самоврядування.

ГУ ДПС у Донецькій області нагадує, що в поточному році податок на нерухомість сплачується за об`єкти, що були у володінні в 2019 році, ставка податку не перевищує 1,5% розміру мінімальної зарплати, що була встановлена законом на 01 січня 2019 року, за 1 кв.м бази оподаткування, або 62,60 грн за 1 кв.метр (4173 х 1,5%).

Більше 12 мільярдів гривень ПДФО отримав зведений бюджет Донеччини за 2019 рік

Протягом 2019 року зведений бюджет країни отримав від мешканців Донецького регіону 12,4 млрд грн податку з доходів фізичних осіб, а це майже на 2,3 млрд грн більше надходжень минулого року.

І не в останню чергу такі показники завдячують злагодженій та ефективній роботі працівників податкової служби Донеччини.

Податок на доходи фізичних осіб безпосередньо залежить від розміру заробітної плати, яку офіційно отримують працевлаштовані працівники. Тому податківцями постійно проводиться робота з питань легалізації трудових відносин.  

Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що з 1 січня 2020 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 4 723 гривен. Разом із збільшенням мінімальної заробітної плати збільшуються і розміри штрафних санкцій, передбачених за порушення трудового законодавства.

Так, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору у 2020 році штраф складає вже 141 690 грн (у 2019 році – 125 190 грн), за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу) недбайливі працедавці сплатять у 2020 році 47 230 грн (у 2018 році – 41 730 грн), а порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам обійдеться їм у 14 169 грн (у 2019 році – 12 519 гривен).

Таким чином, завдяки легкій арифметиці наочно можна переконатися, що бути законослухняним громадянином все ж таки вигідніше. 

Порушники у сфері застосування РРО додатково сплатили в бюджет більше 2,4 мільйонів гривень

Останнім часом чи не найбільш важливішим напрямком роботи підрозділів управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Донецькій області є контроль за суб’єктами господарювання у сфері застосування РРО.

Так, за 12 місяців 2019 року працівниками підрозділів фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту області проведено 287 перевірок щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій, за результатами яких донараховано штрафних санкцій 4,4 млн грн, до бюджету надійшло більше 2,4 млн гривень. 

Податкова служба Донеччини нагадує, що з 1 січня 2020 року відбувся офіційний запуск бета-тестування програмного РРО «пРРОсто», якого всі так чекали. Розробка не потребує технічної експертизи, включення до Державного реєстру моделей – достатньо виконувати вимоги законодавства, формувати, підписувати та реєструвати чеки у встановленому форматі й надавати їх покупцям товарів та отримувачам послуг, в тому числі в електронному форматі.

Програмне рішення доступне для тестування на смартфонах і планшетах під операційними системами Android та iOS. 

За незаконний обіг пального на Донеччині припинено діяльність 19 нелегальних АЗС

Ліквідація нелегального ринку пального у скорочений термін – це доручення Президента України Володимира Зеленського є одним з головних і актуальних завдань для Податкової Донеччини. 

Під час проведення спільних заходів управлінням контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДПС у Донецькій області у тісній взаємодії з правоохоронними органами перевірками з кінця грудня 2019 року було охоплено 89 об’єктів. За результатами перевірок:

  • припинено нелегальну діяльність 19 АЗС/АГЗС;
  • по 35 об’єктам правоохоронними органами встановлені випадки порушення законодавства, на підставі чого складені протоколи про адміністративні правопорушення;
  • на 35 АЗС фахівцями податкової служби Донеччини проведені фактичні перевірки, порушників включено до списку ризикових підприємств, до яких буде більш прискіплива увага з боку податкової у подальшому.   

Крім того, з незаконного обігу вилучено майже 133 т пально-мастильних матеріалів на загальну суму більше 3 млн грн та обладнання нелегальних автозаправних станцій на суму 14,4 млн гривень. 

Під час проведених заходів було встановлено, що 12 АЗС вже довгий час не працюють, 2 суб’єкта господарювання відсутні за місцезнаходженням. Інформацію по таких суб’єктах передано для розшуку до оперативних підрозділів.

З початку 2020 року за наслідками перевірок вже 38 суб’єктів господарювання вийшли з «тіні» і отримали 43 ліцензії на право роздрібної торгівлі, що стало ще одним впевненим кроком до ліквідації «чорних» та «сірих» ринків пального у Донецькому регіоні. 

ГУ ДПС у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: