Налоговая инспекция Славянска информирует: с 9 января плательщики смогут записаться на бета-тест программного РРО

До уваги платників податків, які здійснюють зберігання палива для власних потреб!

Слов’янсько – Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що  для суб’єктів господарювання, які здійснюють зберігання пального, яке не реалізовується іншим особам і використовується виключно для потреб  власного споживання чи промислової переробки, спрощено процедуру отримання ліцензії для зберігання, а саме: для отримання ліцензії такі суб’єкти господарювання подають заяву в якій зазначають про використання пального для потреб власного споживання чи переробки, загальну місткість резервуарів, що використовуються для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження, а також фактичне місцезнаходження ємностей, що використовуються для зберігання пального (ч. 43 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19.12.1995 № 481/95-ВР).

За січень-грудень 2019 року Слов’янсько-Лиманським управлінням Головного управління ДПС у Донецькій області надано більше 25 тисяч адміністративних послуг

Одним із завдань Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДПС у Донецькій області є здійснення сервісного обслуговування платників податків.

Протягом 2019 року Слов’янсько-Лиманським управлінням надано 25656 адміністративних послуг.

Найбільш запитуваними є:

- послуги з видачі реєстраційного номера облікової картки платника - 10690 послуг, також звертаються з метою отримати відмітку в паспорті громадянина України про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта – 98 послуг;

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 1408 послуг;

- видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків – 6663 послуги;

- реєстрація книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку - 1121 послуга;

- реєстрація платників єдиного податку – 1114 послуг;

- надання витягів з реєстру єдиного податку – 1997 послуг.

Нагадуємо, що Центри обслуговування платників знаходяться за адресами: м.Слов’янськ, пл. Соборна , 3 та м. Лиман, вул. Пушкіна, 11а.

Підсумки роботи Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДПС у Донецькій області за 2019 рік

За 2019 рік Слов’янсько-Лиманським управлінням Головного управління ДПС у Донецькій області мобілізовано до Зведеного бюджету України 2053,4млн грн, що в порівнянні з відповідним періодом 2018 року на 641,4млн грн більше. Зокрема, протягом січня-грудня 2019 року підприємства сплатили до загального фонду Державного бюджету 817,2 млн гривень. Основними джерелами наповнення державного бюджету є податок на додану вартість, якого сплачено 284,4млн гривень, податок на доходи фiзичних осiб – 293,1 млн грн, військовий збір – 71,7 млн грн та ін. 

Платники за січень-грудень 2019 року перерахували до місцевих бюджетів 1236,2 млн грн податків, зборів, платежів, що в порівнянні з 2018 роком більше на 382,1 млн грн або на 44,7 відсотків. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 868,4 млн грн, плата за землю 126,4 млн гривень, єдиний податок 111,6 млн грн.

З 09.01.2020 платники мають можливість записатись на бета-тест програмного РРО

Слов’янсько – Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє наступне.

ДПС України проінформувала, що з 01 січня 2020 року відбувся офіційний запуск бета-тестування програмного РРО «пРРОсто». Забезпечення розробки програмного рішення для програмних РРО та можливості його тестування здійснюється Державною податковою службою України на виконання Указу Президента України № 837/2019 від 08 листопада 2019 року «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави».

Записатись на бета-тест можна за посиланнямhttps://prrosto.kmu.gov.ua/ .

Програмне РРО «пРРОсто» – це безкоштовний сервіс від податкової, який взаємодіє через Інтернет з сервером податкової служби через відкритий програмний інтерфейс, і виконує функції: формування, підпис, відправлення та видачу чеків встановленого формату, відкриття та закриття зміни, перегляд даних та інші.

Програмне рішення доступне для тестування на смартфонах і планшетах під операційними системами Android та iOS.

До уваги платників ПДВ!

Слов’янсько – Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області доводить до відома платників ПДВ, що наказом Міністерства фінансів України від 20.11.2019 № 488 (далі – Наказ № 488) внесено зміни до:

- форми декларації з податку на додану вартість;

- уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок;

- розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України;

- Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість.

Наказ № 488 набирає чинності з 01 числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, крім пунктів 1 та 3 цього наказу, які набирають чинності з 01 січня 2020 року.

Наказ № 488 опубліковано у виданні «Офіційний вісник України» від 27.12.2019 № 100. Таким чином, зазначений наказ набрав чинності з 01 січня 2020 року.

До уваги платників податку на прибуток підприємств!

Слов’янсько – Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області звертає увагу, що для платників податку на прибуток підприємств (далі – податок), у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує 20 млн грн, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує 20 млн грн, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. У подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).

Норми встановлені п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ.

Отже, якщо платником податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує 20 млн грн, прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень      розділу ІІІ ПКУ, то в основній частині декларації у полі «Наявність рішення» проставляється позначка, а у полі «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці» – номер та дата розпорядчого документа підприємства, на підставі якого прийнято таке рішення.

Форму податкової декларації з податку на прибуток підприємств затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 із змінами та доповненнями.

Нагадуємо, що 20.12.2019 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 14.11.2019 № 481 (далі – Наказ № 481), зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06.12.2019 за № 1217/34188, яким внесено зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 із змінами і доповненнями (далі – Наказ № 897), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за № 1415/27860.

За неоформленого працівника штраф у 2020 році збільшився!

Слов’янсько – Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що з 01.01.2020 мінімальна заробітна плата становить 4 723 грн та у погодинному розмірі – 28,31 гривень.

Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (30 х 4 723 грн = 141 690 гривень) у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час та виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.

Норми встановлені ст. 265 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII із змінами та доповненнями.

Слов’янсько-Лиманське управління

Результати роботи аудиту Донеччини за 2019 рік

За результатами контрольно-перевірочних заходів у 2019 році додатково донараховано до державного бюджету майже 690 млн гривень. За січень – грудень 2019 року фахівці підрозділів управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Донецькій області провели 738 перевірок (у тому числі 349 – документальних, 389 – фактичних), за  результатами яких до бюджету надійшло 38 млн гривень.

Крім того, в ході перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 140,9 млн грн, що упередило несплату податку на прибуток у майбутньому на 25,4 млн гривень.

Підводячи підсумки минулого року, можна вже цілком незаперечливе стверджувати, що кількість перевірок за 2019 рік значно скоротилася – так, за 2018 рік було проведено 475 документальних перевірок, а в 2019 року вже на чверть, або на 126 перевірок, менше, а, одже, тиск на бізнес поступово зменшується, що повністю відповідає курсу Уряду щодо уникнення необґрунтованих перевірок.    

Таким чином підприємства, які мають високу податкову дисципліну, можуть працювати спокійно – вони не потрапляють до заходів планового аудиту.

Більше пів мільярда гривень отримали з бюджету платники ПДВ Донеччини 

За інформацією управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДПС у Донецькій області за 12 місяців 2019 року платниками Донецького регіону заявлено до відшкодування суму ПДВ в розмірі 589 млн гривень.

Із загальної суми заявок 397 млн грн, або 67%, припадає на підприємства, що здійснюють експорт власної продукції, серед якої листове скло, газові побутові плити, вироби з кольорових металів, органічні основні хімічні речовини власного виробництва, видобуті суміші вогнетривких глин, каолінів та інше.

У той же час податковою службою області здійснюється контрольно-перевірочна робота з упередження безпідставного відшкодування суми ПДВ, за результатами якої не допущені збитки бюджету в розмірі 65,6 млн гривень. 

Нагадаємо, що завдяки впровадженню Електронного реєстру відшкодування ПДВ всі етапи відшкодування платники податків тепер можуть відслідкувати в режимі онлайн. Повна інформація щодо обсягів відшкодування ПДВ міститься як на офіційному сайті Міністерства фінансів України (за посиланням www.minfin.gov.ua), так і на офіційному сайті Державного казначейства України (за посиланням www.treasury.gov.ua). Таким чином, процес повернення платникам бюджетних коштів здійснюється прозоро та автоматично.

Управлінням боротьби з відмиванням доходів  за 2019 рік упереджено втрати бюджету на 3,4 млрд гривен 

За інформацією управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДПС у Донецькій області за 2019 рік підготовлено 71 матеріал з ознаками кримінальних правопорушень для передачі до правоохоронних органів, у тому числі у грудні підготовлено 2 матеріали на суму 372,2 млн гривень. 

Найбільших втрат бюджет зазнав від порушень за ознаками предикатних злочинів згідно Кримінального кодексу України, а це «суспільно небезпечні протиправні діяння, що передували легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом». Під час проведення перевірок за цією статтею працівниками податкової служби Донеччини виявлено 58 злочинів (або більше 80% від усіх підготовлених матеріалів) на загальну суму 3,4 млрд гривен.

Крім того, під особливий контроль спеціалістів цього підрозділу підпадають і  правопорушення у сфері контролю за державними закупівлями – за 2019 рік складено 16 матеріалів на суму більше 170 млн гривень.

Усі матеріали по проведеним перевіркам передані до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним Кодексом України, у тому числі: 8 передано до Національної поліції України, 6 – до Управління СБУ в Донецькій області, 33 – до органів прокуратури і 24 – до оперативних та слідчих підрозділів ГУ ДПС у Донецькій області. 

На теперішній час за результатами розгляду зазначених матеріалів внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань правоохоронними органами відомості щодо 18 кримінальних правопорушень із загальною сумою завданих збитків бюджету країні понад 72 млн гривень та 65 матеріалів було приєднано до кримінальних проваджень. 

Головні підсумки 2019 року: платники Донеччини сплатили  податків до зведеного бюджету більше 23 мільярдів гривень

За результатами роботи Головного управління ДПС у Донецькій області за 2019 рік до зведеного бюджету країни від сплати податків, зборів та інших обов`язкових платежів надійшло 23 млрд грн, що на 0,6 млрд грн перевищує показники 2018 року.

Протягом 12 місяців 2019 року фахівцями податкової служби Донецької області забезпечено надходження до Державного бюджету України в розмірі 10,2 млрд грн, а до місцевих бюджетів надійшло 12,8 млрд гривень.

Найбільші надходження до зведеного бюджету країни за територіальною приналежністю належать м. Маріуполю - більше 7 млрд грн, м. Покровську і Покровському району – майже 3 млрд грн, та м. Краматорську – 2,3 млрд гривень. 

«Левову» частину надходжень до держбюджету, або більше 77%, забезпечують наступні податки: ПДФО – 12,4 млрд гривень, податок на додану вартість – 3,1 млрд грн, податок на прибуток – 2,3 млрд гривень.

Зростанню доходів зведеного бюджету сприяє, по-перше, сумлінна сплата податків бізнесом Донеччини, по-друге, підвищення економічної активності регіону та злагоджена робота спеціалістів податкових органів Донеччини з протидії ухилення від оподаткування, завдяки якої держава отримує додаткові ресурси.

2019 рік додатково приніс до державної казни більше мільярда грн єдиного внеску 

За 12 місяців 2019 року працедавці Донецької області сплатили 8,5 млрд гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. У порівнянні з 2018 роком бюджет країни додатково отримав майже 1,2 млрд гривень. Зокрема, тільки за останній місяць року сплачено майже 878 млн гривень.

Податкова служба Донеччини інформує, що з 01 січня 2020 року у зв`язку з прийняттям нової мінімальної зарплати (4723 грн) мінімальний місячний розмір єдиного соціального внеску складає 1 039,06 гривень (4723 х 22%). Отже, мінімальна сума єдиного внеску у розрахунку на квартал у 2020 році становить 3 117,18 гривень (1039,06 х 3 місяці), а максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на 2020 рік – 70 845,00 грн (4723 х 15). 

Нагадаємо, що саме єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є основним джерелом наповнення фондів соціального страхування, за рахунок яких фінансуються державні соціальні програми, здійснюється виплата пенсій, матеріальної допомоги громадян тощо.

Тому в черговий раз закликаємо працедавців регіону сумлінно ставитись до виконання своїх конституційних обов’язків – своєчасно та в повному обсязі сплачувати податкові зобов’язання.

ГУ ДПС у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
0

Эта запись была размещена в рубрики: